Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

UWAGA!

Od 12 sierpnia 2023 r. obowiązują nowe zasady sprzedaży biletów ze zniżką dla posiadaczy Kart Dużej Rodziny wydanych przez Prezydenta Miasta Kielce.

Więcej informacji w zakładce >> Bilety <<

Spotkanie autorskie z Lucyną Rzepecką-Raczyńską i promocja książki pt. „Przychodzimy. Odchodzimy”

11.09.2023 r. (poniedziałek), godz. 18:00

Pałacyk Zielińskiego – sala koncertowa

Wstęp: wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Zapraszamy Państwa na niesamowite spotkanie z Panią Lucyną Rzepecką-Raczyńską i jej książką „Przychodzimy. Odchodzimy”.

Lucyna Rzepecka-Raczyńska urodziła się 7 marca 1938 roku we Lwowie, gdzie przeżyła II wojnę światową. W 1945 repatriowana na tzw. Ziemie Odzyskane. W 1946 roku z emigracji w Wielkiej Brytanii powrócił ojciec autorki profesor Wit Rzepecki i cała rodzina zamieszkała w Zakopanem. W 1949 roku po separacji rodziców wraz z matką i bratem przeniosła się do Sosnowca, gdzie w 1955 roku zdała maturę. Następnie podjęła studia medyczne w Krakowie. W 1960 roku wyszła za mąż za Janusza Raczyńskiego, od 1963 zamieszkuje w Kielcach, w tym też roku urodził się jej syn Tomasz, a w 1967 córka Monika.

Od 1 stycznia 1964 roku do emerytury pracowała w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym na oddziale chirurgicznym, uzyskała II st. specjalizacji z chirurgii dziecięcej i pełniła funkcje zastępcy ordynatora. Odznaczona medalem Zasłużony Pracownik Służby Zdrowia.

Na emeryturze oddała się swoim pasjom: ogrodnictwu i podróżom, zwiedziła ponad siedemdziesiąt krajów. Uzdolniona plastycznie tworzy artystyczne haftowane makatki (vide skrzydełka okładki). Od 1990 roku aktywna członkini Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

 

Free Joomla! templates by AgeThemes