AKTUALNOŚCI

      

Sprzedaż biletów na imprezy organizowane przez Dom Środowisk Twórczych odbywa się w portierni DŚT:
- w dni powszednie od godziny 14:00 do 20:00
- w weekendy od godziny 8:00 do 20:00  
Najlepsze miejsca na sali koncertowej w Pałacyku są numerowane. Decyzję podejmuje się w momencie kupna biletu. Honorujemy karty dużych rodzin z miasta Kielce.

 

 • 28.02 godz. 19.00 - "Dom o Zielonych Progach" - koncert piosenki turystycznej. Bilety w cenie 35 zł dostępne na godzinę przed koncertem lub w przedsprzedaży >>>  Dobrze rozpoznawalny dziś w świecie Krainy Łagodności zespół Dom o Zielonych Progach swoją działalność rozpoczął ponad 15 lat temu. Uznanym wykonawcą na dobrą sprawę stał się dość szybko, w 2002 roku na łódzkim festiwalu YAPA zdobywając wszystkie główne nagrody (pierwsze miejsce, nagrodę SKPB Łódź oraz nagrodę publiczności). W swoich piosenkach inspirują się głównie atmosferą wierszy Jerzego Harasymowicza, Wojtka Belona i Kazimierza Węgrzyna. Czyli prawdziwa klasyka gatunku. W melodyce zespołu nietrudno domyśleć się inspiracji muzyką folkową, i to tej z gatunku bardziej skocznej. Dynamiczne brzmienie, zaskakujące zwroty harmonii piosenek, świetnie wkomponowane skrzypce, podkreślające folkowy charakter piosenek Domu - to jest to, co liczni miłośnicy tej kapeli lubią najbardziej.

   

 • 01.03 godz. 19.00 - JAN PESZEK - "Spektakl dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego" w Teatrze Komedii Nowoczesnej. Wstęp 20 zł, bilety dostępne od 8 lutego  Kultowy monodram Jana Peszka to spektakl-wykład angażujący nie tylko umysł, lecz także całe ciało wykonawcy. Artysta jawi się w nim jako kapłan i błazen w jednej osobie, warsztatowy rzemieślnik i szaleniec. Spektakl jest pokazem technicznego mistrzostwa, a jednocześnie przewrotną wypowiedzią na temat wyobcowania współczesnej sztuki i jej twórców. Jan Peszek współpracował z najważniejszymi twórcami polskiego teatru i filmu. Jest punktem odniesienia dla kolejnych pokoleń aktorów.

  Jan Peszek /ur.1944/ aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, jest także pedagogiem i reżyserem. Rozgłos przyniosły mu role w spektaklach m.in. Mikołaja Grabowskiego, Rudolfa Zioły, Krystiana Lupy, Andrzeja Wajdy, Jerzego Grzegorzewskiego, Grzegorza Jarzyny, Jana Klaty, Michała Zadary. Jako członek awangardowego zespołu MW2 zasłynął interpretacjami tekstów Bogusława Schaeffera, zwłaszcza napisanego specjalnie dla niego monodramu „Scenariusz dla nie istniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego”, będącego połączeniem filozoficznego traktatu, manifestu teatru awangardowego i kompozycji muzycznej granego od 40 lat. Wyzwania w sztuce nie znają dla niego metryki.

   

 • 02.03 godz.18.00 - Galeria Sztuki Współczesnej w Pałacyku Zielińskiego zaprasza na wernisaż wystawy fotografii: Michał Amerek - "Krajobraz w Czerni i Bieli". Wstęp wolny.


   

 • 04.03 godz. 17.00 - KUBA SIENKIEWICZ z zespołem - "Piosenki Elektrycznych Gitar inaczej". Wstęp 15zł do 1.03, potem 20 zł; bilety dostępne od 13.02  Skład:
  Kuba Sienkiewicz- wokal, gitara
  Sebastian Ruciński - gitary
  Tomasz Wójcik - bas
  Przemysław Smaczny - perkusja

  Recital Kuby Sienkiewicza z zespołem. Podczas koncertu zabrzmi ponad 30 kompozycji Kuby Sienkiewicza w tym te najbardziej znane z repertuaru Elektrycznych Gitar czy z filmów jak np. Kiler.

   

 

 

Nasze imprezy >>>
 

Dom Praczki, ul. Zamkowa 5/7
ZAPRASZA