AKTUALNOŚCI

      

Sprzedaż biletów na imprezy organizowane przez Dom Środowisk Twórczych odbywa się w portierni DŚT:
- w dni powszednie od godziny 14:00 do 20:00
- w weekendy od godziny 8:00 do 20:00  
Najlepsze miejsca na sali koncertowej w Pałacyku są numerowane. Decyzję podejmuje się w momencie kupna biletu. Honorujemy karty dużych rodzin z miasta Kielce.
  Więcej informacji >>>
 

 

 • 21-23.09 godz. 18.00 OSTATNI TAKI WEEKEND TEGO LATA trzy dni, trzy koncerty za 33 zł  (za zakup trzydniowego karnetu).
  UWAGA: DZIĘKI SPONSOROWI - FANOWI ZESPOŁU Püdelsi DO KOŃCA ZACHOWUJEMY CENĘ 33 zł ZA KARNET

  Karnety dostępne od 31.08.


  piątek - Romek Puchowski & Keith Dunn "Delta Update"
  sobota – Kobranocka
  niedziela - Püdelsi
  21.09  godz. 18.00 - "Delta Update" - koncert bluesowy
                       Romek Puchowski & Keith Dunn  Romek Puchowski - śpiew, gitara DOBRO, gitara akustyczna, slide
  Keith Dunn (USA) - harmonijka ustna, śpiew

  Delta_update jest projektem opartym na archetypicznych bluesowych pieśniach. Zrodził się w głowie Romka Puchowskiego podczas wyprawy w Deltę Mississippi przed dwoma laty.
  Podróż szlakami takich artystów, jak Son House, Robert Johnson, Charley Patton czy Willie Brown była źródłem nowego spojrzenia na ich muzykę oraz interpretacji jej.
  Do realizacji wariantu "duo" Puchowski zaprosił Keitha Dunna, wokalistę, harmonijkarza z Bostonu, potomka twórców gatunku.
  Wcześniejsze działania z Dunnem okazały się idealną podwaliną dla tego typu kolaboracji. Udział artysty pochodzenia afroamerykańskiego nadał projektowi szczególnego wymiaru.
  Program koncertu oparty jest na wybitnych utworach stojących u podstaw bluesa, choć mniej znanych szerszej publiczności. Stanowi on kolaż bluesowych korzeni oraz tego, co nazywany „Słowiańską duszą”. Interpretacje klasyki z Delty stanowią bazę dla improwizowanych "wycieczyk", przeplatane są autorskimi kompozycjami Romka Puchowskiego, jak "Big Bad Brother" czy "The Rainbow", oraz Keitha Dunna, m.in. utworami z jego kultowej już płyty "Alone With The Blues". W muzyce słychać też jazzowe inklinacje Dunna, a także fascynacje rodzimą folkową melodyką Puchowskiego.
  Tytułowy "update" symbolizuje aktualizację wizji bluesa Romka Puchowskiego, w której z jednej strony sięga do początków gatunku, z drugiej odważnie wplata swoje
  współczesne wizje.

  22.09  godz. 18.00 – KOBRANOCKA – koncert „Kocham Cię jak Irlandię”.  Skład:

  Andrzej "Kobra" Kraiński - gitary, śpiew; założyciel zespołu, w składzie nieustannie od 1985 roku!
  Piotr "Vysol" Wysocki - perkusja; dołączył do zespołu jako trzeci perkusista, w roku 1987.
  Jacek "Szybki Kazik" Bryndal - gitara basowa, śpiew, klawisze; współzałożyciel zespołu, po kilkuletniej przerwie (spowodowanej solowym projektem "Atrakcyjny Kazimierz"), powrócił do zespołu w 1996.
  Jacek Moczadło - gitara; kolejny Jacek grający z Kobranocką (w kapeli od 2004), nagrywał materiał na "Sterowany jest ten świat" i już pozostał.

  Więcej informacji >>>

  23.09 godz. 18.00 – PÜDELSI
  Zespół powstał w 1985 roku z inicjatywy Andrzeja „Pudla” Bieniasza i Franza Dreadhuntera. Geneza Püdelsów sięga zespołu Düpą, który przestał istnieć po samobójczej śmierci lidera Piotra Marka.
  Pierwszy skład zespołu tworzyli: Andrzej „Pudel” Bieniasz, Franz Dreadhunter, Andrzej Potoczek, Maciej Kowalik, Maciej Biedrzycki, Paweł Mąciwoda i David Rocks. Muzycy postanowili kontynuować idee formacji Düpą, grać teksty Marka.Kilka miesięcy później do zespołu dołączył Maciej Maleńczuk. Püdelsi zostali laureatami Festiwalu w Jarocinie w 1986, czego rezultatem była możliwość nagrania własnego albumu. W 1988 ukazał się debiutancki album zespołu Bela Pupa, firmowany jako Kora, Püdelsi – wydany przez Polskie Nagrania. Wokalistami na płycie byli Kora i Maleńczuk, a grali na niej Bieniasz, Dreadhunter, Potoczek, Paweł Mąciwoda i Maciej Biedrzycki.
  Wkrótce po nagraniu albumu, Bieniasz odszedł z zespołu, który rozpadł się na kilka lat.
  W 1995, w 10 rocznicę śmierci Marka, Püdelsi reaktywowali się w składzie z Maleńczukiem jako wokalistą, Potoczkiem i Bieniaszem jako gitarzystami, Hajdaszemjako perkusistą oraz grającym na saksofonie Maciejem Biedrzyckim. Zespół nagrał dwie płyty z tekstami Marka i Düpą: Viribus Unitis (1996) i Narodziny Zbigniewa: Pudelsi grają Düpą. W 1998 roku ich utwór znalazł się na pierwszej składance Muzyka Przeciwko Rasizmowi, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej. W 2010 roku PÜDELSI zmieniają wokalistę i nowym frontmanem zostaje, występujący do dziś Piotr Foreman

  Więcej informacji >>>

  https://www.youtube.com/watch?v=jpJLOKVs_9U
  https://www.youtube.com/watch?v=hgHa4RrMr00 

Nasze imprezy >>>
 

Dom Praczki, ul. Zamkowa 5/7
ZAPRASZA