• 20210613-breakout-baner.jpg
 • 20210620-la-fiesta-del-sol-baner.jpg
 • 20210702-kasa-baner.jpg
 • dst-slider01.jpg
 • 20210704-kroke-baner.jpg
 • 20210627-cree-baner.jpg
 • 20210725-carrantuohill-kasprzycki-baner.jpg
 • 20210625-tulipan-tkaczyk-baner.jpg
 • 20210718-ekt-gdynia-baner.jpg
 • DST-slider5.jpg

06.06.2021 r. (niedziela), godz. 19:00

Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 20 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Utwory z repertuaru jednego z najsławniejszych zespołów rockowych na świecie – Dire Straits – zagrał coverband SolidRock. Któż nie zna lub nie słyszał super-przebojów z lat 80-tych „Money for nothing” czy „Walk of live”!? Na koncercie SolidRock mogliscie je sobie przypomnieć, ale usłyszeć też nie mniej znane „Sultans of swing”, „Calling Elvis”, „So far away”.

SolidRock to kawał dobrej muzyki gitarowej, a członkowie zespołu to muzycy z wieloletnim doświadczeniem: Andrzej Waluk – gitarzysta, wokalista i założyciel zespołu, Remek Olszewski – wokalista, gitarzysta, Przemek Lenart – basista, Zbyszek Chrzanowski – perkusista, Krzysztof Partyka – instr. klawiszowe.

To była solidna dawka porządnego energetycznego rocka!

Etykiety: , ,

06.06.2021 r. (niedziela), godz. 12:00

Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 20 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Koncert „Blues w samo południe” to była niebywała gratka dla fanów bluesowego brzmienia. Muzeum Hammonda zaprosiło do Kielc znakomitego brytyjskiego artystę. Danny Handlay to gitarzysta i wokalista, członek zespołu „Animals and Friends”. Na scenie letniej w Pałacyku Zielińskiego wystąpił z towarzyszeniem polskiej sekcji instrumentalnej. To był niezwykły i jedyny taki koncert w Polsce. Muzeum wystawiło na scenę jeden z 61 instrumentów ze swojej kolekcji – Hammond Super B.

Bilet wstępu upoważniał do zwiedzania Muzeum Hammonda bezpośrednio po koncercie.

Skład: Danny Handley (członek legendarnego zespołu Animals & Friends) UK – voc. git.; Łukasz Gorczyca – bass; Krzysztof Brzeziński – Hammond organ; Tomek Dominik – dr.

 

Etykiety: , ,

28.05.2021 r. (piątek), godz. 20:00

Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 20 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Kinga Rataj jest wokalistką wykonującą fado – nostalgiczne pieśni portugalskie. Śpiewając po polsku i po portugalsku, opowiada o saudade, utraconej miłości, tęsknocie za niespełnionym marzeniem, ale także o radości życia i portugalskiej wierze w dominację duszy i serca nad rozumem. W jej repertuarze znajdują się zarówno autorskie utwory, jak i oryginalne interpretacje pieśni czołowych wykonawców fado – m.in. królowej fado Amálii Rodrigues czy Dulce Pontes.

Koncert fado był częścią Wieczoru Portugalskiego w naszym ogrodzie. O godz. 19:00 rozpoczął się on degustacją potraw i win kuchni portugalskiej przygotowaną przez Restaurację Pałacyku Zielińskiego.

Etykiety: ,

23.05.2021 r. (niedziela), godz. 18:00

Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 20 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

„Boba Jazz Band to jeden z najlepszych polskich i czołowych w Europie zespołów wykonujących swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci!" Tyle rekomendacji krytyków...

Liderem zespołu jest pianista Jan Boba, którego sukcesy artystyczne sięgają lat 60-tych, był między innymi wieloletnim liderem Jazz Band Ball Orchestra. W 1986 roku Boba otrzymał dyplom z rąk prezydenta Regana za krzewienie kultury Amerykańskiej. W 1990 roku założył zespół, w którego skład wchodzą dwa pokolenia muzyków. Zespół ten zaczął firmować swoim nazwiskiem i tak powstał Boba Jazz Band. Brali udział w najważniejszych festiwalach światowych, grając razem z najważniejszymi przedstawicielami jazzu europejskiego i amerykańskiego, w tym z Glenn Miller Orchestra.

Skład:
Jan Boba – leader, p
Władysław Grochot – tp. voc
Janusz Nowotarski – cl. as.
Janusz Nowak – tb. voc
Jan Nowak – bas. voc
Aleksander Nowak – dr.
Marek Rosner – guit. bjo

Współpraca:
Katarzyna Radwańska – voc.

 

Etykiety: , ,

22.05.2021 r. (sobota), godz. 19:00

Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 20 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

„Ballady na dwa serca” w wykonaniu lubianego i cenionego duetu w składzie: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska – duet ten od lat ma swoich wiernych słuchaczy za sprawą talentu scenicznego i starannego repertuaru, na który składają się autorskie pieśni żeglarskie, ballady własne, irlandzkie i rosyjskie. Nie wyczerpuje to bogactwa repertuarowego, którym zawsze oczarowują publiczność. Każdy ich koncert jest świeży i nowy, nawet jeśli wykonują utwory już znane.

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”. Dominika Żukowska obdarzona krystalicznym głosem jest znakomitą interpretatorką klimatycznych utworów wykonywanych wraz Andrzejem. Zachęcając do udziału w koncercie i do wspólnego śpiewania z artystami podczas ich występu – marzymy: „Oby więcej takich zespołów”.

 

15.05.2021 r. (sobota), od 15:00 do 22:00

Pałacyk Zielińskiego, Muzeum Hammonda, Dom Praczki, Oranżeria

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o Europejskiej Nocy Muzeów

Na Europejską Noc Muzeów w Domu Środowisk Twórczych Pałacyk Tomasza Zielińskiego w sobotę 15 maja 2021 r. w godz. 15:00 – 22:00 wszystkie instytucje wchodzące w skład DŚT (Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki”, Galeria Sztuki Współczesnej ORANŻERIA, Muzeum Hammonda oraz Pałacyk Zielińskiego) przygotowały szereg atrakcji, w których udział był całkowicie za darmo.

Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki”

 • Wystawa stała „Kolekcja Domu Praczki”
 • Wystawa czasowa „Andrzej Strumiłło. Pielgrzym z okiem otwartym”
 • Wystawa plenerowa „Jacek Waltoś. Pieta w trójnasób”
 • 19.00 - Koncert Gongów. Na jednym z najstarszych instrumentów świata, używanych w celach sakralnych oraz leczniczych zagrała Anna Kulczycka-Wasielewska
 • 20.00 - Inauguracja sali warsztatu „Magiel”.
  Pierwszymi zajęciami, które odbyły się w pracowni znajdującej się w „Domu Praczki” było własnoręczne tworzenie zestawu kamieni do balansu. Są to różnej wielkości otoczaki, które układa się jeden na drugim, tak aby utrzymywały równowagę. Podczas warsztatów przygotowane kamienie można było pokrywać metalowymi płatkami, co nadawało im barwę miedzi, srebra lub złota.

 Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria

 • Wystawa fotografii Andrzeja Borysa „ani jawa ani sen”
 • 20:00 – warsztaty, podczas których można było wykonać nadruk na płóciennym woreczku do przechowywania kamieni.

 Muzeum Hammonda – uroczystość otwarcia

 • 15:00 – 17:00 hammondowe granie na powitanie,
 • 17:00 – 18:00 prezentacja organów Hammonda w wykonaniu Andrzeja Zielińskiego i Józefa Skrzeka na Scenie Letniej w Ogrodzie Pałacu Tomasza Zielińskiego,
 • 18:00 – 22:00 zwiedzanie ekspozycji stałej Muzeum Hammonda.

