(...)
Gdy nie zostanie po mnie nic
Oprócz pożółkłych fotografii
Błękitny mnie przywita świt
W miejscu co nie ma go na mapie
(...)

Piosenki turystyczne nie istnieją. Istnieją po prostu piosenki.
Jedne zostają podchwycone do wspólnego śpiewania, inne nie.
Turystyczne są tylko imprezy, na których się je śpiewa
Adam Drąg

Adam Drąg zaczął swoją przygodę z gitarą i piosenką w wieku 17 lat.
Jego piosenki, do większości których sam napisał tekst, tworzą niepowtarzalny i niepodrabialny klimat. Niektóre - "Chyba już czas wracać do domu", "Połoniny niebieskie", "Ech, muzyka" należą do najbardziej znanej klasyki gatunku.

NA DRODZE… (zespół - projekt) założony w 2002 roku z potrzeby serca do grania muzyki akustycznej, tworzonej na fundamencie bluesa, folku i ballady. W tymże też roku zespół, w składzie ( Arkadiusz Zawiliński, Maciek „Kura” Kurowski, Grzegorz Zawiliński) nagrywają na tzw. (setkę) autorską płytę NA DRODZE DONIKĄD, która wydają własnym sumptem. Koncerty po knajpach powodują zmęczenie materiału, tak też do zespołu dołączają Grzegorz Grądalski i Sobiesław Pawlikowski wzmacniając morale bandu. Koncertowanie w pięcio osobowym składzie owocuje w 2003 roku płytą koncertową zarejestrowaną w Muzycznej Owczarni- Jaworki ( rezultat do odsłuchania na nuta.pl). Kolejne lata to koncertowanie w różnych składach i zajęcia poza muzyczne do czasu… W 2005 roku po zmianie miejsca zamieszkania do Arka Z. i Grześka Z. przyłącza się Przemek Chołody, z którym zespół koncertuje z większą częstotliwością. Po zamieszczeniu ogłoszenia w jednym z warszawskich sklepów muzycznych do zespołu dochodzi Roman Ziobro, co po jakimś czasie owocuje płytą demo. W 2006 roku zespół wiąże się z festiwalem BIESCZADBLUES, gdzie dochodzi do współpracy z wokalistką Joanną Pilarską i w 2007 roku nagrywa płytę „ TAM GDZIE ZACZYNA SIĘ MÓJ ŚWIAT” wydana przez Łódzki DALMAFON. W tym składzie zespół koncertuje w Polsce, a nawet i w Europie. W maju 2010 ukazała się kolejna płyta wydana również przez łódzki DALMAFON. Tytuł „Blues Dziewięciu”. To zbiór opowiadań o autentycznych, nieżyjących już bieszczadnikach. Ponieważ za życia nigdy nie opuszczali oni swojej ulubionej krainy więc po śmierci przenieśliśmy ich w realia „dzikiego zachodu”. Płyta zagrana na instrumentach akustycznych, utrzymana w klimatach folk-blues a może i trochę country.


Obecnie Na Drodze występuje w duecie:

Arkadiusz Zawiliński
Autor muzyki, tekściarz, gitarzysta posługujący się rzadkimi technikami fingerpicking i bottleneck. Laureat wielu festiwali mi. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań.
Współpracował z zespołami Kropla Życia, Dzika Cherry, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, oraz ze śpiewającym aktorem Lechem Dyblikiem .

Roman Ziobro
Kontrabasista, basista, długoletni członek Starego Dobrego Małżeństwa. Na swoim koncie ma nagrania i współprace z wieloma znanymi wykonawcami dobrej muzyki.