AKTUALNOŚCI

      

Sprzedaż biletów na imprezy organizowane przez Dom Środowisk Twórczych odbywa przez Internet  oraz w portierni DŚT (tylko gotówką):
- w dni powszednie od godziny 14:00 do 20:00
- w weekendy od godziny 8:00 do 20:00  
Najlepsze miejsca na sali koncertowej w Pałacyku są numerowane.
Decyzję podejmuje się w momencie kupna biletu. Honorujemy karty dużych rodzin z miasta Kielce.

ZACHĘCAMY DO ZAKUPU BILETÓW PRZEZ INTERNET


  

 

 • 21.03 godz. 18.00 Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Danutą Rasałą pt. "Moja Polska Niezwykła”. Wstęp wolny  Moja Polska Niezwykła Prezentacja powstała w oparciu o liczne wyjazdy na przestrzeni około 25 lat do miejsc, które nie zawsze są powszechnie znane, czasem trudno dostępne a nawet zapomniane. Wybór przedstawionych miejsc jest subiektywny, miejsca popularne, często opisywane i odwiedzane (poza kilkoma, do których chętnie wracam) zostały celowo pominięte. Podróżując od północnego zachodu po południowy wschód warto zwrócić uwagę na regiony styku różnych kultur. Przed II wojną światową Polska nie była tak jednorodna narodowościowo jak obecnie, stanowiła swoisty tygiel kulturalny, którego ślady można jeszcze znaleźć w zachowanym budownictwie lub cmentarzach. Niestety, wiele perełek kulturalnych i przyrodniczych ginie wprost na naszych oczach, często przyczyną jest nie tylko brak funduszy, ale także ludzka niedbałość i bezmyślność. Przykładem niech będą podcieniowe chaty na Żuławach Wiślanych, drewniane wiatraki w Wielkopolsce, zapomniane cmentarze na Roztoczu Południowym, ewangelickie cmentarze na ziemiach zachodnich a także rozsiane na terenie całego kraju cmentarze żydowskie. Nie odnajdziemy już wcześniej opisywanych stanowisk roślin. Czasem łatwiej jest zdobyć szczyt z Korony Gór Polskich, niż odnaleźć i wejść na polską górę „Fudżi”. Kraj jest bogaty w grobowce megalityczne, starsze od egipskich piramid, które jednak w terenie trudno jest odnaleźć z powodu niewłaściwego oznakowania. Nie są one tak okazałe jak megality w Europie Zachodniej, ale na pewno warto do nich dotrzeć. Prezentację zamyka region świętokrzyski, bogaty w ciekawe ostańce skalne a także kwiaty dziko rosnące.

   

 • 23-24.03 godz. 17.00 - XVI ŚWIĘTOKRZYSKA WIOSNA JAZZOWA. Wstęp (karnet na dwa dni)- 40 zł do 21.03, potem 50 zł. Bilety dostępne od 04.03   

  Wystąpią:

  SOBOTA
   
   

  Kraków Street Band – jazz tradycyjny, country, blues

  Więcej informacji >>>
  https://youtu.be/nU420a-SgFg

   

  TOOTS ROOTS - stylistyczna jazzowa niespodzianka

  Więcej informacji >>>
  https://youtu.be/izzhHnvXyf0

  NIEDZIELA
   
   
  BOGDAN HOŁOWNIA – fortepian   
  MARZENA ŚLUSARSKA – vocal

  Więcej informacji >>>
   


  FORTET – latino jazz
  gościnnie MILI MORENA (Cuba) - vocal

  Więcej informacji >>>
  Link1  Link2


 

 

Nasze imprezy >>>
 

Dom Praczki, ul. Zamkowa 5/7
ZAPRASZA