FUNKY GROOVE to jeden z najlepszych polskich zespołów jazzu elektrycznego. Grupę tworzą dwaj gitarzyści Artur Lesicki i Marek Napiórkowski wspomagani przez znakomitą sekcję rytmiczną basistę Tomasza Grabowego oraz perkusistę Marcina Jahra. Są to muzycy znani i docenieni już przez jazzową publiczność , których ponadto często usłyszeć można u boku największych gwiazd polskiej muzyki, nie tylko jazzowej. Zespół wykonuje w większości kompozycje własne ( głównie autorstwa Artura Lesickiego ), oparte na oryginalnym w tym gatunku muzyki współbrzmieniu różnego rodzaju gitar. Muzycy Funky Groove mają na swym koncie występy na wszystkich największych polskich festiwalach jazzowych, koncerty w Niemczech, Holandii, Turcji i co najistotniejsze współpracę z takimi gwiazdami jak: Randy Brecker, Eric Marienthal, Zbigniew Namysłowski, Frank Gambale, Urszula Dudziak, Mino Cinelu, Tomasz Stańko, Klaus Doldinger, Bill Evans i inni.
Czytelnicy magazynu "Jazz Forum" w swojej corocznej, prestiżowej ankiecie uznali Funky Groove za najlepszy jazzowy zespół elektryczny 2003 r. Pierwsza płyta grupy Funky Groove wydana przez PolyGram Polska została uznana przez czytelników magazynu "Gitara i Bas" jazzową gitarową płytą roku 1997. Na wiosnę 1998 r. płyta ta znalazła się w dystrybucji firmy PolyGram (obecnie Universal) na całym świecie.
Podobnie drugi album zespołu "Go to Chechua Mountain", na którym gościnnie wystąpili: słynny perkusjonista indonezyjski Nippy Noya oraz wokalistka Dorota Miśkiewicz zwyciężył w corocznym plebiscycie czytelników "Gitary i Basu" na najlepszą płytę jazzową roku 2002