 Pałacyk Zielińskiego

 • Możliwość darmowego zwiedzania wnętrz Pałacyku, baszty Plotkarki, ogrodu…

 Ogród Pałacyku

 • Leżaki i baru z obsługą – aż do ostatniego Klienta.

15.05.2021 r. (sobota), od 15:00 do 22:00

Ogród Pałacyku i Muzeum Hammonda

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: Józef Skrzek  Andrzej Zieliński

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom, muzykom i melomanom, osobom kochającym muzykę, mieszkańcom Kielc i nie tylko za obecność na otwarciu jedynego w Europie MUZEUM HAMMONDA, które odbyło się w sobotę 15 maja 2021 r. w godz. od 15:00 do 22:00.

W programie:

 • 15:00 – 17:00 hammondowe granie na powitanie,
 • 17:00 – 18:00 prezentacja organów Hammonda w wykonaniu Andrzeja Zielińskiego i Józefa Skrzeka na Scenie Letniej w Ogrodzie Pałacu Tomasza Zielińskiego,
 • 18:00 – 22:00 zwiedzanie ekspozycji stałej Muzeum Hammonda.

Wszystkie propozycje programowe były bezpłatne.

Galeria Oranżeria

13.05.2021 r. (czwartek), godz. 18:00

Galeria Oranżeria

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

 

Andrzej Borys – urodzony 10.05.1949 r. w Łowiczu. Debiut artystyczny – wyróżnienie w Biennale Fotografii Studenckiej w Szczecinie 1972 r. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików leg. nr. 509. od roku 1978 r., członek PSEP delegatura w Kielcach od 2020 r. Prezes Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF w latach 1990-1994 oraz 2002-2015. Pomysłodawca i organizator Międzynarodowych plenerów fotograficznych ART-EKO w latach 1988-2014 oraz ART-EKO 31/1 w 2018 r., ART-EKO 32/2 w 2019 r. Udział w ponad 150 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Blisko 100 wystaw i prezentacji autorskich. Nagradzany wieloma dyplomami i odznaczeniami; najważniejsze branżowe to: Brązowy Medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego GLORIA ARTIS w 2007 r. oraz Srebrny Medal GLORIA ARTIS w 2016 r. Nadal czynny artystycznie i zawodowo.

ANI SEN, ANI JAWA

Czas i ruch w przestrzeni o zmiennym charakterze w postaci obrazów „niezwykłych”. Projekt prezentuje moje obecne działania twórcze, w których zapisuję zmienność natury spowodowaną upływem czasu w odniesieniu do miejsc i obiektów wytworzonych i pozostawionych przez człowieka w naturze. Przedmioty, rzeczy, obiekty unaoczniające destrukcję i zachłanność natury, tworzą swoistą „martwą naturę w naturze ożywionej”, która podlega działaniu czasu, ruchu, drganiom powietrza i wielu innym czynnikom. Powstają w ten sposób nowe „scenografie” oddziałujące w sposób subiektywny i tajemniczy na widownię przypadkową lub celową. W zestawie prezentuję pewnego rodzaju „dokument fotograficzny” posiadający subiektywne formy ingerencji w obraz, uzyskany przy udziale techniki cyfrowej oraz reżyserii wydarzeń. Powstały w ten sposób obraz fotograficzny oprócz dokumentu przedstawia osobisty komentarz do otaczającej nas natury i jej nieodwracalnej zmienności. Zapraszam do obejrzenia mojego autorskiego zestawu i być może uda się Państwu spojrzeć na swoje otoczenie oczami wspomnień i wyobraźni, własnej „bajki”.

Andrzej Borys

PS Nie zaprzeczę, iż wpływ na prezentowane prace miała sytuacja pandemiczno-społeczna roku 2020.

01.05.2021 r. (sobota), godz. 21:00-23:00

Pałacyk Tomasza Zielińskiego

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Z okazji 17. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Pałacyk Zielińskiego wraz z Ludwigiem van Beethovenem, w zastępstwie władz państwowych, zorganizowali uroczystość upamietniającą to wydarzenie. Z tej okazji na budynku Pałacyku pojawiła się iluminacja świetlna symbolizująca flagę zjednoczonej Europy, a także wysłuchać było można „Ody do radości”.

O godz. 21:00 był też mikrofon dostępny dla wszystkich, którzy chcieli się podzielić swoimi przemyśleniami na temat Polski w Unii Europejskiej. Można było wejść do ogrodu pałacykowego, a stamtąd wprost do Parku, bo kilka godzin wcześniej uroczyście otworzyliśmy historyczną furtkę, łączącą posiadłość Zielińskiego z Parkiem Miejskim. To był miły i kolorowy wieczór...

01.05.2021 r. (sobota), godz. 18:00

Ogród Pałacyku Zielińskiego + transmisja online

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

Dziękujemy Państwu za obecność na uroczystym otwarciu furtki łączącej ogród Pałacyku Zielińskiego z Parkiem Miejskim pn. Furtka na skalę naszych możliwości!

Obejrzyj na Facebooku

Po wielu staraniach i zabiegach udało nam się odtworzyć i otworzyć furtkę, która wiele lat temu łączyła posiadłość pana Zielińskiego z Parkiem Miejskim, a potem – z nieznanych nikomu przyczyn – została zamknięta i zamurowana. My ją ponownie otworzylismy specjalnie dla Państwa! Dzięki tej furtce możecie wprost z Parku wejść na teren Pałacyku, usiąść w naszym ogrodzie i skorzystać z przygotowanych atrakcji.

Dla tych, którzy z różnych względów nie mogli przybyć osobiście, przygotowaliśmy transmisję online...

Etykiety: ,

23.04.2021 r. (piątek), godz. 20:00

Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: Marek Majewski  Marek Tercz

Koncert ten był, zwłaszcza dla nas, pracowników Pałacyku Zielińskiego, koncertem szczególnym – poświęconym pamięci naszego Przyjaciela, członka naszej Pałacykowej rodziny – Andrzeja Konopackiego – człowieka niezwykle serdecznego, życzliwego, doskonałego profesjonalisty: animatora życia kulturalnego i konferansjera. Ale także przewodnika świętokrzyskiego, przyrodnika i wspaniałego bajarza. Andrzej odszedł zdecydowanie zbyt wcześnie… Na zawsze jednak pozostanie w naszej pamięci i naszych wspomnieniach.

Podczas koncertu wystąpili dwaj nietuzinkowi artyści: Marek Tercz i Marek Majewski.

19-21 kwietnia 2021 r. (poniedziałek - środa), godz. 21:00

Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny ;-)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Decyzją Jury w składzie: Ryszard Pomorski, Basia Stępniak-Wilk, Andrzej Janeczko, Wiesław Jarosz i Arkadiusz Szostak, przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

 1. Piotr Kędziora Art (nagroda: weekendowy pobyt w Bristol ART & Medical SPA).
 2. Roman Tkaczyk (nagroda: weekendowy pobyt w Ośrodku Wypoczynkowym Jodełka w Świętej Katarzynie).
 3. Zespół Grzane Wino (nagroda: weekendowy pobyt w Dom Środowisk Twórczych w Kielcach).
 4. Irena Salwowska i Zespół Poszczepionkowy.
 5. Ola Moszyk.
 6. Po Sąsiedzku (Justyna Wojtkowiak z rodziną i sąsiadem).

