Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

Koncert „Żyj kolorowo” – kwartet wokalny The Sound Pack feat. Yarosh Organ Trio

23.06.2023 r. (piątek), godz. 20:00

Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o The Sound Pack  Yarosh Organ Trio

Przed koncertem odbędzie się uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury za 2022 r.

„Żyj kolorowo” to drugi album wyjątkowego kwartetu wokalnego The Sound Pack, którego liderem jest Marcin Wawrzynowicz, a wraz z nim tworzą go Joanna Świniarska-Szebeszczyk, Katarzyna Mirowska oraz Małgorzata Biniek. Do współpracy zespół zaprosił znakomite Yarosh Organ Trio w składzie: Tomasz Pruchnicki (saksofony), Kajetan Galas (organy Hammonda) i lider grupy Przemysław Jarosz (perkusja). Krążek zawiera dobrze wszystkim znane polskie piosenki wpisujące się w kanon rodzimej muzyki jazzowej. Wykonawstwo takiego repertuaru przez zespół wokalny stanowi swoistego rodzaju novum, a dodając do tego charakterystyczne brzmienie tria z organami Hammonda, tworzy tym bardziej ciekawy projekt. Pomysł na przedsięwzięcie zrodził się z chęci ukazania piękna wzorcowych kompozycji i tekstów w nowej formie oraz dbania o wspólne, kulturowe dziedzictwo. Warstwą aranżacyjną zajęli się: Bartosz Pernal, Tomasz Pruchnicki, Paweł Zielak oraz Łukasz Rakalski.

The Sound Pack – jazzowy kwartet wokalny nawiązujący do tradycji amerykańskich ulicznych zespołów tego typu oraz do współczesnych grup, takich jak; „The Manhattan Transfer”, „The New York Voices”, a także do legendarnego polskiego kwartetu „Novi Singers”. Charakterystyka brzmienia grupy polega na idealnie zestrojonych ze sobą czterech głosach, które poprzez wypracowanie wspólnych elementów wykonawstwa brzmią jak jeden instrument.

Liderem Yarosh Organ Trio jest perkusista Przemysław Jarosz. Zespół wraz z nim tworzą Tomasz Pruchnicki (saksofon) i Kajetan Galas (organy Hammonda). Niecodzienne na polskich scenach jazzowych organy Hammonda nadają charakterystycznego kolorytu brzmienia tej formacji. Nie brak w nim bezpośrednich nawiązań do kanonu światowego mainstreamu jazzu, co w połączeniu z autorskimi kompozycjami lidera tworzy niepowtarzalną, nową jakość.

Album „Żyj kolorowo” zawiera utwory;

1. Pod papugami / M.Święcicki / B.Choiński, J. Gałkowski / ar. B. Pernal
2. Miłość złe humory ma / J. Matuszkiewicz / A. Osiecka / ar. B. Pernal
3. Miłość jest jak niedziela / W. Karolak / M. Czubaszek / ar. T. Pruchnicki
4. Czterdziestolatek / J. Matuszkiewicz / J. T. Stanisławski / ar. P. Zielak
5. Jej portret / W. Nahorny / J. Kofta / ar. B. Pernal
6. To ostatnia niedziela / J. Petersburski / Z. Friedwald / ar. B. Pernal
7. Już czas na sen / J. Wasowski / J. Przybora / ar. T. Pruchnicki
8. Żyj kolorowo / J. Wróblewski / W. Młynarski / ar. B. Pernal
9. Wojna domowa / J. Matuszkiewicz / L. J. Kern / ar. Ł. Rakalski
10. Do grającej szafy grosik wrzuć / G. Oppenheimer / M. Łebkowski / ar. B. Pernal

 

Etykiety: , ,
Free Joomla! templates by AgeThemes