Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

Ogród

  • LED-ZEPPELIN SHOW by Zeppelinians

    14.08.2026 r. (piątek), godz. 19:30

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 75/85/100 zł
    Brak możliwości zakupu biletów w kasie DŚT!

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    Zeppelinians Management Group zaprasza na dwugodzinną podróż przez historię jednej z największych legend Rocka – LED-ZEPPELIN. Kto już był na koncercie Zeppelinians wie czego się spodziewać. Kto Zeppelinians jeszcze w akcji nie widział niech przygotuje się na Show pełne emocji i niesamowitej energii.

    Zespół został założony w 2016 roku przez fanów oraz profesjonalnych muzyków. To czterech wyśmienitych instrumentalistów oraz zjawiskowy wokalista – Maksymilian Kwapień (finalista 9. edycji The Voice of Poland). Mają na swoim koncie występy w Polsce, jak i za granicą.

     

  • KLENCZON legenda – koncert w wykonaniu zespołu Piramidy

    09.08.2026 r. (niedziela), godz. 19:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 40 zł

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    Piosenki Krzysztofa Klenczona są nieśmiertelne. Mistrz. Legenda. Człowiek, którego twórczość do dziś inspiruje i wywiera ogromny wpływ na kolejne pokolenia. W tym koncercie zabrzmią wszystkie najbardziej znane utwory Krzysztofa Klenczona, zarówno z okresu solowego, Czerwonych Gitar jak też zespołu Trzy Korony. „Kwiaty we włosach”, „Nikt na świecie nie wie”, „Jesień idzie przez park”, „Wróćmy na jeziora”, „Biały krzyż”, „10 w skali Beauforta”, „Nathalie”, „Gdy kiedyś znów zawołam Cię”, „Port”, „Raz na tysiąc nocy” i wiele innych. A to wszystko w wirtuozerskim wykonaniu zespołu PIRAMIDY. Będzie to koncert pełen emocji, wzruszeń, anegdot, dobrej zabawy, także wspólnego śpiewania z publicznością i na pewno zostanie na długo w Państwa pamięci.

     

  • „W dzikie wino zaplątani” – Artur Gotz śpiewa piosenki Marka Grechuty

    02.08.2026 r. (niedziela), godz. 19:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 40 zł

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    Koncert promuje siódmy album Artura Gotza. To nie tylko muzyczny hołd dla Marka Grechuty, wybitnego artysty polskiej sceny muzycznej XX wieku. To nowoczesny, odważny projekt, który w wyjątkowy sposób upamiętnia 80. rocznicę urodzin i 20. rocznicę śmierci Mistrza, nadając jego twórczości zupełnie nowe brzmienie i znaczenie. Zamiast naśladować legendę, Gotz stawia na własną, autorską interpretację. Koncert pulsuje świeżymi aranżacjami. Klasyczne instrumentarium łączy się tu z elektroniką, bitami i współczesnym brzmieniem – wszystko po to, by przybliżyć twórczość Marka Grechuty nowym pokoleniom, bez zatracenia głębi poezji i muzyki.

    Podczas koncertu będzie można usłyszeć zarówno nieśmiertelne przeboje – „Nie dokazuj”, „Będziesz moją panią”, „Ocalić od zapomnienia”, „W dzikie wino zaplątani”, „Świat w obłokach”, „Korowód”, „Hop szklankę piwa” – jak i mniej znane piosenki, takie jak „Władza”, „Śpij – bajki śnij”, czy „Stara historia (Ateny)”, będąca jednym z ostatnich utworów nagranych przez artystę. Zabrzmi również „Karuzela z madonnami” z repertuaru Ewy Demarczyk, z muzyką Zygmunta Koniecznego, z którym Artur Gotz współpracuje od czasu debiutu w Piwnicy pod Baranami. Ten utwór nie tylko domyka płytę klamrą emocji, ale również jest symbolicznym podziękowaniem dla Czarnego Anioła. To dzięki Ewie Demarczyk Marek Grechuta zaczął śpiewać. Także i Artur Gotz, który zakończył studia pracą magisterską o uwielbianej artystce. Koncert jest reinterpretacją dawnych hitów, ale i żywą, poruszającą opowieścią o artyście, który na nowo przemawia do współczesnych odbiorców głosem Artura Gotza. Dla fanów Grechuty – to nowa perspektywa. Dla pozostałych – idealne zaproszenie do świata jednego z najważniejszych poetów polskiej piosenki.