Wyróżnienia:

 • Piotr Łagodzic, czyli Bieszczadzki Bard,
 • Robert Roobi Krzyżanowski,
 • Szarpidruty,
 • Z Tylu Chmur,
 • wokalistka z Harcerski Klub Muzyczny „Szekla”.

Zwycięzcami internetowego głosowania Publiczności zostali:

 1. Tomek Trust & Annie (nagroda: weekendowy pobyt w Dom Środowisk Twórczych w Kielcach).
 2. Po Sąsiedzku.
 3. Zbyszek Jurczenko.

Organizatorzy zaprzyjaźnionych z Domówką wydarzeń zdecydowali, że:

 • nominację na XXXV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej Bakcynalia, w dniach 5-7 listopada 2021 r., otrzymują Tomek Trust & Annie,
 • nominację na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” otrzymuje zespół Po Sąsiedzku.

Wszyscy wyróżnieni i nagrodzeni otrzymali zestawy płyt ufundowanych przez: Sprzedawcy Dymu, Basia Stępniak-Wilk, Wołosatki, Jerzy Filar, Olek Grotowski, Dom Środowisk Twórczych.

Dziękujemy bardzo serdecznie uczestnikom i widzom za udział i atmosferę, jaką stworzyliście podczas Festiwalu…

 

Etykiety: , ,

W związku ze śmiercią naszego wieloletniego pracownika Andrzeja Konopackiego
– koncert „Opowieści NIEpoważne” zostaje odwołany.

 

11.04.2021 r. (niedziela), godz. 20:00

Profil Pałacyku na Facebooku

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: Marek Tercz  Trzeci Oddech Kaczuchy

Podczas tego koncertu spróbujemy połączyć coś, co z pozoru wydaje się nie do połączenia – poetyckie, poruszające trudne tematy utwory Marka Tercza i satyryczne, wywołujące uśmiech na twarzy piosenki Trzeciego Oddechu Kaczuchy. Ale czy na pewno nic ich nie łączy? Czy na pewno nie mają wspólnego mianownika? Odpowiedź znajdziecie słuchając koncertu „Opowieści NIEpoważne”.

13.03.2021 r. (sobota), godz. 19:30

Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: Wołosatki

Stęskniliście się za wspólnym śpiewaniem? Za ciepłem bijącym od ognia? Marzycie, aby usiąść w gronie przyjaciół i wspólnie zaśpiewać znane i lubiane turystyczne przeboje?

Jeżeli tak, to zapraszamy na „Turystyczny Kominek, czyli wspólne śpiewanie online” – 13 marca o godz. 19:30 przy pałacykowym kominku zasiądą wspaniali muzycy: Kasia i Krzysztof Żesławscy oraz Wołosatki. Jeżeli chcecie pośpiewać razem z nami to włączcie komputery i przygotujcie śpiewniki...

Galeria Oranżeria - logo

11-25.03.2021 r.

Profil Galerii Oranżeria na Fb

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Światy widziane z różnych punktów są różnymi światami. Więc mogę żyć w tylu światach, ile z nich jestem w stanie zobaczyć.

Olga Tokarczuk – „Dom dzienny, dom nocny”

 

Obejrzyj wystawę na Fb

 

Na fotografiach Andrzeja Grudnia z pozoru zwyczajne, codzienne obrazy, stają się pretekstem do oddzielenia teraźniejszości od strumienia przemijania. Zatrzymana w kadrze chwila, może się już wydarzyła, albo dopiero się wydarzy. Ten zapisany w kadrze stan przejściowy powoduje, że wszystkie alternatywne etapy zdarzeń nakładają się na siebie i nabierają nowego wymiaru. Ocierając się o uczucie deja vu, poznajemy wynik – fotograficzną impresję o przemijaniu.

 

Autor zdaje się wchodzić w rolę anioła stróża. Prowadzi bohaterów po następujących po sobie pozornie błahych chwilach życia codziennego. W obrazie analizuje ich wybór kierunku drogi i trafność podjętych decyzji.

07.03.2021 r. (niedziela), godz. 20:00

Pałacyk – sala koncertowa + transmisja online na profilu Pałacyku na FB

Wstęp: 20 zł (liczba biletów ograniczona), online możecie oglądać za darmo

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystce

Niemal po roku, dokładnie po 364 dniach, gościliśmy na pałacykowej scenie Basię Stępniak-Wilk. Choć w międzyczasie mieliśmy okazję zobaczyć artystkę online – podczas Festiwalu Piosenki Uziemionej Domówka – to po raz pierwszy Basia zawitałą do Państwa za pośrednictwem łączy internetowych, ale ze sceny przy ul. Zamkowej.

Po raz pierwszy w tym roku mieli Państwo szansę posłuchać koncertu na żywo w sali Pałacyku Zielińskiego – oczywiście ze względu na obostrzenia sanitarne liczba biletów była ograniczona.

Utwory Basi Stępniak-Wilk to różne smaki i barwy. Artystka ma w swoim dorobku kilka autorskich płyt i jest ceniona zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z nastrojową, poetycką Krainą Łagodności.

14.02.2021 r. (niedziela), godz. 20:00

Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

 

Robertowi Janowskiemu towarzyszyli doskonali muzycy: Piotr Górka (kontrabas), Tomek Wójcik (gitara) i Sebastian Ruciński (gitara).

Obejrzyj na Facebooku

Koncert był transmitowany online na naszym prfilu na Facebooku, ale na widownię w Pałacyku zaprosiliśmy dwie pary: Olę i Piotra, którzy w licytacji na WOŚP wylicytowali wspólna kawę z Robertem (została wypita i „przekąszona” pysznymi deserami przed koncertem) oraz Ewelinę i Krzysztofa – laureatów konkursu na najpiękniejsze walentynkowe życzenia.

Po koncercie Ewelina z Krzysztofem zostali zaproszeni przez Dom Środowisk Twórczych oraz Restaurację i Ogród Pałacyk Zielińskiego na romantyczną kolację do Plotkarki.

Etykiety: ,

30.01.2021 r. (sobota), godz. 20:00

Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Transmitowany online występ Antoniego Murackiego i Roberta Kuśmierskiego, pod jakże znaczącym tytułem „2020 – nieszczęścia chodzą parami”. Był to poetycki recital podsumowujący to co działo się w naszym kraju w 2020 roku i dzieje się nadal.

Antoni Muracki to warszawski bard, pieśniarz, poeta i tłumacz; wykonawca poezji śpiewanej i propagator twórczości Jaromira Nohavicy w Polsce.

Obejrzyj na Facebooku

17.01.2021 r. (niedziela), godz. 17:00

Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: Marek Szurawski  KLANG

Już po raz XII zespół Klang stanął do szantowej walki. Tym razem sześciu dzielnych żeglarzy z Rzeszowa i okolic zmierzyło się legendarnym wilkiem morskim z Białogardu – Markiem Szurawskim. Tegoroczna bitwa rozegrała się na wyjątkowo burzliwych falach Internetu, w Zatoce Facebooka...

Obejrzyj na Facebooku

03.01.2021 r. (niedziela), godz. 17:00

Ogród oraz profil Pałacyku na Facebooku

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

3 stycznia 2021 roku to znaczący dzień w historii Pałacyku Zielińskiego. Po 160 latach wreszcie pojawiły się schody na Plotkarę. A w zasadzie to wchody, bo jak słusznie zauważył Artur Andrus służą do wchodzenia.

