Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

UWAGA!

Od 12 sierpnia 2023 r. obowiązują nowe zasady sprzedaży biletów ze zniżką dla posiadaczy Kart Dużej Rodziny wydanych przez Prezydenta Miasta Kielce.

Więcej informacji w zakładce >> Bilety <<

XVIII Świętokrzyska Wiosna Jazzowa

18-19.03.2023 r. (sobota i niedziela), godz. 17:00

Pałacyk Zielińskiego – Sala Koncertowa

Wstęp: karnet 2-dniowy – 50 zł (do 17.03.20223 r.), później 60 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

 

Jazzowy gospodarz wieczoru: red. Leszek Ślusarski.

 

 

 

Just Jazz jest kwintetem grającym klasyczny, swingujący i melodyjny jazz. Celem zespołu jest powrót do grania muzyki Ery Swingu w małych składach i zachowanie jej w żywej formie. Poprzez swoją grę, chcą bawić i edukować, docierając w ten sposób do ludzi w każdym wieku przybliżając im muzykę z tej epoki. Założycielem grupy jest trębacz Władysław Grochot, który zaprosił do współpracy znakomitego pianistę Wojtka Groborza, perkusistę Wiesława Jamioła, oraz kontrabasistę młodej generacji Piotra Południaka. Jako ostatni do zespołu dołączył puzonista Janusz Nowak (Chudziutki, czyli Jego Mizerność). Tym razem na perkusji wystąpił z nimi ich przyjaciel i wspaniały muzyk Grzesiu Masłowski.

Skład: Wojciech Groborz – fortepian; Piotr Południak – kontrabas; Grzegorz Masłowski – perkusja; Jego Mizerność Chudziutki Janusz Nowak – puzon; Władysław Grochot – trąbka.

 

Acoustic Guitar Duo to oryginalny, europejski projekt gitarowy, który powstał z potrzeby odkrywania nowych horyzontów muzycznych, połączenia piękna gitarowej muzyki klasycznej z energią świata flamenco i jazzu. Zespół tworzą znakomici i uznani artyści, obaj wirtuozi swoich instrumentów. Martin Wesely to koncertujący mistrz gitary klasycznej, absolwent wiedeńskiego konserwatorium, uczeń Alberto Ponce`a, koncertujący w najważniejszych europejskich salach koncertowch. Towarzyszy mu Piotr Domagała, ceniony wirtuoz gitary jazzowej i akustycznej – znany z wielu własnych, oryginalnych projektów muzycznych, mający też w dorobku spotkanie na scenie z samym Patem Metheny`m. Artyści prezentują autorski program ze specjalnie przygotowanych gitarowych kompozycji. To właśnie piękno gitary, bogactwo brzmień i niesamowita energia jaką daje ten instrument jest treścią ich muzyki.

 

Jarosław Bester to akordeonista i kompozytor, doktor sztuk muzycznych, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Jest twórcą Bester Quartet (dawniej The Cracow Klezmer Band) jedynego w Polsce zespołu na stałe współpracującego z prestiżową nowojorską wytwórnią Tzadik Johna Zorna. W swej grze łącząc doświadczenia wyniesione z muzyki klasycznej z wieloma innymi stylami oraz zastosowaniu czytelnych form improwizacyjnych osiąga niezwykle energetyczną mieszankę ukazującą niespotykane dotąd możliwości barwowe jak i techniczne akordeonu. Dzięki temu jest uznawany za jednego z najoryginalniejszych muzyków na świecie. W swoim dorobku poza płytami wydanymi w nowojorskim wydawnictwie Tzadik, oraz udziale w wielu innych produkcjach fonograficznych ma na swoim koncie nagrania dla radia i telewizji w USA, Niemczech, Szwecji, Francji, Finlandii, a także w Polsce.

 

Krzysztof Ścierański to nie tylko wybitny basista i kompozytor, ale także świetny gitarzysta. Od czterech dekad zajmuje I miejsca w rozmaitych rankingach jako najlepszy polski basista. Na przestrzeni minionych 50 lat twórczej (nie tylko jazz-rockowej) działalności dał się poznać jako członek słynnych zespołów: Anawa, Laboratorium, Air Condition, String Connection i lider zakładanych od lat 80. super grup: Ścierański Surzyn Trio, Music Painters, The Colors, New Quartet, Ścierański Quartet. O szerokim spektrum jego aktywności świadczy 150 płyt, które ma w dyskografii. To również twórca sonorystycznych brzmień i technik, prekursor recitali solowych na gitarę basową i wirtuoz muzyki improwizowanej. Obecnie prezentuje swoją muzykę w różnych konstelacjach, a w Pałacyku wystąpi z własnym kwartetem: Krzysztof Ścierański (gitara basowa, gitara elektryczna), Grzegorz Górkiewicz (instrumenty klawiszowe), Waldemar Gołębski (EVI), Marcin Ścierański (perkusja).

 

Free Joomla! templates by AgeThemes