     

  • Paweł „Kadłub” Stankiewicz Trio

    26.07.2026 r. (niedziela), godz. 19:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 30 zł (do 19.07.2026 r.), później 40 zł

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    Paweł „Kadłub” Stankiewicz to gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny, aranżer i wokalista. Wydał trzy autorskie albumy: „Szmeterlingi”, „W poszukiwaniu (bez)sensu” i „Bohater”. Podczas koncertu usłyszymy głównie utwory z ostatniej płyty – wyjątkowe połączenie rocka, bluesa, funky i piosenki autorskiej.

    Artysta pracował z wieloma znanymi muzykami i zespołami. Jest współtwórcą musicali dla młodzieży „Kongo” i „Ekipa świata” oraz laureatem Festiwalu Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton”, Festiwalu Piosenki Dołującej. Piosenka jego autorstwa („Burze” w wykonaniu Kamila Czeszela) wygrała opolskie „Debiuty”.

    Skład: Paweł „Kadłub” Stankiewicz (gitara, wokal), Maciej Szczyciński (bas, wokal) i Piotr Maślanka (perkusja, wokal).

     

  • Koncert zespołu SONORA DE LLEGAR (Chile)

    24.07.2026 r. (piątek), godz. 19:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 40 zł

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    Zespół SONORA DE LLEGAR z Chile to niezwykle żywiołowa formacja, grająca energetyczną muzykę inspirowaną subkulturami punku i ska/reggae z przełomu lat ‘70 i ‘80 XX w. W ich brzmieniu nie brakuje oczywiście tanecznego rytmu Ameryki Południowej, a czasami i nostalgii z nutą kultury duchowej tamtejszej społeczności indiańskiej.

    Na rodzimej scenie grają od ponad 20 lat i mają ugruntowaną pozycję, a lipcowa wizyta w Polsce to ich pierwsza trasa po Europie.

    Skład: Mauricio Duran (wokal), Luis Hermandez (gitara basowa), Francisco Valasquez (perkusja, przeszkadzajki), Tomas Gomez (trąbka), Hose Pena (trąbka), Matias Jara (saksofon), Pablo Carey (gitara elektryczna).

     

  • EKT Gdynia – piosenka żeglarska

    19.07.2026 r. (niedziela), godz. 19:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 40 zł (do 12.07.2026 r.), później 50 zł

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    EKT Gdynia to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów polskiej sceny piosenki żeglarskiej i turystycznej. Grupa powstała w 1986 roku w Kieleńskiej Hucie koło Gdyni z inicjatywy Jana Wydry i Józefa Elimera. Nazwa zespołu wywodzi się od Elitarnego Klubu Turystów – środowiska ludzi związanych z turystyką, żeglarstwem i piosenką studencką. Od początku działalności zespół tworzył własny repertuar, łącząc piosenkę turystyczną i żeglarską z brzmieniem gitar akustycznych oraz elementami folkowego rocka. Autorem większości tekstów i muzyki jest lider zespołu – Jan Wydra. Utwory EKT Gdynia opowiadają o morzu, podróżach, wolności i marzeniach, dlatego od lat znajdują wierną publiczność na festiwalach i koncertach w całej Polsce. Szczególne miejsce w historii zespołu zajmuje Ireneusz „Messalina” Wójcicki (1954-2011) – wokalista i autor tekstów, który przez wiele lat współtworzył repertuar oraz sceniczny charakter grupy.

    W dorobku zespołu znajdują się piosenki, które na stałe weszły do kanonu polskiej piosenki żeglarskiej i turystycznej, m.in. „24 lutego”, „Miła”, „Bar w Beskidzie”, „Ja stawiam” czy „Ludzie, nie sprzedawajcie swych marzeń”.

    Na przestrzeni lat EKT Gdynia występował na najważniejszych festiwalach piosenki żeglarskiej, turystycznej i folkowej w Polsce, m.in.: Shanties w Krakowie, Szanty we Wrocławiu, Bazuna w Gdańsku, Bakcynalia w Lublinie, Tratwa w Katowicach, Kopyść w Białymstoku, Port Pieśni i Pracy w Tychach, Szanty pod Żurawiem w Gdańsku, RockWater w Serwach, Eko Cypel w Polańczyku, Szanty w Kunicach oraz wielu innych wydarzeniach muzycznych w kraju. Zespół koncertował także za granicą, m.in. w Kanadzie na festiwalu „Z morza w krainę łagodności” w Toronto. Ważnym wydarzeniem w historii zespołu był również udział w Rejsie Niepodległości na pokładzie żaglowca Dar Młodzieży. Podczas tej wyjątkowej podróży dookoła świata zespół zagrał koncert w Singapurze, gdy żaglowiec cumował w tamtejszym porcie.