W uroczystości z przecięciem (a jakże) wstęgi wzięli udział: Marcin Brykczyński, który artystycznie zinterpretował tekst red. Pawła Wrońskiego nt. historycznych uwarunkowań dotychczasowego braku wchodów, mgr Artur Andrus, który przedstawił możliwości promocyjne dla Pałacyku w związku z pojawieniem się wchodów, dyr. Ryszard Pomorski – który dokonał uroczystego przecięcia wstążeczki, Jarek Foka Bukowski – spinający słowem wiążącym całość uroczystości i Wołosatki, które wystąpiły z programem artystycznym z poziomu dostępnego już balkonu Plotkarki. Nie należy zapomnieć o całej ekipie technicznej, dzięki której pod tym linkiem możecie obejrzeć zapis z przebiegu całej uroczystości:

Obejrzyj na Facebooku

Rozszyfrowanie historii Plotkarki oczami red. Pawła Wrońskiego

Za chwil będziemy wszyscy świadkami uroczystości przełomowej. Otwarcia schodów do baszty przy Pałacyku Zielińskiego, schodów które na początku 2021 roku poprowadzą nas ku lepszej przyszłości. Na początku jednak kilka garści faktów z historii.

Tomasz Zieliński, naczelnik powiatu kieleckiego, radca dworu carskiego, kawaler orderu Świętego Stanisława klasy IV i Świętej Anny klasy III spogląda zapewne teraz na nas z nieba z najwyższym ukontentowaniem. Po 160 latach do baszty poprowadzą schody, których wcześniej tam nie było. Tak, to prawda. Powiadają że cały pałacyk pana komisarza carskiej policji i naczelnika powstał za łapówki i tylko mu na schody do wieży mu zabrakło. To musiała być dramatyczna chwila. Zieliński przynosi kilka ostatnich kopert, a majster mówi:

- Królu złoty, materiały zdrożały, nie mam kim robić, za tydzień to ja u prezydenta miasta kafelki kładę.

No i ze schodów nic nie wyszło. Bo potem powstania, syzyfowe prace, okupacja, komuna, dobra zmiana, strategia odpowiedzialnego rozwoju i ostry cień mgły.

Co do tego, że Zieliński był łapownikiem to mogą być tylko złośliwe plotki. Na procesie niczego nie udowodniono.

Etykiety: ,

30.12.2020 r. (środa), godz. 20:00

Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: SKALDOWIE  WOŁOSATKI

Koncert na pożegnanie roku 2020 i życzenia, aby nadchodzący rok był lepszy. Śpiewająco w rok 2021 wprowadzili nas Skaldowie oraz Wołosatki. Oba zespoły spotkały się (nie po raz pierwszy) na pałacykowej scenie, aby wspólnie zagrać i zaśpiewać. My, specjalnie dla Państwa, całkowicie za darmo, transmitowaiśmy ten koncert na naszym profilu na Facebooku.

Obejrzyj na Facebooku

Etykiety: ,

22.12.2020 r. (wtorek), godz. 19:00 – Świąteczny Koncert Kasi Lisowskiej

Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

W ramach Kieleckiego Rodzinnego Kolędowania zaprosiliśmy na świąteczny koncert online Kasi Lisowskiej – wokalistki na stałe współpracującej z Andrzejem Piasecznym, znanej szerszej publiczności m.in. z występów w pierwszej edycji programu „The Voice of Poland”, której akompaniawał Łukasz Kowalski.

Obejrzyj na Facebooku

Etykiety: ,

Kiedy: 21.12.2020 r. (poniedziałek), godz. 19:00 – Koncert – konkurs

Kiedy: 22.12.2020 r. (wtorek), godz. 19:00 – Koncert Laureatów, Świąteczny Koncert Kasi Lisowskiej – gościa wydarzenia

Gdzie: Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Regulamin

Kieleckie Rodzinne Kolędowanie zakończone. Gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim Wykonawcom. Byliście fantastyczni! Dziękujemy wspaniałej Publiczności, która oklaskiwała artystów tak mocno, że było słychać aż na kieleckim Rynku...

Obejrzyj na Facebooku

W efekcie internetowego głosowania Publiczność przyznała nagrody:

miejsce I – Mariusz Mrówka i Sebastian Błach – „Święta są dobre na wszystko”,
miejsce II – Urszula Stachura – „W żłobie leży”,
miejsce III – Jacek Wójcikiewicz i Iga Wójcikiewicz – „Kolęda dla Maćka”.

Dodatkowo wyróżnienia od Dom Środowisk Twórczych i Zespołu Wołosatki powędrowały do: Amelii Brożyny za piękne wykonanie pastorałki „Lulejże mi lulej” oraz Ani Wieleńskiej z mamą Marią za piękne wykonanie i zagranie liczącej prawie 500 lat kolędy „Już słońce z gwiazdy wyszło”.

Nagrody w postaci zestawów upominków od Miasta Kielce, płyt i kalendarzy zespołu Wołosatki oraz wstępów na wybrane koncerty w Pałacyku Zielińskiego przekażemy po indywidualnych ustaleniach.

Etykiety: ,
Galeria Oranżeria - logo

Kiedy: 18.12.2020 r. (piątek), godz. 18:00

Gdzie: Profil Galerii Oranżeria na Fb

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria i Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej Delegatura w Kielcach zapraszają na wernisaż online Wystawy Międzynarodowego Pleneru Artystycznego z cyklu „Świętokrzyskie krajobrazy” – Kielce i okolice 2020.

Wystawa dedykowana Kazimierzowi Kielianowi (1958-2019)

Obejrzyj na Facebooku

Plener w czasie zarazy

Kieleckie plenery mają bogatą tradycję, większość z nich odnosiła się nie tylko do samego miasta Kielce ale szerzej, do Kielecczyzny. Krajobraz Kielecczyzny, jak sięgamy do źródeł, już od XIX wieku znajdował się w centrum zainteresowania artystów. Współcześnie wspomnieć należy plenery organizowane w latach 70. 80. i 90. ubiegłego stulecia przez: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach (TPSP), Związek Polskich Artystów Plastyków w Kielcach (ZPAP), Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach (BWA), Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski (ZPAF), Stowarzyszenie Genius Loci Karczówka. Dokładnie dwadzieścia lat temu odbył się Plener „Kielce 2000” zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej Delegatura w Kielcach (PSEP).

Kiedy: 13.12.2020 r. (niedziela), godz. 21:00

Gdzie: Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystce

Magia Świąt Agi Zaryan. Zmysłowy głos Pierwszej Damy Polskiego Jazzu, selekcja ponadczasowych evergreenów o tematyce świątecznej z albumu „What Xmas Means To Me” oraz towarzystwo wytwornego zespołu jazzowego. To kwintesencja koncertu „Christmas Songs”.

Wokalistka swoim śpiewem przeniosła nas w atmosferę pełną świątecznej aury i bożonarodzeniowego uniesienia. Olbrzymim atutem występu był wyjątkowy wybór utworów, usłyszeliśmy m.in . radosne „Santa Claus Is Coming To Town”, „Jingle Bells”, które uzupełniały z pełnym zadumy „Someday at Christmas” czy nastrojowym „The Christmas Song”. Artystce towarzyszł zespół wytwornych muzyków jazzowych.

Obejrzyj na Facebooku

Aga Zaryan – głos, Michał Tokaj – fortepian, Robert Majewski – trąbka, Michał Barański – kontrabas.

