"Sobą Gram" to tytuł piątej płyty Leszka Cichońskiego, cenionego gitarzysty, autora podręczników, telewizyjnych programów edukacyjnych, a także twórcy Gitarowego Rekordu Guinnessa, cyklicznej imprezy, przyciągającej do Wrocławia co roku tysiące gitarzystów w każdym wieku.
Długo oczekiwany przez fanów, pierwszy w pełni autorski krążek tego instrumentalisty, a od kilku lat również wokalisty ukaże się po wakacjach. Miłośnicy gitarowego grania będą zachwyceni – na płycie znajdą zarówno ostre rockowe riffy i finezyjne solówki, jak i balladowe klimaty, świetne głosy i ciekawe, refleksyjne teksty.
Pierwszym singlem zwiastującym premierem jest utwór „Sobą gram”. Jego emisja w stacjach radiowych związana jest z kolejną edycją Gitarowego Rekordu Giunnessa. Tekst piosenki wyszedł spod pióra Jacka Cygana, zainspirowanego gitarową pasją Leszka i widokiem tysięcy gitar grających razem „Hey Joe” podczas gitarowego rekordu. Na płycie nie ma gwiazd, jest TOP NOT TRENDY - zagrali muzycy , którzy od lat współpracują z Leszkiem Cichońskim: Tomasz Grabowy, Łukasz Sobolak i Robert Jarmużek. Ich wzajemne zrozumienie będzie odczuwalne w każdym dźwięku tego krążka. Gościnnie zaśpiewali Mateusz Krautwurst, Kasia Mirowska oraz młody rockowy wokalista Łukasz Łyczkowski. Na You Tube ukazał się clip ‘Sobą gram” http://www.youtube.com/watch?v=_aalTjib1Xg

John "Broadway" Tucker
Niesamowity wokalista bluesowy JBT spędził dzieciństwo w delcie Mississippi. Na początku lat 60-tych przeniósł się do Memphis, Tennessee, gdzie właśnie rozpoczął się wielki rozkwit r&b i muzyki soul. John dostał się pod skrzydła Sama Cooka, który wprowadził go do klubów bluesowych. W połowie lat 60-tych John odbył służbę w armii amerykańskiej, najpierw w Niemczech, a potem w Kalifornii, gdzie szybko stal się znacząca postacią na scenie bluesowej zachodniego wybrzeża. W 1967 roku, w trakcie festiwalu muzyki pop w Monterey, po słynnym koncercie Jimi Hendrix przyszedł do klubu, w którym grał zespół Johna, i dołączył do całonocnej jam session. Wkrótce potem Tucker został wysłany do Wietnamu, skąd wrócił do Kalifornii i szybko stal się legenda kalifornijskiego bluesa. Znany ze swoich pełnych pasji i energii koncertów, zapraszany jest na znaczące festiwale, m.in. festiwal bluesowy i jazzowy w Monterey, festiwal bluesowy w San Francisco. Jego mocny i emocjonalny glos można usłyszeć na wielu nagraniach płytowych, jak także w radiostacjach bluesowych na całym świecie.
W polskim tournee towarzyszyć mu będą wybitni polscy instrumentaliści : Leszek Cichoński i Wojciech Karolak, z którymi nagrał płytę "Come Together- LIVE" oraz zobacz Video Wraz z Johnem Tuckerem, Leszek Cichonski wystapil jako pierwszy Polak na słynnej scenie MONTEREY BAY BLUES FESTIVAL wiecej tutaj
Leszek Cichoński – gitarzysta, kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów. Wykładowca warsztatów bluesowych w Bolesławcu, Zakrzewie, Krzyżowej i Szczawnicy. Nagrodzony brązowym medalem na Międzynarodowych Targach Muzycznych "Intermedia" za system edukacyjny łączący podręczniki z prowadzonymi warsztatami.
Był inicjatorem powstania płyty„Hey Jimi – Polskie gitary grają Hendrixa” z udziałem m.in. Borysewicza, Hołdysa, Waglewskiego i Scierańskiego, na której nagrał i produkował 4 utwory.
W 1995 r. został uhonorowany przez dziennikarzy muzycznych radiowej Trójki nagrodą im. Marii Jurkowskiej - za popularyzację edukacji muzycznej wśród młodzieży. Autor pierwszego polskiego multimedialnego kursu dla gitarzystów - „Gitarowe ABC”.
Współpracował m.in. z Tadeuszem Nalepą, Wojciechem Karolakiem, Jerzym Piotrowskim, Krzysztofem Ścierańskim, Tomaszem Szukalskim oraz amerykańskimi bluesmanami jak : Carlos Johnson. Pistol Pete, Stan Skibby, Sammie Fender, John „Broadway” Tucker ( w czerwcu 2006 podczas Monterey Bay Blues Festival Leszek Cichoński wraz z John "Broadway" Tucker Band otworzył wieczorny koncert na głównej scenie tego festiwalu, na której grali m.in. Jimi Hendrix i Janis Joplin. Był to pierwszy występ Polaka na słynnej scenie w Monterey).
Od 2003 roku w maju na Rynku we Wrocławiu, Wielka Gitarowa Orkiestra pod dyrekcją Leszka Cichońskiego wykonuje utwory Hendrixa w ramach "Thanks Jimi Festival". Jednym z haseł imprezy jest ustanowienie rekordu Guinnessa w zbiorowym graniu przeboju Hendrixa "Hey Joe". W 2009 roku Komisja oficjalnie zaliczyła zagrało razem 6346 gitarzystów – trzykrotnie więcej niż wynosi amerykański rekord) co jest oficjalnym Światowym Rekordem Guinnessa
Wielokrotnie nagradzany w kategoriach płyta roku, gitarzysta roku w rankingach magazynów "Gitara i Bas" czy „Twój Blues”, dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyków.
Leszek Cichoński jest autorem projektu „Hendrix Symfonicznie” . Premiera odbyła się 29.04.2011 .
Jesienią przewidziana jest rejestracja tego wyjątkowego koncertu. Jest to pierwsze na świecie opracowanie muzyki Jimiego Hendriksa z orkiestrą symfoniczną.
Więcej informacji, zdjęć, mp3 i video można znaleźć na oficjalnej stronie Cichońskiego www.cichonski.art.pl oraz fanclubu "Guitar Emotions" http://fanclub.cichonski.art.pl/index.htm