    Skład: Jan Wydra (śpiew, gitara), Jacek Fimiak (perkusja, wokal), Krzysztof Kowalewski (gitara elektryczna, wokal), Marcin Ritter (gitara basowa, wokal), Maciej Barankiewicz (gitara akustyczna, wokal).

     

  • Jacek Kleyff i Wielkie Nie Wiem

    12.07.2026 r. (niedziela), godz. 19:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 40 zł (do 28.06.2026 r.), później 50 zł

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    Repertuar grupy, to głównie autorskie piosenki Jacka Kleyffa do muzyki, którą trudno sklasyfikować – instrumenty używane przez zespół kierują formację w stronę folkową. Stare i nowe piosenki osadzone są jednak w poetyckim nurcie poezji śpiewanej. Całość jest spięta niezmiennym od prawie 50-ciu lat sowizdrzalskim poczuciem humoru Kleyffa i ta dobrze wyważona mieszanka daje uczestnikowi koncertu możliwość przeżycia wielu pozytywnych emocji i refleksji.

    Jacek Kleyff (ur. w 1947 r. w Warszawie) – polski poeta, kompozytor, aktor i malarz. W 1969 r. był jednym z trzech twórców (z Michałem Tarkowskim i Januszem Weissem) słynnego „Salonu Niezależnych”. Stworzył także Orkiestrę Na Zdrowie, z którą zdobył m.in. Złotego Bączka na Przystanku Woodstock.

    Zespół występuje jako kwartet w składzie: Jacek Kleyff (śpiew, gitara akustyczna prowadząca, drumle, bębny), Małgorzata Makowska (harmonia pedałowa, ukulele, śpiew), Karol Gadzało (kontrabas, piła, śpiew), Jakub "Kóba" Sojka (perkusjonalia, śpiew).

    Partnerami koncertu są firmy GEMA oraz PROFOLIO, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie.

     

  • Koncert RUMBA WACHACA – Cumbia Latin Show

    05.07.2026 r. (niedziela), godz. 19:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 40 zł

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    RUMBA WACHACA to grupa muzyków z Chile, Peru, Brazylii i Polski, których połączyła miłość i pasja do gorących latynoskich dźwięków. W ich repertuarze są znane utwory z Ameryki Południowej, w rytm których zapraszają publiczność do tańca, wspólnego śpiewu i fantastycznej, niezapomnianej zabawy. Muzycy łączą rytmy z Cumbi, Latin ska, Latin rock i innych fascynujących gatunków muzycznych m.in. z Chile, Peru, Kolumbii, Meksyku, Argentyny, Kuby i Dominikany, oddając esencję różnorodności i pasji całego kontynentu.

    Skład: Carlos Arriagada Riquelme (wokal prowadzący, gitara akustyczna), Robert Agaciński (perkusja, wokal), Artur Szmer (gitara elektryczna), Matthias Schlette (gitara basowa), Manuel Jesus (wokal, perkusjonalia), Murilo Marrom (perkusjonalia), Marcin Zdrenka (trąbka), Candido Garcia Pulido (saksofon, wokal), Marlena Skoczylas (puzon).

     

  • „Muzyka świat przenika” – koncert chórów dziecięcych (ŚWIĘTO KIELC)

    28.06.2026 r. (niedziela), godz. 12:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: wolny

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    W finałowy dzień obchodów Święta Kielc zapraszamy do podróży przez świat muzyki w wykonaniu chórów dziecięcych. Nasze najmłodsze lokalne talenty zaprezentują repertuar różnorodny, wprowadzający w pozytywny nastrój i zwiastujący szybkie nadejście lata i wakacyjnej sielanki. Będzie dynamicznie, aktywnie, radośnie – nie może Was zabraknąć! Zaczynamy o godz. 12:00 w ogrodzie Pałacyku Zielińskiego w Kielcach. Wstęp wolny!

    Wystąpią:

     

  • Międzynarodowy Dzień Jogi w Ogrodzie Pałacyku Zielińskiego (ŚWIĘTO KIELC)

    27.06.2026 r. (sobota), godz. 10:00-12:00

    Ogód Pałacyku Zielińskiego

    Wstęp: wolny

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Tradycyjnie, jak co roku w Święto Kielc, zapraszamy do ogrodu Pałacyku Zielińskiego na aktywne obchody Międzynarodowego Dnia Jogi. To przepiękne święto obchodzone jest na całym świecie i łączy miliony ludzi we wspólnej praktyce.