Etykiety: , ,
Salon Publicystyki Umiarkowanej - logo

Kiedy: 10.12.2020 r. (czwartek), godz. 20:30

Gdzie: Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o naszym gościu

W kolejnym (tym razem online) „Salonie Publicystyki Umiarkowanej” spotkaliśmy się z Paolo Cozza – Włochem od lat mieszkającym w Polsce. Redaktor Marzena Sobala rozmawiałą z naszym gościem m.in. na tematy:

 • aborcja we Włoszech oraz komentarz gościa dotyczący aktualnych polskich problemów w tym zakresie,
 • religia w szkołach w Polsce i we Włoszech,
 • postać JP II w Polsce i we Włoszech,
 • relacja władzy wykonawczej, ustawodawczej i sądowniczej z kościołem,
 • pedofilia w kościele w Polsce i we Włoszech,
 • Polska wczoraj i dziś oczami Włochów.

Paolo odpowiedział też na pytania internautów, które drogą elektroniczną można było zadawać podczas spotkania.

Obejrzyj na Facebooku

IMPREZA ODWOŁANA!

Kiedy: 18.10.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: Wolny

Dowiedz się więcej o zespole

Zespół KLANG śpiewa szanty i szeroko rozumianą piosenkę żeglarską głównie w aranżacjach a cappella. Pierwszy raz o Klangu można było usłyszeć na festiwalu „Shanties'97”. Wywodzą się i mieszkają w stolicy Podkarpacia i okolicach. Podczas koncertów prezentują ciekawe wokalne aranżacje pieśni morza ze szczególnym uwzględnieniem polskich pieśni z okresu dwudziestolecia międzywojennego (wyłuskiwane skrupulatnie ze starych śpiewników na przykład... Ligi Morskiej).

Skład zespołu: Przemysław Burek, Paweł Delikat, Sławomir Gołąb, Grzegorz Mazur, Łukasz Skowroński, Mirosław Szpyrka.

IMPREZA ODWOŁANA!

Kiedy: 11.10.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: Wolny

Dowiedz się więcej o artyście

To mogą być już ostatnie tego roku chwile z możliwością na fajną rozrywkę w pałacykowym ogrodzie, zanim nadejdą jesienne chłody. Just Jazz jest kwintetem powstałym w 2013 roku w Krakowie, grającym klasyczny, swingujący i melodyjny jazz. Piszą o sobie: Naszym celem jest powrót do grania muzyki Ery Swingu w małych składach i zachowanie jej w żywej formie. Chcemy poprzez naszą grę bawić i edukować, docierając w ten sposób do ludzi w każdym wieku przybliżając im muzykę z tej epoki.

Na letniej scenie Pałacyku zagrają: Władysław Grochot – lider, trąbka, wokal; Wojciech Groborz – klawisze; Wojciech Krawczyk – bas; Wiesław Jamioł – perkusja; Janusz Nowak – puzon.

Kiedy: 09.10.2020 r. (piątek), godz. 16:00 – 20:00

Gdzie: Ogród

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Organizatorem wydarzenia realizowanego z Budżetu Obywatelskiego jest Stowarzyszenie Sport CK, a pomysłodawcą Pan Jerzy Sobierajski.

Podczas spotkania proponujemy:

 • program artystyczny w wykonaniu studentów Katedry Muzyki UJK pod kierunkiem dr Katarzyny Lisowskiej,
 • turniej w bule z nagrodami,
 • turniej w darta z nagrodami,
 • karaoke,
 • quiz wiedzy o Karolu Wojtyle,
 • projekcja filmu o JP II pt. „Ja bym z takim papieżem nie wytrzymał”,
 • poczęstunek.

Ilość miejsc ograniczona.

Kiedy: 04.10.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł do 01.10.2020 r, potem 20 zł.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: Limboski  Sosnowski

Na przekór pandemicznej martwocie i ogólnemu zniechęceniu Limboski wraz z Sosnowskim napisali piosenkę pt. „Odmrożeni” i ruszyli w trasę koncertową w konwencji „double bill”. Bluesowe rytmy, zaskakujące zwroty akcji i czarny humor są ich stałymi towarzyszami w tej eskapadzie po koncertowej ziemi jałowej...

Limboski & Sosnowski "Odmrożeni" (Official Video)

Etykiety: ,

Kiedy: 03.10.2020 r. (sobota), godz. 17:00

Gdzie: Ogród

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o imprezie

Na kolejne, bo już 49. Pieśniobranie zapraszamy wspólnie ze Stowarzyszeniem „A nam się chce!” Tym razem usłyszymy ze sceny i będziemy mogli wspólnie zaśpiewać (dzięki specjalnie na tę okazję przygotowanym śpiewnikom) pieśni i piosenki żydowskie. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Wykonawcy 49. Pieśniobrania:

 • dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej, przygotowane przez Iwonę Stefańczyk: Weronika Dobrowolska, Andrzej Litwin, Oliwia Piwnicka, Karolina Podedworna;
 • Maximilian Konov i Agata Zatorska ze Studia Piosenki METRO (w Kielcach), przygotowani przez Olgę Antas;
 • zespół Animusz przygotowany przez Małgorzatę Szymoniak i Lecha Skawińskiego (akompaniament);
 • zespoły: Panaceum, Tu i teraz, a także: Olga Antas, Agnieszka Majcher, Marcin Brykczyński, Krzysztof Marzec, Maciej Kmita, Iwona Stefańczyk;
 • a przede wszystkim: mieszkańcy Kielc i nie tylko :)

Przygotowanie muzyczne – Michał Kopeć. Akompaniament – Michał Kopeć (instrument klawiszowy) i Olga Pajda (skrzypce).

Kiedy: 26.09.2020 r. (sobota), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 30 zł do 20.09.2020 r., później 40 zł (bilety dostępne od 08.09.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Zapraszamy Państwa na koncert Artura Andrusa – artysty, którego nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. W programie usłyszycie znane i lubiane przeboje piosenki kabaretowej (i pewnie też te mniej znane, które szybko polubicie). Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami i anegdotami. Wszystko, jak zwykle, na najwyższym artystycznym poziomie.

Wyśmienita zabawa gwarantowana!

Kiedy: 23.09.2020 r. (środa), godz. 18:30

Gdzie: Ogród

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Zapraszamy wszystkich lubiących wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitar na kolejną edycję „Turystycznych Pośpiewuch”, czyli imprezy spontanicznie organizowanej przez grupę osób, które lubią wspólnie pośpiewać przy akompaniamencie gitar i innych „przenośnych” instrumentów. Jako że „Pośpiewuchy” są wydarzeniem otwartym, to zapraszamy wszystkich, którzy preferują ten sposób spędzania wolnego czasu :-) Organizatorzy zapewniają śpiewniki, które są UDOSTĘPNIANE NA CZAS IMPREZY (nie zabieramy ich ze sobą do domu), a od uczestników oczekują dobrego humoru, przyjaznego nastawienia i ewentualnie instrumentów: perkusyjnych (tzw. przeszkadzajek), gitar, skrzypiec, harmonijek ustnych itp.

Wstęp wolny i wszyscy chętni mile widziani :-)

Kiedy: 20.09.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł do 17.09.2020 r., potem 15 zł (bilety dostępne od 31.08.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Old Metropolitan Band to niekonwencjonalny zespół jazzowy, który powstał w 1968 roku. Do dzisiaj fascynuje pełną temperamentu muzyką, również poza granicami kraju. Szybko awansował do grona najbardziej ulubionych dixielandowskich formacji. Na początku lat 70 zespół wygrywał większość konkursów jazzowych. Po latach istnienia, krakowska grupa nic nie straciła ze swojej przysłowiowej witalności i tryskającego energią drive'u. Niekonwencjonalny jest też jej repertuar: od standardów jazzu tradycyjnego, poprzez znane evergreens, jak Bel Ami, Midnight in Moscow, aż po ujazzowioną przez nią wersję Forelle F. Szuberta. OMB tworzy muzykę inspirowaną światem, którego już nie ma. Nowoorleański klimat tradycyjnego jazzu w utworach grupy przenika się nawzajem z nutą swojską, bliską każdemu pokoleniu słuchaczy.

