Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

„Czy kończy się świat jaki znamy?” – spotkanie z prof. Marcinem Matczakiem

14.05.2024 r. (wtorek), godz. 18:00

Pałacyk Zielińskiego – Sala Koncertowa

Wstęp: wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o prof. M. Matczaku

Klub Inteligencji Katolickiej i Dom Środowisk Twórczych Pałacyk Tomasza Zielińskiego w Kielcach zapraszają we wtorek, 14 maja godz. 18:00 na spotkanie z prof. Marcinem Matczakiem „Czy kończy się świat jaki znamy?”. Podczas spotkania będzie też możliwość nabycia książki „Kraj, w którym umrę”. Spotkanie poprowadzi Juliusz Braun.

Marcin Matczak (ur. 1976) – profesor nauk społecznych w dyscyplinie nauk prawnych, wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Filozof prawa, radca prawny specjalizujący się w prawie administracyjnym i konstytucyjnym. Specjalista w zakresie prawa publicznego, interpretacji prawniczej i sądowego stosowania prawa. Członek Zespołu Ekspertów Prawnych Fundacji im. Stefana Batorego oraz Rady Programowej Archiwum im. Wiktora Osiatyńskiego. Stale współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, prowadzi popularny kanał na YT (Profesor Matczak). Autor wielu książek, m.in. „Tajne państwo z kartonu. Rozważania o Polsce, bezprawiu i niesprawiedliwości”, „Summa iniuria. O błędzie formalizmu w stosowaniu prawa”, a także bestsellera „Jak wychować rapera. Bezradnik” Jego publikacje budzą często gorące spory.

W najnowszej książce, „Kraj w którym umrę”, szuka odpowiedzi na pytania: Czy nieuchronnie staczamy się w skrajności? Jakie są konsekwencje tego, że uśmierciliśmy Boga? Dlaczego emocje wyparły racjonalne myślenie i jak bardzo jest to niebezpieczne? Próbuje zrozumieć, jak zmienia się Polska pod wpływem przenikającej nasze życie publiczne propagandy nienawiści. Wyjaśnia, że szaleństwo polaryzacji i dążenie do wzajemnego unicestwienia nikomu nie przyniosą korzyści. Obnaża techniki, którymi posługują się populiści – zarówno prawicowi, jak i lewicowi – demaskuje ich działania, markujące tworzenie lepszej przyszłości, a w istocie prowadzące do destrukcji.

 

Etykiety:
Free Joomla! templates by AgeThemes