    Zapraszamy 27 czerwca w godz. 10:00-12:00 na łagodną jogę przy muzyce na żywo, którą wyczaruje znany kielecki trębacz Rafał Gęborek (Rafcox). Zajęcia poprowadzą: Olga Kowalińska (Studio jogi OK) i Magdalena Piasecka (kameralne studio jogi). Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne.

    Zabierzcie ze sobą maty do ćwiczeń, wodę i dobry humor. Zajęcia są bezpłatne!

     

  • Retro na żywo – Łukasz Jemioła Trio (ŚWIĘTO KIELC)

    26.06.2026 r. (piątek), godz. 18:30

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: wolny

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    „Retro na żywo” to koncert najpiękniejszych piosenek z okresu międzywojennego w wykonaniu Łukasza Jemioły z zespołem. Usłyszeć będzie można m.in. klasyki Eugeniusza Bodo „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, czy „Ja mam czas, ja poczekam” Mieczysława Fogga. Będzie to niezapomniana uczta muzyczna podczas której nie zabraknie również interakcji z publicznością.

    Przed koncertem odbędzie się uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury za 2025 r.

    Łukasz Jemioła – urodzony w Limanowej, związany z Lublinem i Warszawą wokalista, gitarzysta, ale i twórca piosenek, który odnosi sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych. Jego piosenki utrzymane są w stylu bluesa, folku, piosenki poetyckiej. Ma na koncie również dwie płyty nagrane z laureatem Grammy Włodkiem Pawlikiem.

    Na scenie towarzyszyć mu będą znakomici muzycy z którymi na stałe współpracuje: Michał Iwanek (piano) i Krzysztof Pachla (klarnet i saksofon).

     

  • Carrantuohill – Celtic Music Group

    21.06.2026 r. (niedziela), godz. 19:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 50 zł (do 14.06.2026 r.), później 70 zł

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    Zespół Carrantuohill od niemal 40 lat wykonuje muzykę opartą na celtyckiej tradycji. Zagrał już ok. 3500 koncertów w Polsce i na świecie, wydał ponad 20 płyt, przy produkcji których współpracował z wieloma uznanymi artystami, m.in.: Anną Marią Jopek, Anną Dymną, Stanisławem Sojką, Anitą Lipnicką, Kubą Badachem, Robertem Kasprzyckim, Urszulą Dudziak, Krzysztofem Ścierańskim, Markiem Raduli, Tomaszem Szukalskim, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Balcarem... Wielokrotnie gościł w Irlandii występując na największych irlandzkich festiwalach oraz zdobywając tak cenne umiejętności gry „u źródeł”. Do największych zaszczytów Carrantuohill zaliczyć należy występy w Claremont McKenna College w Kalifornii na osobiste zaproszenie poety Czesława Miłosza, a także udział w największym na świecie festiwalu muzyki celtyckiej – „Guinness Irish Festival” w Szwajcarii.

    Atutem Carrantuohill jest to, że koncerty zespołu z powodzeniem odbywają się zarówno w atmosferze tradycyjnego irlandzkiego pubu, jak i na największych scenach festiwalowych czy teatralnych: Roches de Celtique (Francja), Dancing with Lunasa (Irlandia), Cork Folk Festival (Irlandia), Sziget Festival (Węgry), Guinness Tour (Rosja, Niemcy), Eurofestival (Rumunia), Trypilskie Koło (Ukraina), Przystanek Woodstock (Polska) i wielu, wielu innych...

    Muzycy zespołu Carrantuohill wykorzystują tradycyjne celtyckie instrumenty: tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pipes i o celtyckiej muzyce wiedzą prawie wszystko.

     

  • Reggae w ogrodzie – koncert zespołu JAMAJKI

    28.09.2025 r. (niedziela), godz. 18:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 40 zł (w dniu koncertu 50 zł)

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    Jamajki to zespół założony w 2021 roku w Tychach, grający muzykę mocno opierającą się na różnych gatunkach reggae. Przekaz, jaki niosą ich piosenki, jest bardzo pozytywny, choć ze zdrową dawką obaw o ludzi, świat i przyszłość. Stąd głównymi wartościami jakie płyną z tekstów zespołu są miłość i pokój.

    Ich twórczość bazuje na kompozycjach frontmana i jednego z dwóch założycieli zespołu – Michała „Majkie'ego” Knieżyka. Drugim z założycieli jest basista Daniel Pejs. Koncerty zespołu to spora dawka energii i pozytywnych wibracji, które na długo pozostają w pamięci, a bardzo często powodują, że po widowisku słuchacz ma ochotę na więcej.