Etykiety: , ,

Kiedy: 13.09.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 20 zł (bilety dostępne od 26.08.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Zapraszamy na spotkanie z artystą Kabaretu pod Wyrwigroszem Łukaszem Rybarskim. Łukasz w okresie lockdownu zaczął tworzyć felietony YES :), które powstają jako reakcja na absurdy, którymi rząd nas zaskakuje prawie codziennie. Zapowiada się zatem niezła zabawa... Zapraszamy.

Posłuchajcie jednego z felietonów YES: Muchy w nosie :)

Kiedy: 12.09.2020 r. (sobota), godz. 18:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach

Kompozycje zespołu bazują na bogatej tradycji wielkopolskiej oraz kresowej – od Huculszczyzny po Litwę. Ludowe motywy zaczerpnięte ze zbiorów Oskara Kolberga Waldemar Rychły łączy z muzyką klasyczną, rockową ekspresją i jazzową improwizacją.

Wystąpią: Waldemar Rychły (Kwartet Jorgi) – gitara, dzwonki; Dominika Dołżyńska – skrzypce; Agnieszka Kowalczyk – wiolonczela.

Etykiety: , ,
Galeria Oranżeria - logo

Kiedy: 10.09-04.10.2020 r.

Gdzie: Galeria Oranżeria – online

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystce

Zwiedzanie wystawy jest możliwe od 10 września w rygorze sanitarnym.

Janina Ita Hernik
Urodzona w 1989 roku, w Rybniku. W 2008 obroniła dyplom z wyróżnieniem w Liceum Plastycznym w Katowicach, specjalizacja jubilerstwo. W roku 2018 uzyskała tytuł magistra sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Wydział Artystyczny, Pracownia Działań Interdyscyplinarnych prof. Lesława Tetli. Głównie pracuje w technice pasteli, malarstwa olejnego i technik własnych.

Zobacz wystawę online

Czarna Afryka jest niezwykłym źródłem inspiracji dla każdego europejskiego twórcy – jej różnorodność, mnogość motywów, egzotyczne piękno oraz niezwykła fuzja kultur, która występuje lokalnie jak i globalnie. Na ulicach widzimy osoby ubrane na sposób „afrykański” oraz takie, które przeniesione w realia polskie nie wyróżniałyby się swym ubiorem z tłumu. Nie ma już plemion, wszechobecna amerykanizacja i europeizacja wyparły tradycje, jedynie niektóre elementy folkloru przetrwały i są dostrzegalne w życiu przeciętnych ludzi. Jest to niezwykłe, takie przenikanie się nas z nimi. Widzę dziewczynę, młodą, piękną. Idąc ulicą rozmawia przez telefon, ubrana zupełnie normalnie, a na jej głowie worek. Rwanda obecnie jest krajem młodych ludzi, rzadko widuję osoby w wieku średnim, sporadycznie mijam osoby starsze. To skutek ludobójstwa, taki nieoczywisty ślad tamtych zdarzeń. Ogólnie, oprócz oficjalnych miejsc pamięci, trudno jest zauważyć cokolwiek, bezpośrednio nawiązującego do tamtej tragedii. Kraj tętni życiem na ulicach, oprócz eksplozji kolorów, eksplozja smaków zawartych w świeżo zerwanych owocach, sprzedawanych na ulicach. Zdecydowanie jest to kraina życia, zbudowana na kościach miliona ludzi. I ja zaczynam kochać to życie, takie świeże i barwne. W mojej pracy artystycznej nie potrafię już się odnieść bezpośrednio do ludobójstwa Rwanda to ci wszyscy ludzie spotykani na ulicach, to każde wypowiedziane „amakuru” z uśmiechem na twarzy. Jestem tutaj, doświadczam, wsiąkam w tę tkankę, w to życie. Już nawet tubylcy przestają mnie traktować, jak przeciętnego turystę. Jem z nimi, rozmawiam, jeżdżę tymi samymi autobusami, słucham tego samego radia, zacierają się pomiędzy nami granice. Nie szukam już twarzy Hutu, ich szerokich nosów, ani wysokich czół Tutsi, ani ich nad przeciętnego wzrostu. Jednak za każdym razem moją uwagę przykuwają te wszystkie rzeczy noszone przez nich na głowach. Niejednokrotnie są to olbrzymie konstrukcje, misternie układane kompozycje. Na przemian mnie zachwycają i zaskakują. Przyglądam się im, dla mnie to martwe natury, eksponowane w ten niesamowity sposób. „Kwikorera” stała się ogniwem łączących przeszłość z teraźniejszością. Przed masakrami, jak i w ich trakcie podczas ucieczek niesiono swój dobytek na głowach. Później Hutu uciekający przed zemstą i osądem czynili tak samo, niosąc na głowach między innymi blachę zrabowaną z dachów domów Tutsi, która w tamtym czasie miała dużą wartość. Jedne z pierwszych pytań, które zadałam sobie przed wyjazdem do Rwandy: czy potrafię się utożsamić z ofiarami ludobójstwa? Po pewnym czasie przestaję zauważać ich ciemny kolor skóry. Następnie nie są już dla mnie ani Hutu, ani Tutsi. Przed oczami przesuwają mi się tylko martwe natury umieszczone na ich głowach.

Kiedy: 06.09.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 20 zł, w dniu koncertu 25 zł (bilety dostępne od 20.08.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – wybierają to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych i wykonują zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Bez przerwy śmieję się

Skład zespołu:

 • Gabriela Mościcka – śpiew, akordeon,
 • Lena Nowak – klarnet, śpiew,
 • Kazimierz Nitkiewicz – trąbka,
 • Mateusz Kowalski – perkusjonalia, śpiew,
 • Jakub Fedak – wibrafon,
 • Łukasz Owczynnikow – kontrabas,
 • Krzysztof Baranowski – mandolina, gitara.
Etykiety: ,

Kiedy: 31.08.2020 r. (poniedziałek), godz. 19:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach

Zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłej podróży muzycznej „A River of Sounds” w wykonaniu duetu Anahata Soul System. Projekt „A River of Sounds" to ciekawe połączenie brzmień naturalnych instrumentów wykorzystywanych w dźwiękoterapii z instrumentami elektronicznymi. To fascynująca dźwiękowa podróż w świat mantr i uzdrawiających pieśni, która otwiera serce, uspokaja umysł i raduje duszę. Koncert zagrają: Olga Komorowska-Jóźwicka i Kajetan Strzelczyk.

Zabierzcie ze sobą koce, leżaki itp!

Etykiety: ,
Lato z ptakami odchodzi - logo

Kiedy: 30.08.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł do 27.08.2020 r., potem 20 zł (bilety dostępne od 15.08.2020 r.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: Jerzy Filar  Wołosatki

Zapraszamy na trzecią kawę, klimat schroniska i chleb ze smalcem. Koncert poprowadzi Jerzy Filar. Wystąpią: Mariusz Dekiel, Maciej Jóźwik, Wołosatki, Jerzy Filar.

Kiedy: 23.08.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł (bilety dostępne od 09.082020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Kapela Karpati to kwartet przyjaciół, który swoją grą porusza serca. W obecnych składzie koncertują od 2018 roku, a w ich grze słychać ducha Karpat, Bałkanów, Rosji, Ukrainy i przede wszystkim Polski. Ich wizytówką są oryginalne aranżacje – śpiew na trzy głosy, brawurowe sola i wielka energia płynąca z instrumentów.

