Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

„Najlepsi z plastyka” – wernisaż wystawy

26.04.2023 r. (środa), godz. 18:00

Galeria Oranżeria

Wstęp: wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria i Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Szermentowskiego w Kielcach zapraszają na wernisaż wystawy prac pt. „Najlepsi z plastyka”.

Natalia Czekaj – urodzona 23 marca 2004 roku w Kielcach. W 2019 roku rozpoczęła swoją artystyczną przygodę w Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Uczy się na specjalizacji ceramika artystyczna. W 2023 roku reprezentowała szkołę w konkursie dla klas dla klas czwartych, w kategorii rysunek, a drugą dziedzinę jaką prezentowała było malarstwo. Przygotowana przez panią Magdalenę Kubacką.

Bezustannie szuka nowych rozwiązań, by doskonalić swój wyraz artystyczny w rysunku, skupiając się na eksperymentach z linią i plamą. Zajmuje się również ceramiką, głównie użytkową. W swoich ceramicznych pracach stara się łączyć wiele dziedzin m.in. grafikę warsztatową i rzeźbę. Twórczość rysunkową wykorzystuje także w projektowaniu wzorów tatuaży. Interesuje się również bodypiercingiem.

Kornelia Kubicka – 19-letnia uczennica liceum sztuk plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. W 2023 roku reprezentowała swoją szkołę w konkursowym przeglądzie dla klas czwartych, w kategorii malarstwo. Drugą dziedziną, jaką pokazywała była rzeźba. Przygotowywana przez panią Magdalenę Kubacką i pana Pawła Witkowskiego.

Eksperymentująca z różnymi mediami i formami sztuki takimi jak malarstwo, rzeźba i ceramika. W swoich pracach zwraca uwagę na pojęcie portretu psychologicznego, problemów dnia codziennego oraz scen rodzajowych. Badając przeszłość rozwoju sztuki inspiruje się nią, w szczególności starożytnymi kulturami oraz mniejszościami etnicznymi.

Natalia Kierkuś – 18-letnia uczennica 4 klasy liceum sztuk plastycznych im. Józefa Szermentowkiego w Kielcach. W 2023 roku reprezentantka szkoły w kategorii malarskiej na konkursie przeglądowym dla klas czwartych. Druga prezentowana przez nią dziedziną był rysunek. Przygotowana przez panią Magdalenę Kubacką.

Na co dzień tworzy głównie mniejsze szkice rysunkowe oraz prace w programie graficznym. Kocha eksperymentować z kolorami oraz fakturą powstałą przy użyciu pędzla. Za pomocą tworzenia stara się znaleźć samą siebie i nie raz wyrazić swe emocje.

Kamila Tarapata – jest uczennicą 4 klasy liceum plastycznego w Kielcach. Specjalizuje się w technikach rzeźbiarskich. Zaprezentowane prace są wynikiem jej poszukiwań i ciągłych eksperymentów w dziedzinie sztuk plastycznych. Interesuje się muzyką, sztuką użytkową oraz ornamentyką.

Jest początkującym artystą z wielkimi ambicjami. Stale zdobywa nowe umiejętności, a także poszukuje możliwości rozwoju biorąc udział w różnego rodzaju wydarzeniach artystycznych i konkursach. Wynikiem tego jest udział w finalnym etapie Ogólnopolskiego Przeglądu Szkół Plastycznych w 2023r. osiągając jeden z trzech najwyższych wyników oraz najwyższy wynik z rzeźby w makroregionalnym etapie konkursu przeglądowego. Przygotowana przez panią Iwonę Stachurę i pana Piotra Suligę. W związku z kształceniem się na kierunku rzeźba wyjątkowo zainteresował ją temat studium anatomicznego człowieka. Przy tym rozwija się w malarstwie analizując głębię koloru i tego jak oddziałuje na ludzkie oko.

Agnieszka Surma – urodzona 3 września 2004 roku w Kielcach. Od zawsze pasjonuje się sztuką. W dzieciństwie większość wolnego czasu spędzała na rysowaniu oraz na tworzeniu komiksów. Aby móc skupić się na edukacji artystycznej, w 2019 roku rozpoczęła naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Od tamtego czasu zgłębia tajniki tradycyjnych technik malarskich i pozłotniczych. W 2023 roku była jednym z reprezentantów swojej szkoły w konkursowym przeglądzie dla klas 4. Uczennicę przygotowała pani Iwona Stachura.

Interesuje się ilustracją, rysunkiem i malarstwem oraz projektowaniem graficznym. W wolnych chwilach zajmuje się konstruowaniem fabuł, wymyślaniem historii i pisaniem krótkich opowiadań w języku angielskim.

 

Free Joomla! templates by AgeThemes