    W 2023 roku zdobyli nagrodę specjalną Positive Music Contest na Ostróda Reggae Festival oraz zwyciężyli na Festiwalu Reggae na Piaskach. W 2024 na Kieleckim festiwalu „Scyzoryki” zdobyli I miejsce oraz Nagrodę Publiczności.

     

  • Uroczysty Koncert Jubileuszowy z okazji 40-lecia DŚT – Boba Jazz Band, Andrzej Sikorowski i Jacek Królik

    21.09.2025 r. (niedziela), godz. 16:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: wolny

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o DŚT

    W tym roku Pałacyk Zielińskiego, czyli samorządowa instytucja kultury Miasta Kielce działająca pod pełna nazwą Dom Środowisk Twórczych Pałac T. Zielińskiego obchodzi 40-lecie swojej działalności. Z tej wyjątkowej okazji zapraszamy Państwa w niedzielę, 21 września 2025 r., do ogrodu Pałacyku na Uroczysty Koncert Jubileuszowy, podczas którego, nie tylko będziemy wspominać 40 minionych lat i ludzi związanych z Pałacykiem, ale także na scenie pojawią się wybitni artyści od lat związani z naszą instytucją. Najpierw koncert jazzu tradycyjnego zagra legendarny zespół Boba Jazz Band, a potem w klimacie piosenki poetyckiej usłyszymy Andrzeja Sikorowskiego, któremu towarzyszył będzie wybitny gitarzysta Jacek Królik.

    Zapraszamy Państwa do wspólnego świętowania. Wstęp na Jubileuszowy Koncert jest wolny. A oto szczegółowy program naszego spotkania:

    16:00 – Boba Jazz Band – koncert jazzu tradycyjnego

    17:00 – Powitanie Gości, okolicznościowe wystąpienia i urodzinowy tort

    18:00 – Koncert Andrzeja Sikorowskiego z towarzyszeniem Jacka Królika

    19:00 – Zakończenie wieczoru

    Partnerami wydarzenie są Wodociągi Kielecki Sp. z o.o. oraz Dobra Energia, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie.

  • IX Hammond Kielce Festival

    13-14.09.2025 r. (sobota i niedziela), godz. 17:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 60 zł (I pula), 80 zł (II pula)

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej

    sobota (13.09.2025 r.), godz. 17:00
    Hammond Night Project
    Hard Rockets

    niedziela (14.09.2025 r.), godz. 17:00
    Witold Janiak – Trzej Królowie
    Kajetan Galas – Organ Spot
    godz. 15:30 „O Hammondzie” – Rafał Karasiewicz (AMUZ Wrocław)

    Hammond Night Project

    Hard Rockets

    Witold Janiak – Trzej Królowie

    Kajetan Galas – Organ Spot

  • Koncert zespołu KSU

    07.09.2025 r. (niedziela), godz. 19:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 80 zł (I pula), 100 zł (II pula)

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    KSU to legenda polskiego punk rocka. Zespół powstał pod koniec lat 70. XX w. w niewielkich, prowincjonalnych Ustrzykach Dolnych, położonych w zapomnianej części Polski, u progu dzikich Bieszczad. Początkowo zespół wykonywał covery piosenek Black Sabbath, Deep Purple i Led Zeppelin, następnie grał muzykę punkrockową, wzorując się na twórczości Sex Pistols, Wire, czy Dead Kennedys. Mimo pozornego odcięcia od „wielkiego” świata, to właśnie członkowie KSU byli jednymi z prekursorów ruchu punkowego w Polsce. Mają na swoim koncie kilkadziesiąt wydawnictw: albumów studyjnych i koncertowych oraz nagrania tzw. „drugiego obiegu”. Do ich najbardziej znanych utworów należą: „Pod prąd”, „Za mgłą”, „Kto Cię obroni Polsko”, „Moje Bieszczady”.

    Skład: Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk (śpiew, muzyka, gitara), Leszek „Dziaro” Dziarek (perkusja, chóry), Jarosław Kidawa (gitara), Maciej Biernacki (gitara), Tomasz "Szamot" Rzeszutek (gitara basowa), Eliza Kuźnik (skrzypce), Konrad Oklejewicz (flet).