Etykiety: , ,
Galeria Oranżeria - logo

Kiedy: 21.08-06.09.2020 r.

Gdzie: Galeria Oranżeria – online

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o wystawie: Facebook  Blog

Wystawa składa się z prac, które prezentowane były w Szklanym Domu w Ciekotach podczas obchodów 5-lecia istnienia grupy „Kwiatki w betonie” 7 października 2017 roku. Na wystawie prezentuje się około 40 fotografii o wymiarach około 45/60 cm kilkunastu fotografów, które zostały wykonane od 2012 roku. Przedstawiają małą architekturę oraz prace plastyczne, jak witraże, murale i inne obiekty, powstałe w PRL-u, które znaleźć można w przestrzeni publicznej Polskich miast. Bogaty jest zbiór fotografii nadesłanych z okolicznych miejscowości, np. z Ożarowa czy Ostrowca Świętokrzyskiego. Zdarzają się też zdjęcia z oddalonych regionów Polski np. z Helu.

„Kwiatki w betonie” to ogólnopolskie przedsięwzięcie realizowane społecznie przez grupę zapaleńców, dla których ważne są dzieła sztuki użytkowej zdobiące przestrzeń publiczną, powstałe w latach 1945-1989. Mała architektura, rzeźby, witraże, murale i inne zdobienia elewacji budynków dodawały koloru ówczesnej szaro-burej rzeczywistości. Celem działań grupy jest zwrócenie uwagi na odchodzące bezpowrotnie „kwiatki w betonie”.

Działania zostały zapoczątkowane 9 marca 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Masłowie. Podczas inauguracji odsłonięto po renowacji witraż Adama Wolskiego oraz zaprezentowano fotografie Pawła Pierścińskiego dokumentujące twórczość artysty. Autorzy prac, które znajdują się na wystawie: Mateusz Fąfara, Kamil Smuga, Igor Bednarski, Barbara Brzoza, Magdalena Wolff, Agnieszka Radlak, Marcin Michalski, Sławomir Ożóg, Iwona Stachura, Artur Ptak, Małgorzata Chmiel, Tomasz Siudak, Krzysztof Zając, Agnieszka Gołębiowska, Magdalena Szczykutowicz, Maciej Wytrych, Joanna Biskup, Wojciech Walkiewicz.

Kiedy: 16.08.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł do 13.08.2020 r., potem 20 zł (bilety dostępne od 30.07.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Profesjonalizm (garnitury szyte na miarę, buty prosto z Liverpoolu, oryginalne beatlesowskie gitary i wzmacniacze), uśmiech i charyzma to atuty zespołu, który tworzą: Grzegorz Markocki jako John Lennon, Marcin Wojtowicz jako Ringo Starr, Paweł Jaworski jako George Harrison, Przemek Mańczuk jako Paul McCartney.

The Beatlmen wykonuje piosenki grupy The Beatles oraz polskiego Big-bitu: Czerwone gitary, Skaldowie, Niebiesko-Czarni.

Etykiety: ,

Kiedy: 12.08.2020 r. (środa), godz. 18:30

Gdzie: Ogród

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Po udanej VII edycji „Turystycznych Pośpiewuch” zapraszamy na kolejną edycję do ogrodu Pałacyku Zielińskiego. Przypominamy, że impreza jest organizowana spontanicznie przez grupę osób, które lubią wspólnie pośpiewać przy akompaniamencie gitar i jest wydarzeniem otwartym, na kolejne osoby, które preferują ten sposób spędzania wolnego czasu. Organizatorzy zapewniają śpiewniki, które są UDOSTĘPNIANE NA CZAS IMPREZY (nie zabieramy ich ze sobą do domu po Pośpiewuchach), a od uczestników oczekują dobrego humoru, przyjaznego nastawienia i ewentualnie instrumentów perkusyjnych (tzw. przeszkadzajek), gitar, skrzypiec, harmonijek ustnych itp.

Wstęp wolny i wszyscy chętni mile widziani :-)

Kiedy: 09.08.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł (bilety dostępne od 27.07.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Zespół powstał pod koniec 2016 roku w Gdańsku. Oprócz lidera – grającego na akordeonie Arka Czernysza, który komponuje łącząc elementy tradycji etnicznej, klasycznej i jazzowej – tworzą go kontrabasista Filip Arasimowicz i perkusista Antoni Wojnar.

Etykiety: , ,

Kiedy: 02.08.2020 r. (niedziela), godz. 19:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł (bilety dostępne od 13.07.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Kwartet smyczkowy OMEGA powstał w 1994 roku z inicjatywy kontrabasisty Aleksandra Rudkowskiego. Zespół koncertował w kraju i za granicą, między innymi w Belgii, Niemczech i Szwajcarii. Tworzą go muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach: Mariusz Połomka – skrzypce, Marian Kupisz – altówka (kierownik zespołu), Dorota Bałaga – wiolonczela, Grzegorz Jerzak – kontrabas, Justyna Mroczek-Gil – prowadzenie koncertu.

Na letniej scenie Pałacyku zabrzmiały utwory min. Brahmsa, Mozarta, czy Johanna Strausa.

Kiedy: 26.07.2020 r. (niedziela), godz. 19:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł do 23.07.2020 r., później 20 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Zespół EKT Gdynia powstał w 1986 roku. Początkowo związany z nurtem piosenki turystycznej występował i zdobywał nagrody na festiwalach piosenki turystycznej i studenckiej. Twórczość zespołu to piosenki turystyczne, ballady, piosenki o tematyce piwnej i oczywiście piosenki żeglarskie. Te ostatnie dominują w twórczości zespołu. Od wielu lat EKT Gdynia to jeden z najlepszych i najpopularniejszych zespołów szantowych. Występuje z powodzeniem na scenach największych i najlepszych festiwali szantowych.

Kiedy: 22.07.2020 r. (środa), godz. 18:00

Gdzie: Ogród

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

„Turystyczne Pośpiewuchy” to wydarzenie, które przyjmujemy pod nasze pałacykowe skrzydła :-) Impreza jest organizowana spontanicznie przez grupę osób, które lubią wspólnie pośpiewać przy akompaniamencie gitar i jest wydarzeniem otwartym na kolejne osoby, które preferują ten sposób spędzania wolnego czasu :-) Organizatorzy zapewniają śpiewniki, a od uczestników oczekują dobrego humoru i przyjaznego nastawienia.

Kiedy: 19.07.2020 r. (niedziela), godz. 19:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 20 zł do 18.07.2020 r., w dniu koncertu 25 zł (bilety dostępne od 03.07.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Najlepszy obok Kapeli ze Wsi Warszawa folkowy towar exportowy naszego kraju. Swoje granie określili jako „muzykę czterech stron Wschodu” i to mówi o nich wszystko. Ich inspiracją są ludowe melodie świata słowiańskiego, ale także Cyganów, Żydów, Hindusów czy bogatej w rytmy i dźwięki Afryki. Od samego początku zadziwiają pomysłami, aranżacjami, wielowątkowością inspiracji czy wreszcie żywiołowością na scenie. Oni nie grają tylko na instrumentach, oni sami są instrumentami. Nie ma znaczenia czy ze sceny płynie smutna, cygańska ballada, wesoła rosyjska pieśń czy żywiołowy, bałkański taniec. Zapraszamy zatem na ucztę folkowych brzmień szeroko rozumianego Orientu – od Bałkanów przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie.

