Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

Konkurs Wokalny „Piosenki z Krainy Łagodności”

15.04.2023 r. (sobota), godz. 11:00

Pałacyk Zielińskiego – Sala Koncertowa

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

W sobotę 15 kwietnia w Pałacyku Zielińskiego – Dom Środowisk Twórczych w Kielcach – odbyła się 1. edycja Konkursu Wokalnego Piosenki z Krainy Łagodności zorganizowanego przez DŚT i zespół Wołosatki. Sponsorem nagród były Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o.

Do konkursu zgłosiło się kilkudziesięciu młodych wykonawców, spośród których Komisja Kwalifikacyjna dopuściła do udziału 16 osób. Ostatecznie na pałacykowej scenie Jury w składzie: Iwona Skwarek (wokalistka jazzowa, dyrygent i założyciel chóru Gospel Radom), Katarzyna Harabin-Żesławska (wokalistka zespołów "z krainy łagodności") i Ryszard Pomorski (muzyk, kompozytor, szef muzyczny zespołu Wołostaki oraz dyrektor DŚT) oceniało 13 wokalistek, z których każda wykonała dowolnie wybraną piosenkę oraz jedną z piosenek z repertuaru Wołosatek. Jury jednogłośnie podkreśliło wysoki poziom uczestników i przyznało następujące miejsca, nagrody i wyróżnienia:

 • I miejsce – Patrycja Jędrzejowska z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach, Studio Piosenki Marzenie (nagroda pieniężna 1500 PLN)
 • II miejsce – Michalina Perlak z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach, Studio Piosenki Marzenie (nagroda pieniężna 1000 PLN)
 • III miejsce – Marika Kowalska z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach, Studio piosenki EWiTA (nagroda pieniężna 500 PLN)
 • Nagroda Zespołu Wołosatki – Magdalena Zawisza – Studio Koliber
 • wyróżnienie – Stefania Dudała - Dom Kultury Zameczek, Zameczkowe Studio Piosenki Andrzej Wolski
 • wyróżnienie – Helena Kwaśniak – Szkoła Podstawowa Nr 39 im. Stanisława Moniuszki w Kielcach

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom! Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i instruktorom, którzy przygotowali wokalistów do udziału w Konkursie i do zobaczenia za rok...

 


Decyzją Komisji Kwalifikacyjnej w Konkursie wezmą udział:

 1. Wiktoria Basiak
 2. Julia Błosińska
 3. Gabriela Bzymek i Laura Radek
 4. Zuzanna Chrabąszcz
 5. Stefania Dudała
 6. Patrycja Jędrzejowska
 7. Marika Kowalska
 8. Helena Kwaśniak
 9. Gabriela Marzec
 10. Amelia Michta
 11. Emilia Nartowska
 12. Michalina Perlak
 13. Karolina Podedworna
 14. Julia Trzcińska
 15. Magdalena Zapała
 16. Magdalena Zawisza

Gratulujemy!


Organizatorem konkursu jest Dom Środowisk Twórczych Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach oraz Zespół Wokalno-Instrumentalny Wołosatki. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych działających na terenie Kielc oraz powiatu kieleckiego, w wieku 13-18 lat (urodzonych w latach 2005-2010). Do konkursu zgłosić się mogą zarówno soliści, jak i zespoły wokalne liczące od 2 do 6 osób.

Organizatorzy powołają Komisję Kwalifikacyjną, która przeprowadzi eliminacje wykonawców na podstawie przesłanych nagrań i zakwalifikuje 20 najlepszych uczestników do Konkursu, który odbędzie się w sali koncertowej Pałacyku Tomasza Zielińskiego przy ul. Zamkowej 5 w Kielcach w dniu 15.04.20223 r. o godz. 11:00. Informacja o uczestnikach zakwalifikowanych do Konkursu zostanie ogłoszona na stronie Domu Środowisk Twórczych (www.palacykzielinskiego.pl) do dnia 31.03.2023 r.

Zgłoszenia do Konkursu należy dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.palacyk.smartside.pl oraz przesłanie (przez ww. formularz) nagrań dwóch piosenek w formacie wideo:

 • dowolnej, prezentującego dowolną piosenkę w języku polskim, z gatunku: ballada, blues, poezja śpiewana.
 • obowiązkowej, prezentującego piosenkę z repertuaru zespołu Wołosatki (wykaz piosenek, teksty oraz podkłady muzyczne dostępne na stronie www.palacyk.smartside.pl).

Dla zwycięzców Konkursu przewidziane są nagrody pieniężne:

 • I miejsce – 1500 zł,
 • II miejsce – 1000 zł,
 • III miejsce – 500 zł.

Zgłoszenia można dokonać do 20.03.2023 r.

 

Regulamin Konkursu Wokalnego „Piosenki z Krainy Łagodności”

 

Free Joomla! templates by AgeThemes