NIKOLAI IVANOV - muzyk, kompozytor, malarz i performer. Jego twórczość obejmuje gatunki dekoracyjne i monumentalne takie jak freski, ceramika, mozaiki, prace na szkle, malowidła, freski religijne i ikony. Oprócz  tego tworzy muzykę. Jego artystyczne credo brzmi "pełna synteza i wielowarstwowa konceptualność". Jego występy mają na celu maksymalny  kontakt z publicznością.
Ivanov rodził się w rodzinie muzyków. Otrzymał dobre wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu i gitary. Studiował również teorię muzyki i kompozycję. Na początku lat 80-tych zaczął grywać w różnych grupach jazzowych. W 1989 roku założył kwintet CODA , z którym prezentował swoją własną muzykę. W 1991 roku założył OM ART FORMATION . Jego celem stało się stworzenie syntetycznej muzyki połączonej z duchowymi i medytacyjnymi wibracjami. Dlatego też dla swego zespołu użył nazwę wielkiej mantry OM.
Współpracował z: Ramesh Shotham(Indie) , Christy Doran (Szwajcaria), Javier Paxarino (Hiszpania) , Karl Seglem, Helge Norbakken, Gjermund Sislet, Harald Skullerud, Hakon Hogemo, Berit Opheim (Norwegia) ,Gillian Stevens, DylanFowler (Walia), Andreas von Garnier(Niemcy) , Kornel Horvat, Krishtof Bacho ,Csaba Tusko,Zoltan Lantos , Sandor Szabo, Balash Maior , Emil Biliarski (Węgry) i z wieloma muzykami z Bułgarii.