Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

„Gdzie ta keja…? czyli muzyczny rejs dookoła świata”, w który popłyną zespoły KLANG i Pod Wiatr

25.06.2023 r. (niedziela), godz. 18:00

Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 30 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej: Klang  Pod Wiatr

Zapraszamy na koncert pt. „Gdzie ta keja…? czyli muzyczny rejs dookoła świata”, w który popłyną dwa znakomite zespoły specjalizujące się w piosence żeglarskiej i szantach: KLANG i Pod Wiatr.

Zespół KLANG śpiewa szanty i szeroko rozumianą piosenkę żeglarską głównie w aranżacjach a cappella. Pierwszy raz o Klangu można było usłyszeć na festiwalu „Shanties'97”. Wywodzą się i mieszkają w stolicy Podkarpacia i okolicach. Podczas koncertów prezentują ciekawe wokalne aranżacje pieśni morza ze szczególnym uwzględnieniem polskich pieśni z okresu dwudziestolecia międzywojennego (wyłuskiwane skrupulatnie ze starych śpiewników na przykład... Ligi Morskiej).

Repertuar zespołu Pod Wiatr oscyluje między folkiem irlandzkim, liryczną balladą żeglarską oraz żywiołowymi elementami bluegrassu, ale również piosenką turystyczną czy poezją śpiewaną. W przekazaniu treści swoich utworów zespół wykorzystuje bogate instrumentarium: skrzypce, banjo, low i tin whistle, flet poprzeczny, akordeon, bodhran, gitary akustyczne oraz bas akustyczny.

 

Free Joomla! templates by AgeThemes