O NAS

 

Adres i telefony:

Dyrektor: mgr Ryszard Pomorski
Dom Środowisk Twórczych
Pałac T. Zielińskiego
ul. Zamkowa 5
Kielce 25-009

41-36-76-770 - DŚT
41-36-76-771 - DŚT
41-36-76-980 - Fax
41-36-76-297 - Dom Praczki
41-36-76-770 wew. 22 - Galeria Sztuki Współczesnej
Konto: ING 83105014611000002353368976


 

Nasze konta pocztowe (e-mail)

Sekretariat | poczta@palacykzielinskiego.pl

Administracja | administracja@palacykzielinskiego.pl
(Arkadiusz Klimontowicz)

Impresariat | impresariat@palacykzielinskiego.pl
(Czesław Janusz,  Andrzej Konopacki)

Galeria | plastyk@palacykzielinskiego.pl
(Agnieszka Kucharska)

Księgowość (Jolanta Kulis)

Ryszard Pomorski - Dyrektor | erpomorski@gmail.com

Mili Goście!

Zachęcam  gorąco zarówno Kielczan jak i gości z kraju i zagranicy przebywających, bądź przejeżdżających przez Kielce, do wizyty w Pałacyku T. Zielińskiego. Obiekt nasz jest XIX-wieczną miejską rezydencją o charakterze romantycznym → patrz Historia. Od 1985 roku Pałacyk jest siedzibą Domu Środowisk Twórczych. Mamy zatem pod swoją opieką kieleckich malarzy, literatów, fotografików, muzyków etc. Przez cały rok nasz obiekt tętni życiem. Co miesiąc prezentujemy nowe ekspozycje malarskie, plastyczne bądź fotograficzne → patrz Galeria. Promujemy nowych twórców w regionie,  zapraszamy uznanych artystów oraz znane z pierwszych stron gazet postacie ze świata kultury, nauki publicystyki itp. Muzyka "na żywo" króluje w naszym ogrodzie w każdy niedzielny wieczór od maja do października. Od 30 maja 2005r. jesteśmy gospodarzem Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki", powstałej z inicjatywy Leszka Mądzika - jedynej tego typu placówki w Polsce, a może nawet na świecie.
Poza programem merytorycznym oferujemy państwu miłą kawiarnię, świetną kuchnię,
pokoje gościnne, piękny ogród położony w środku najstarszego w Polsce Parku miejskiego.

Życzę państwu miłych i niezapomnianych wrażeń z pobytu w Pałacyku T. Zielińskiego w Kielcach.

Ryszard Pomorski
 Dyrektor Domu Środowisk Twórczych

 oto My;

1. Ryszard Pomorski - Dyrektor Domu Środowisk Twórczych. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Mimo wykształcenia ekonomicznego w duszy czuje się artystą. Od 1980 jest szefem artystycznym kieleckiej grupy "Wołosatki". Autor ponad 200 utworów muzycznych. Objęcie stanowiska Dyrektora DŚT jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem - mówi o sobie. Ma żonę Dorotę i dwoje dzieci: Iwonę i Michała. Pragnie aby wszyscy artyści czuli się w DŚT jak w swoim domu.

2. Jolanta Kulis - Główna Księgowa. DŚT od 1991roku, mgr finansów Politechniki Radomskiej. Nazywana w „Pałacyku” Ministrem finansów. Żelazną ręką trzyma nasz budżet. Mężatka, córka Ola.

3. Arkadiusz Klimontowicz - ur. 13 w piątek i jakoś żyje do tej pory. Znak zodiaku Skorpion. W DŚT od 07.91.roku . Dyplomowany magazynier. Aktualnie kierownik administracji. Dbam aby nic nie brakowało i trzymało się wszystko w dobrym stanie. Interesuje się sportem nie tylko oglądając TV ale np. jeżdżąc na rowerze górskim nawet do pracy. Nie lubię gotować, bo nie umiem ale za to wszystko w domu naprawię. Znajomość języka angielskiego z lekkim wytrzeszczem oczu z drugiej strony. Największe hobby to moja córka Agata. Gdy będę się nudził na starość, to wrócę do czytania książek i zacznę się uczyć japońskiego.

4. Małgorzata Sylwar - kolejny w firmie zodiakalny Skorpion - zatrudniona od lat. Mężatka, córka Kasia, wykształcenie wyższe. Prowadzi kadry i kancelarię. Jest osobą, która jako pierwsza wita gości i interesantów w związku z czym najbardziej odporną na stres. Ulubione zajęcie w firmie „ parzenie kawy”. Poza pracą lubi czytać, najchętniej książki biograficzne. Znana z ciętego języka i pogodnego usposobienia. Wyznaje zasadę „ jak cię widzą, tak cię piszą”. Jedyna wada to niekonsekwencja (podobno to bardzo kobiece).

5. Czesław Janusz - wiecznie młody, trzech dorosłych synów i od lat kawaler z odzysku. Kilkanaście lat pracy w kulturze, publikował poezje i felietony w czasopismach lokalnych i krajowych. Twierdzi, że wie prawie wszystko o kobietach, ale jeszcze bardzo chętnie by się czegoś o nich dowiedział. W Domu Środowisk Twórczych zajmuje się impresariatem.

6. Tomasz Głowacki - znak zodiaku Skorpion - następny. Konserwator zabytku, złota rączka. Człowiek orkiestra. Rzeczy niemożliwe załatwia od ręki. Żonaty, dwie córki. Ostatni wielki sukces; to pomyślnie zdany egzamin córki na teatrologię UJ.

7. Bogumiła Jaślan - długoletni pracownik gospodarczy DŚT. Jak przystało na pracownika „Pałacyku” obdarzona talentem plastycznym. Wykonuje z dużym gustem wiele dekoracji i wystrojów okolicznościowych imprez. Dba o zieleń, kwiaty, czystość i estetykę obiektu.

8. Andrzej Konopacki - urodził się 13 września i w związku z tym nie wierzy w przesądy, za wyjątkiem czarnego kota, słomki na drodze, złego oka i obrotu na lewej nodze oraz wszystkich innych poza "pechową trzynastką". Od lat "robi w kulturze" a wcześniej "robił w kabarecie" i to mu zostało. Zajmuje się organizacją i realizacją imprez bez preferencji tematycznych dzieląc je tylko na złe i dobre ( w Pałacyku są wyłącznie te drugie). Z zamiłowania włóczęga z uprawnieniami przewodnickimi i maniak fotografowania roślin (woli je od zwierząt, bo nie uciekają na widok obiektywu). Żonaty z Grażyną, ojciec Filipa i Agnieszki, która dołączyła do klanu po ślubie z Filipem.

9. Agnieszka Kucharska - Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Instruktor warsztatów artystycznych, współorganizator eventów. Pedagog współpracujący z wieloma ośrodkami kultury w Kielcach i nie tylko. Uczestniczka wystaw zbiorowych i autorskich. Autorka wielu fascynatorów :), haftów oraz biżuterii. Wielka fanka rękodzieła i recyclingu. Od niedawna miejscem jej działań artystycznych jest przestrzeń publiczna; wielkoformatowe instalacje tkackie wyplata w duecie z koleżanką.