     

  • LATO Z PTAKAMI ODCHODZI – XXI Maraton Piosenki Turystycznej i Poetyckiej

    31.08.2025 r. (niedziela), godz. 17:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 30 zł (w dniu koncertu 50 zł)
    dzieci i młodzież szkolna – 5 zł

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej: Wołosatki   Jerzy Filar  Malarze Dusz

    Zapraszamy na trzecią kawę, klimat schroniska i chleb ze smalcem... Wystąpią: Wołosatki, Jerzy Filar Trio, Malarze Dusz. Koncert poprowadzi Jerzy Filar.

    Wołosatki – zespół wokalno-instrumentalny o harcerskich korzeniach powstały w 1974 roku w Wołosatem. Na co dzień ich domem rodzinnym są Kielce. Zespół swoją twórczością i akustycznym brzmieniem wpisuje się w nurt piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Grupa prezentuje przeważnie utwory własne, kultywując ideę śpiewania wielogłosowego, łącząc jednocześnie tradycję ze współczesnymi kierunkami muzyki. Zespół Wołosatki wylansował wiele przebojów śpiewanych przez całą harcerską i turystyczną Polskę. Nagrał i wydał prawie 30 płyt oraz dziesięć edycji „Śpiewniczka Bieszczadniczka”. Liczne występy w telewizji, radiu, koncerty w kraju i za granicą przyniosły mu wiele nagród i wyróżnień. W repertuarze znajdują się nie tylko piosenki harcerskie czy turystyczne – zespół sprawnie porusza się w stylistyce ballady, bossanowy, bluesa, reggae, country, rock 'n' rolla czy poezji śpiewanej. W kraju i za granicą trudno dopatrzeć się odpowiednika takiego trendu muzycznego. Wołosatki są niepowtarzalne i wyjątkowe!

    Jerzy Filar Trio – kompozytor i wykonawca piosenek z nurtu piosenki poetyckiej, autor tekstów i animator kultury. Zadebiutował w roku 1972 współpracując ze studenckimi grupami muzycznymi. Wiele razy występował na FAMIE w Świnoujściu. Od początku lat 80. XX wieku występuje samodzielnie. W 1985 roku otrzymał I nagrodę na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za utwór „Star a nie”. Szerokiej publiczności znany m.in. dzięki piosenkom: „Samba sikoreczka”, czy „Za szybą (Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę)”, do której tekst napisał wspólnie z Jackiem Cyganem.

    Malarze Dusz – zespół powstał w 2020 roku w Chęcinach, skąd pochodzi dwóch członków kapeli. Styl własnej twórczości muzycznej artyści określają terminem „duszogranie”, gdyż pochodzi z głębi wrażliwości autora i stara się nieść uniwersalne i ponadczasowe przesłanie, ale też zmusza do refleksji nad sobą i zawiłością ludzkiego życia. Zespół prezentuje swój autorski repertuar na lokalnych wydarzeniach i w kameralnych klubach. Swoje ślady zostawiają także w Bieszczadach na corocznych spotkaniach muzycznych takich jak „Chmielowisko” czy „Natchnieni Bieszczadem”. W 2023 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu pod tytułem „Mój Anioł” zawierająca 14 autorskich piosenek. W tym roku zespół między innymi koncertował na żywo w studiu „Gram” Radia Kielce, jak również zdobył nagrodę na festiwalu Wojtka Belona w Busku Zdroju. Obecnie muzycy gromadzą materiał na nową płytę, znajdując oczywiście czas na granie okazjonalnych koncertów, gdyż to właśnie bezpośredni kontakt z publicznością stwarza niepowtarzalny klimat i emocje.

    Skład: Tomasz Barański (gitara akustyczna, wokal, autor muzyki i tekstów, aranżacje), Jerzy Krzysztof Znojek (gitara elektryczna, aranżacje), Zbigniew Olszewski (gitara basowa).

     

    Partnerem koncertu jest Jednostka Certyfikująca PNG Sp. z o.o., której serdecznie dziekujemy za wsparcie.

     

  • ROX fest PL – Ogólnopolski Zlot Fanów Roxette

    29.08.2025 r. (piątek)
    godz. 17:00  piknik, konkursy itp.
    godz. 19:00  koncert zespołu Roxanne

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 50 zł; dzieci i młodzież szkolna – 5 zł

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    Miłośnicy ROXETTE, szykujcie się na niezapomniane wydarzenie tego lata! Już 29 sierpnia w malowniczym ogrodzie Pałacyku Zielińskiego spotkają się fani legendarnego zespołu z całej Polski.

