Autoportret

Urodziłam się 13 listopada 1973 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po podstawówce ukończyłam Liceum Plastyczne w Kielcach (specjalizacja: snycerstwo), a potem studia w WSP, Wydział Wychowania Artystycznego w Częstochowie (specjalizacja i dyplom z rysunku artystycznego, magisterka: „Karykatura obyczajowa II połowy XIX wieku w Polsce”).
Do tej pory uczestniczyłam w ponad 70-ciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą (Tajwan, Ukraina, Francja, Hiszpania) oraz 9 wystawach indywidualnych w Polsce.
W 2004 roku, po kilkuletniej artystycznej przerwie, na nowo odkryłam malarstwo; plenery, malowanie portretów, powstanie częstochowskiej grupy artystycznej „Naciapane.pl”, namowy przyjaciół, rozmowy z bliskimi ale przede wszystkim wsparcie najbliższej mi osoby, jaką jest mój życiowy partner, Hubert.
Malarstwo jest dla mnie drogą pełną poszukiwań, terapią na depresję szarych dni, ukojeniem gdy źle, krzykiem gdy cały świat wali się dokoła, oderwaniem od rzeczywistości, choć bardzo często wiernie ją przedstawia... Jest sposobem wyrażenia tego co dla mnie ważne, kochane, inspirujące, odkrywcze...
Największy komplement, który usłyszłam z ust kilku różnych osób z różnych zakątków świata, to porównanie mojego malarstwa, czy raczej jego części do malarstwa Edwarda Hoppera. To bardzo nobilitujące!
Moje starsze prace można oglądać na www.slodkowska.pl, a aktualne na www.myspace.com/slodkowska. Zapraszam do oglądania moich prac na żywo i w internecie.

Aga Słodkowska