Bill Neal (Australia) - wokalista/saksofonista/gitarzysta
Bill przyleciał na turę po Polsce i Europie gdzie gra między innymi z "JAROSŁAW ŚMIETANA I WOJCIECH KAROLAK SUPER BAND". Grając ze Śmietaną i Karolakiem promują ich nową płytę CD "I LOVE THE BLUES".
Koncerty zespołu są bardzo energetyczną mieszanką Bluesa, Jazz i Soul, We wrześniu Bill będzie nagrywał z zespołem nową płytę CD w Radio Kraków, w której zaprezentuje utwory własnej kompozycji. Płyta ukaże się na Święta Bożego Narodzenia.
Historia:
Bill miał niesamowity głos jako dziecko. Śpiewał i występował od piątego roku życia. Jego nauczyciel śpiewu po wielu latach skomentował: "nigdy nie słyszałem takiego głosu, wtedy i teraz". Po audycie na angaż w Royal English Opera w wieku ośmiu lat, swoje dzieciństwo spędził jeżdżąc i występując, w tym pr zez rok grał w Śnie Nocy Letniej w Operze Covent Garden w Londynie, śpiewał główną rolę w 'Oliwierze', "Amahl and the Night Visitors" i wystąpił w filmie z Sophią Loren i Richardem Burtonem. Bill otrzymał wykształcenie muzyczne (śpiew klasyczny, klarnet i saksofon). W wieku dwunastu lat dostał stypendium muzyczne w prestiżowej szkole prywatnej 'Kings School".
Podczas pobytu w Polsce w 2010 roku pewnego dnia Bill grał i śpiewał u swojego znajomego nad rzeką Rabą w Myślenicach. W pobliżu spacerował Jarek Śmietana. Usłyszawszy go tak zafascynował się jego głosem, ze postanowił zaprosić Billa do wystąpienia z nim na mającym się odbyć w sierpniu festiwalu Polnord Music Festival w Sopocie, ja ko gość niespodzianka.
Gospodarzem festiwalu był Jarosław Śmietana z swoją super-grupą i Wojciechem Karolakiem. Bill wystąpił tam między innymi obok takich gwiazd jak Hanna Banaszak, Ryszard Rynkowski, Karen Edwards (USA), Z-Star (GB),
Następnie Bill nagrał z Jarkiem Śmietaną i jego zespołem w Krakowskim studio płytę "I Love the Blues" która została wydana w maju 2011 roku. Obecnie Bill odbywa tour z Jarosławem Śmietaną I zespołem promując tą płytę. Występowali między innymi w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, w Piwnicy Pod Baranami w Krakowie i wielu innych prestizowych salach koncertowych Odbywa też szereg występów indywidualnych. Kilkukrotnie wyjeżdża na koncerty do Wielkiej Brytanii