    Zaczynamy o godz. 17:00. W programie m.in :

    • konkursy z nagrodami,
    • prelekcje i ciekawostki o zespole Roxette,
    • strefy spotkań i integracji dla fanów,
    • atmosfera pełna muzyki, uśmiechu i piknikowego luzu.

    O 19:00 gwóźdź programu – koncert zespołu ROXANNE Tribute To Roxette!

    Zabierz ze sobą dobrą energię i znajomych! Niech tego dnia Kielce rozbrzmiewają muzyką ROXETTE!

  • Cicho nie będzie, czyli koncert Quiet Sirens

    24.08.2025 r. (niedziela), godz. 19:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 20 zł (30 w dniu koncertu);
    dzieci i młodzież szkolna – 5 zł

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    Quiet Sirens to energetyczny warszawski zespół grający alternatywnego rocka, który od 2020 roku zachwyca słuchaczy unikalnym połączeniem emocjonalnej muzyki i metaforycznych tekstów. Założony przez trio doświadczonych muzyków, w składzie: Michał Świtalski (gitara basowa), Jakub Długokęcki (perkusja) i Andy Gracefall (wokal), zespół rozwinął się o utalentowanych instrumentalistów, Tomka Remiszewskiego (gitara prowadząca) i Władka Janickiego (który ostatecznie musiał opuścić zespół w 2024). W 2025 roku szeregi QS zasila Janusz Budziszewski-Miró (syntezatory i instrumenty klawiszowe). W 2024 roku wydali swoją debiutancką płytę „The Story of no Reverse”, pełną eksperymentalnych dźwięków i wciągających historii. Album zespołu otrzymał tytuł Płyty Miesiąca w serwisie „Polska Muzyka Alternatywna” oraz w Radiu WNET. Do momentu wydania debiutanckiej płyty tworzyli w języku angielskim, lecz obecnie piszą materiał również po polsku. Zespół regularnie występuje na żywo, łącząc muzykę, taniec i sztukę wizualną, a ich występy są prawdziwym przeżyciem dla zmysłów.

     

  • Pieśni Ludów – warsztaty pieśni tradycyjnych

    21.08.2025 r. (czwartek), godz. 18:00

    Ogród Pałacyku Zielińskiego

    Wstęp: wolny

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Śpiewamy w kręgu pieśni żniwne – polskie, ukraińskie, białoruskie i serbskie. Możesz przynieść też swoją pieśń!

    Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, płeć i kraj pochodzenia. Śpiew od wieków łączył i budował społeczności. Zapraszamy więc naszych stałych uczestników, ale też nowe osoby zainteresowanie kulturą tradycyjną i „białym”, naturalnych śpiewem.

    Spotkania zainicjowała Asia Kwiecień, a najbliższe poprowadzi Aleksandra Żywomiła Reczyńska.

     

  • Max Klezmer Band & Urszula Makosz

    10.08.2025 r. (niedziela) godz. 19:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 40 zł; dzieci i młodzież szkolna – 5 zł

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    Pierwszy wspólny projekt pieśniarki Urszuli Makosz z zespołem Max Klezmer Band, obchodzącym właśnie 27-lecie istnienia.

    Max Klezmer Band prezentuje muzykę świata, klezmerską, bałkańską z wpływami hinduskimi i elementami jazzu i rocka. Muzyka niebywale oryginalna i wyjątkowa, o podłożu etnicznym, pełna energii i mocy. Zespół od 27 lat gości na polskich i światowych scenach (Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Belgia, Włochy, Afryka, Jamajka, Szwecja, Luksemburg, Austria, Słowacja, Czechy, Węgry, Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa). Naturalność przekazu połączona z niezwykłym warsztatem muzycznym sprawia, że na koncertach MKB tworzy się magiczna więź pomiędzy muzykami a publicznością.

    Urszula Makosz to charyzmatyczna pieśniarka specjalizująca się w pieśniach sefardyjskich, ladino i hebrajskich.

    Skład: Urszula Makosz (głos), Max Kowalski (kontrabas), Krystian Jaworz (fortepian), Aleksander Papierz (saksofon), Grzegorz Masłowski (perkusja), Michael Jones (skrzypce, altówka, ravanhuta, djembe, głos), Andrzej Czop (akustyk).

     

  • Koncert MUZOLINGUA 15+

    07.08.2025 r. (czwartek), godz. 19:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: 30 zł; dzieci i młodzież szkolna – 5 zł

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej

    Młodzież z projektu Muzolingua 15+ serdecznie zaprasza na koncert, gdzie zaprezentują nie tylko klasyki polskiej sceny muzycznej, ale także melodie z najdalszych krańców Europy – prawdziwa uczta dla ucha!

