The  BRIAN McCOMBE Band”
(Szkocja, Irlandia, Bretania)

w składzie:

Brian Mc COMBE – śpiew, dudy

Dominque TRICHET – skrzypce

Laurent GUILLOUZIC – gitara akustyczna

Sylvain DUTHUILLE – keyboard

David HOPKINS – instrumenty perkusyjne

 

 

Koncerty zespołu Briana Mc Combe’a są zawsze niezapomnianym doświadczeniem; muzyczną podróżą pełną wielorakich emocji. 
Ich muzyka zakorzeniona jest w celtyckiej tradycji (brzmienie skrzypiec, dud, gitary), a zadziwiający wokal Mc Combe’a w połączeniu z etnicznym brzmieniem instrumentów perkusyjnych (David Hopkins) oraz transowym keyboardem (Sylvain Duthuille) przenosi słuchaczy w świat specyficznego brzmienia muzyki regionu Bretanii, Szkocji i Irlandii.
Głos Briana Mc Combe’a uważany jest za najlepszy i najbardziej oryginalny pośród wielkiej gromady celtyckich wokalistów. Jego skala i barwa wspaniale prezentują się zarówno w romantycznych balladach jak i w pełnych pasji i dynamizmu rockowych brzmieniach. Jeden z krytyków napisał: ”Uduchowiony głos Mc Combe’a przełamuje wszelkie muzyczne granice. Kto go raz usłyszy, nigdy już nie zapomni”.
Świetne zgranie dud i skrzypiec w kompozycjach klasycznych i tradycyjnych zawsze rozgrzewa atmosferę. Zróżnicowane brzmienie keybordu przydaje dźwiękom zespołu głębi i wiele jakości kolorystycznych, co uwspółcześnia muzykę i jej odbiór w nowym milenium. Do tego głos gitary akustycznej Laurenta Guillouzic pojawiający się drapieżnie w dynamicznych, niemal rockowych kompozycjach oraz subtelnie w wolniejszych partiach programu, przydaje nowoczesności w najlepszym tego słowa znaczeniu.
Nie do przecenienia jest rola multi-perkusisty w zespole Davida Hopkinsa pochodzącego z Belfastu, a zamieszkałego od wielu lat podobnie jak Mc Combe w Bretanii . Jest on jednocześnie swoistym „etnicznym smaczkiem” i sercem zespołu. Muzyk, który grał i gra z największymi tuzami muzyki bretońskiej ( Stivell, Barzas, Bleizi Ruz, Squiban, Guichen), o sobie mówi: „człowiek o wielkich rozmiarach i wielkiej zręczności”.
Zespół Briana McCombe’a już dawno podbił sceny francuskie (udział w najbardziej prestiżowych festiwalach w Bretanii), austriackie nie wspominając Wysp Brytyjskich. W 2005 r. odbył długie tournee we Włoszech i Hiszpanii