1000 mil po Polsce - trasaKWADRATY DO GIĘCIA
Piotr Fronek (gitary, syntezator) i Mikkel Konyher (vocal) poznali się podczas otwartych jam session w Odense w Danii. Po kilku godzinach grania mieli pierwszy utwór, a już po 2 miesiącach kontrakt z niezależną wytwórnią LBA Records z Florydy. W październiku polsko-duński duet wraz z zespołem pod nazwą "Squares to bend" przyjeżdża do Polski z premierowym minialbumem. I jedno jest pewne czegoś takiego jeszcze nie słuchaliście. Squersi brzmią tak, jakby ktoś wrzucił do miksera ciepły wokal Cassandry Wilson i elektronikę The Knife, przyprawił subtelnym brzemieniem gitar, a następnie wszystko dobrze wymieszał. Sami o sobie mówią że tworzą muzykę organiczną, która ma ponoć właściwości bioenergoterapeutyczne. Nie dziwi więc fakt, że pierwsze koncerty pod
hasłem "Singing Tree" muzycy grali siedząc na drzewach w publicznym parku w Odense. Co ciekawe, Konyher jest potomkiem węgierskiego pianisty Franciszka Liszta. Uzdolniony multiinstrumentalista Piotr Fronek równie sławnymi przodkami pochwalić się nie może, ale zupełnie zgoła anonimową postacią na polskiej scenie muzycznej nie jest. Współpracował z Łąki Łan i Cool Kids of Heath, a bywalcy warszawskiego Clubu 55 mogą kojarzyć go z licznych jam sessions, na których grał jako lider Fronku Jazz Trio i Funky Niepokalanki.

SQUARES TO BEND

Squares to Bend to polsko-duński projekt stworzony przez multiinstrumentalistę i producenta Piotra Fronka i wokalistę/tekściarza Mikkela Konyhera. Poznali się w Contemporary Music College w Danii. Ich pierwsze utwory powstały w zaledwie miesiąc, a już po dwóch podpisali kontrakt z niezależną wytwórnią LBA records z Florydy. W październiku duet wraz z zespołem przyjeżdża do Polski z premierowym mini albumem. I jedno jest pewne – to kolejny po „Czesław Śpiewa” udany polsko-duński flirt muzyczny.

Piotr Fronek (PL) to charyzmatyczny gitarzysta, który nie uznaje granic i łamie wszelkie stereotypy. Jest aktywny na polskiej scenie muzycznej od 2003, od roku koncertuje z duńskimi muzykami. Współpracował z zespołami takimi jak Łąki Łan i Kool Kids of Death. Znany z własnych projektów: Funky Niepokalanki, Fronku Jazz Trio. Często grywa także w słynnym warszawskim Klubie 55.

Mikkel Konyher dorastał w Odense (DK). Był członkiem wielu duńskich zespołów, ale jego głównym był Mindcall, który zajął 3. miejsce na Emergenza – największym muzycznym konkursie w Danii. Singiel tego zespołu został wydany w 2005 przez EMI Records w Danii. Ponadto ten utalentowany chłopak jest także aktorem, który wystąpił w filmie pt. Young Andersen (Unge Andersen) uhonorowanym Emmy Award w 2005.

Squares to Bend to połączenie muzyki Postal Service, Sigur Ros, Pet Shop Boys, The Beatles, Radiohead i Prince’a. Jest to mieszanka organicznej świeżości z electro popem, która przyjemnie przewierci wasze uszy i wywoła ciarki na plecach. Muzyka STB stworzona jest po to, aby się zrelaksować a zmysłowy głos Mikkela oczaruje was i sprawi, że poczujecie się zahipnotyzowani.

Muzycy ruszają w trasę po Polsce już 9 października. Otworzy ją koncert w Warszawie. Kolejne miasta to między innymi Częstochowa, Kielce, Kraków, Mysłowice, Lublin.

Skład zespołu:
Mikkel Konyher – wokal
Piotr Fronek – gitary/sample
Nina Kraszewska – e. piano
Thomas Lund - bas
Emil Norman – bębny

Od 1 listopada b.r. muzykę będzie można usłyszeć i zakupić w Internecie na iTunes czy innych portalach, a już podczas trasy zdobyć CD.
Przygotujcie się na ciepłe brzmienie ze Skandynawii!

www.myspace.com/squarestobend