    Nie może Was zabraknąć!

     

  • Międzynarodowy Dzień Jogi w ogrodzie Pałacyku Zielińskiego

    28.06.2025 r. (sobota), godz. 10:00 - 12:00

    Ogród

    Wstęp: wolny

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    28 czerwca 2025 r. będziemy celebrować Międzynarodowy Dzień Jogi. To piękne święto jest znakomitą okazją aby każdy, bez względu na swoje doświadczenia i umiejętności sportowo-ruchowe, spróbował poczuć na własnej skórze ten przyjemny, zdrowy ruch. Zabierzcie swoje maty, kapelusik na głowę, butelkę z wodą. Wyciągnijcie z domu przyjaciół, dzieciaki, rodziny. Zróbmy razem wspólną praktykę, aby czuć się dobrze!

    Zajęcia poprowadzą: Olga Kowalińska (Studio jogi OK) i Magdalena Piasecka (kameralne studio jogi). Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne.

    W tym roku celebrację Międzynarodowego Dnia Jogi swoją muzyką graną na żywo uświetni Rafcox. czyli Rafał Gęborek – muzyk, producent muzyczny, performer, edukator, taper filmowy, kompozytor muzyki do filmów reklamowych i muzyki teatralnej. Od lat podąża ścieżką dźwiękowych poszukiwań, balansując między tradycją a nowoczesnością. Gra na trąbce, której brzmienie przetwarza za pomocą procesora efektów i loopera, tworząc wielogłosową i hipnotyzującą przestrzeń dźwiękową. Opowieść o wolności, harmonii i emocjach, inspirowaną zarówno światem natury, jak i światem współczesnym. Jest entuzjastą zdrowego stylu życia i ekologicznego podejścia do świata. Wierzy, że harmonia w życiu, podobnie jak w muzyce, bierze się z uważności na siebie i otaczającego nas świata. Jego dźwięki to zaproszenie do refleksji i chwilowego zatrzymania się w biegu – do odkrycia w sobie przestrzeni na coś nowego, autentycznego i prawdziwego.

     

  • Koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” – Mobilna Filharmonia

    27.06.2025 r. (piątek), godz. 19:00

    Scena letnia – w ogrodzie

    Wstęp: wolny

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Dowiedz się więcej o zespole

    Przed koncertem odbędzie się uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury za 2024 r.

    Zapraszamy w niezwykłą podróż do czasów elegancji, nastrojowych melodii i niepowtarzalnego uroku dwudziestolecia międzywojennego. Wieczór, w którym serca zabiją w rytmie dawnych szlagierów, a muzyka przeniesie nas do epoki, kiedy świat tańczył w blasku lamp gazowych, a na scenach królowały nieśmiertelne przeboje Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Hanki Ordonówny i wielu innych legend polskiej piosenki. W wyjątkowych aranżacjach, wykonanych na żywo przez artystów Mobilnej Filharmonii, zabrzmią dźwięki, które przed laty rozbrzmiewały w najlepszych kabaretach i salonach. To nie tylko koncert – to wehikuł czasu, który zabierze nas do świata nostalgii, romantyzmu i niepowtarzalnej atmosfery tamtych lat. Niech poniesie nas muzyka, niech wrócą wspomnienia, niech historia zabrzmi na nowo! Dołączcie do nas i pozwólcie się oczarować dźwiękom, które nigdy nie tracą swojego blasku. Powróćmy jak za dawnych lat!

    Skład: Mirosław Szpyrka (prowadzenie koncertu, śpiew), Dagmara Moskwa (śpiew), Piotr Madura (pianino), Damian Sąsiadek (perkusja), Dawid Klimkowski (bas); Kwartet smyczkowy Animato: Monika Sobolewska (wiolonczela), Gabriela Sasiela (altówka), Anna Sąsiadek (skrzypce), Magdalena Kulikowska-Ziaja (skrzypce).

     

  • Plener malarski „Malujemy Pałacyk”

    14.05.2025 r. (środa), godz. 9:00-14:00

    Ogród

    Wstęp: wolny

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria oraz Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach zapraszają uczniów kieleckiego Plastyka w środę, 14 maja 2025 r. w godz. 9:00-14:00, na plener malarski, który odbędzie się na rozległym terenie Pałacyku Zielińskiego – Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

    W trakcie pleneru kurator galerii poprowadzi warsztaty malarstwa intuicyjnego dla klas pierwszych.

     

Free Joomla! templates by AgeThemes