Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

Zapraszamy do Pałacyku

Dyrektor DŚT - Ryszard PomorskiGorąco zachęcam wszystkich – zarówno Kielczan jak i gości z kraju i zagranicy odwiedzających, lub choćby tylko przejeżdżających przez Kielce – do wizyty w Pałacyku Tomasza Zielińskiego, czyli XIX-wiecznej miejskiej rezydencji o charakterze romantycznym.

Od 1985 roku Pałacyk jest siedzibą Domu Środowisk Twórczych (Samorządowej Instytucji Kultury Miasta Kielce) i przez cały rok tętni życiem. Co miesiąc prezentujemy nowe ekspozycje malarskie, plastyczne bądź fotograficzne. Promujemy nowych twórców w regionie, zapraszamy uznanych artystów oraz znane z pierwszych stron gazet postacie ze świata kultury, nauki, publicystyki czy sportu. W każdy niedzielny wieczór króluje u nas muzyka „na żywo”. Od maja do października koncerty odbywają się na Letniej Scenie w naszym ogrodzie, a w okresie jesienno-zimowym w Sali Koncertowej we wnętrzach Pałacyku.

Od 30 maja 2005 r. jesteśmy gospodarzem Galerii Współczesnej Sztuki Sakrum „Dom Praczki”, powstałej z inicjatywy Leszka Mądzika – jedynej tego typu placówki w Polsce, a może nawet na świecie.

15 maja 2021 r. w kompleksie Pałacyku Zielińskiego odbyło się otwarcie nowej siedziby Muzeum Hammonda – jedynego na świecie muzeum poświęconego amerykańskiemu wynalazcy i twórcy organów – Laurensowi Hammondowi. Kolekcja muzeum to 61 różnorodnych modeli organów Hammonda i innych wynalazków.

Poza programem merytorycznym oferujemy Państwu klimatyczną kawiarnię, świetną kuchnię, pokoje gościnne, piękny ogród z Basztą Plotkarką położony w środku najstarszego w Polsce Parku Miejskiego.

Życzę Państwu miłych i niezapomnianych wrażeń z pobytu w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach.

Ryszard Pomorski
p.o. Dyrektora Domu Środowisk Twórczych

Free Joomla! templates by AgeThemes