Zespół Golden Life powstał w 1989 roku w Gdańsku. Już rok później muzycy wystąpili na Nowej Scenie, a w 1991 grupa nagrała debiutancki album "Midnight Flowers", na którym połączyła brzmienie charakterystyczne dla wykonawców z Manchesteru, ciężką muzykę w stylu amerykańskim oraz country i rap - wszystko podając na sposób taneczny.
Zespół legenda, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Działają od 20 lat i są niewątpliwie jednym z ważniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej. Ich dorobek muzyczny to przede wszystkim pięć wydanych płyt, wiele nagród (między innymi międzynarodowych), liczne koncerty gromadzące pokolenia słuchaczy. Zespół zdobył główną nagrodę na firmowanym przez MTV Pop Song Bregenz Festival w Austrii
(Golden Life pokonał wówczas około trzydziestu konkurentów z całego świata!!!). Muzycy poprzedzili występy Joe Cockera w Warszawie oraz The Stranglers podczas Inwazji Mocy RMF-u.
Golden Life brał udział w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji i w wielu programach telewizyjnych (m.in. Przeboje Jedynki, Gwiazdy Jedynki, Przeboje
Zjednoczonej Europy (TVP 1). Występował na scenach tras koncertowych: „Lato z radiem", „Inwazja mocy"
Największe hity to: „Wszystko to, co mam” (1 miejsce listy przebojów programu III przez wiele tygodni), ”Helikopter”, „Dobra, dobra, dobra”, „Czeski film”. „24.11.94” (utwór powstał po tragicznym wydarzeniu, jakim był pożar hali Stoczni Gdańskiej 24 XI 1994r.) , „Blok brygada”
Piosenki Golden Life pojawiły się na ścieżce dźwiękowej filmów "Szczęśliwego Nowego Jorku" (reż. Janusza Zaorskiego), „Młode wilki" (reż. Jarosław Żamojda), czy najpopularniejszych seriali „Magda M.”, " Złotopolscy"
Zespół Golden Life nie próżnuje. W planach grupy znajduje się szereg koncertów w całej Polsce oraz nowy album studyjny. Nowa piosenka zespołu "TIP" propaguje szczytną ideę transplantacji. W ramach akcji pod tytułem "Złote życie", do singla grupy dołączono bransoletkę z napisem "Wyrażam zgodę na transplantację". Zespół chce w ten sposób zaangażować jak najwięcej osób do publicznej dyskusji na ten ważny temat.
Golden Life jest jednym z najczęściej koncertujących zespołów w Polsce. Koncerty Golden Life gromadzą wielopokoleniową publiczność, bawiącą się doskonale przy ich muzyce.
"Hello Hello" - nowy krążek Golden Life ukazał się dopiero w 2008 roku. Materiał to refleksje dojrzałych muzyków o życiu w czasach "korporacji"- w czasach pośpiechu, braku zrozumienia, pustych bibliotek. Jest nieco łagodniejszy, spokojniejszy i dojrzalszy niż poprzednik z roku 2003. Na singlu promującym płytę znalazł się utwór "Ty i ja".„Golden Life” koncertuje nie tylko na polskich scenach, ale również w USA (Nowy York oraz Festiwal Polski w Chicago), Niemczech, Francji, Austrii.