Dikanda – Kokodoi

Dikanda – Dikanda

Dikanda LIVE in Zakopane 2013 – official DVD trailer

Dikanda – Usti Usti Baba

Etykiety: , ,
Kielecki Magiel Muzyczny - logo

Kiedy: 18.07.2020 r. (sobota), godz. 19:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Tym razem w Ogrodzie Pałacyku wystąpili:

 • Marzena Trzebińska – Artur Jaroń, czyli kielecka wokalista obdarzona przepięknym głosem, której na fortepianie akompaniował znany kielecki pianista i animator kultury,
 • Piotr Restecki - gitarzysta reprezentujący fingerstyle, czyli technikę polegającą na wydobyciu z jednego instrumentu efektu, jak gdyby grało kilku muzyków,
 • Kasia Lisowska – Łukasz Kowalski – duet na stałe współpracujący z Andrzejem Piasecznym: wokalistka szerszej publiczności znana m.in. z występów w pierwszej edycji programu „The Voice of Poland” oraz producent, aranżer i znakomity klawiszowiec,
 • Babcia Blues i spółka, czyli legenda kieleckiego bluesa – Marek Dubeltowicz z przyjaciółmi.

Kiedy: 12.07.2020 r. (niedziela), godz. 19:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł do 11.07.2020 r., w dniu koncertu 20 zł (bilety dostępne od 26.06.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

OSIECKA-JAZZOWO to muzyczny projekt znanego wrocławskiego muzyka Krzysztofa Żesławskiego współpracującego z zespołami Tax Free i Wolna Grupa Bukowina, który do współpracy zaprosił charyzmatyczną wokalistkę Natalię Lubrano oraz wyśmienitego pianistę Łukasza Perka grającego również na puzonie. W grudniu 2016 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu.

Krzysztof Żesławski od wielu lat jest propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, pełni również funkcję kierownika muzycznego Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda” we Wrocławiu.

Natalia ma za sobą współpracę m.in. z andrzejem smolikiem, zespołem Miloopa. W 2012 r. ukazała się solowa płyta Natalii pt. R.E.S.P.E.C.T, jest również laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie otrzymała nagrodę publiczności za brawurowe wykonanie piosenki „Wariatka tańczy”. W 2014 r Natalia Lubrano wzięła udział w V edycji programu The Voice of Poland.

Skład: Natalia Lubrano – śpiew, Krzysztof Żesławski – gitary, Łukasz Perek – fortepian.

The Voice of Poland V - Natalia Lubrano - "Brzydcy" - LIVE 1

KRZYSZTOF ŻESŁAWSKI QUARTET & NATALIA LUBRANO - DOBRANOC PANOWIE

KRZYSZTOF ŻESŁAWSKI QUARTET & NATALIA LUBRANO BOSSANOVA DO PODUSZKI

 

Etykiety: , ,
Kielecki Magiel Muzyczny - logo

W ZWIĄZKU Z NIEKORZYSTNĄ POGODĄ KONCERT ZOSTAŁ PRZESUNIĘTY NA 18 LIPCA! Za utrudnienia przepraszamy...

 

Kiedy: 11.07.2020 r. (sobota), godz. 19:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Tym razem w Ogrodzie Pałacyku wystąpią:

 • Marzena Trzebińska – Artur Jaroń, czyli kielecka wokalista obdarzona przepięknym głosem, której na fortepianie będzie akompaniował znany kielecki pianista i animator kultury,
 • Piotr Restecki - gitarzysta reprezentujący fingerstyle, czyli technikę polegającą na wydobyciu z jednego instrumentu efektu, jak gdyby grało kilku muzyków,
 • Kasia Lisowska – Łukasz Kowalski – duet na stałe współpracujący z Andrzejem Piasecznym: wokalistka szerszej publiczności znana m.in. z występów w pierwszej edycji programu „The Voice of Poland” oraz producent, aranżer i znakomity klawiszowiec,
 • Babcia Blues i spółka, czyli legenda kieleckiego bluesa – Marek Dubeltowicz z przyjaciółmi.
Galeria Oranżeria - logo

Kiedy: 09.07-09.08.2020 r.

Gdzie: Galeria Oranżeria – online

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Piotr Wypych o swojej wystawie – obejrzyj film

Codzienne fascynacje. Leśnik i artysta grafik oraz doktor nauk humanistycznych, a przy tym człowiek o renesansowych zainteresowaniach, dr Piotr Wypych z zamiłowaniem uprawia twórczość fotograficzną. Rejestruje swoje najbliższe otoczenie: dom, rodzinę, znajomych, swoje miasto oraz trasy licznych podróży artystycznych. Fotografuje dużo i z zapałem kolekcjonuje obrazy. Krajoznawca dba o poziom merytoryczny dzieł, oraz o ich poziom estetyczny. Tworzy obrazy o wybitnych walorach plastycznych i znakomitym opracowaniu warsztatowym. Swoje fotografie układa w cykle, które obejmują różnorodne aspekty autorskiego świata codziennych fascynacji [...]. Dr Piotr Wypych z zapałem fotografuje napotkane obiekty architektoniczne. Dokumentuje układy urbanistyczne, ulice, place oraz budowle, aby zachować ich wygląd dla następnych pokoleń. Ze szczególnym upodobaniem szuka starych, zabytkowych elementów, odkrywa ich urodę, zapisuje unikalne formy, kształty, cienie rzucane na ściany okolicznych domów, a także obrazy latarni przeglądające się w ulicznych kałużach. Artysta kolekcjonuje wizerunki zabytków architektury, od wykopalisk archeologicznych, poprzez zespoły kościołów i klasztorów [znakomite wnętrza!], do średniowiecznych warowni, pałaców, dworów i zabytkowych ogrodów. Ważne miejsce w twórczości dr Piotra Wypycha zajmują krajobrazy i przyroda. Ukochane tematy autor fotografuje w wersji czarno białej, w różnych porach roku, przy różnych stanach atmosferycznych (pełne słońce, deszcz, śnieg, grad, mgła), w różnych porach roku, w świetle dnia, także w okresie wschodów i zachodów słońca, a często po zapadnięciu zmroku. Zapisuje pejzaże otwarte (często w formie panoram) oraz fragmenty krajobrazu. Zna swoje tematy, fotografuje pojedyncze drzewa, szeregi wierzb na otwartej przestrzeni, a także wnętrza lasu. Klasyczne krajobrazy fotografuje we mgłach poranka, lub z krążkiem zachodzącego słońca, a często z pochmurnym niebem, podkreślającym romantyczny nastrój przedstawianego widoku. Utrwala wygląd mieszkańców krajobrazu: żubry na śniegu, bociany w locie i na gnieździe, jelenie, sarny, pajęczynki i inne. Mistrz w utrwalaniu subtelnych nastrojów krajobrazu, w swojej twórczości fotograficznej kontynuuje i rozwija najpiękniejsze tradycje polskiej fotografii.

PAWEŁ PIERŚCIŃSKI, Kielce 2015 r.

Kiedy: 05.07.2020 r. (niedziela), godz. 20:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł do 04.072020 r., 20 zł w dniu koncertu (bilety dostępne od 26.062020 r.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Przeszło 30 lat na scenie, ponad 3000 zagranych koncertów na całym świecie, złota i platynowa płyta, Fryderyk w kategorii etno/folk, 18 wydawnictw muzycznych w dorobku. Seamus Heaney – irlandzki poeta, laureat Nagrody Nobla w 1995 r. – po kilku spotkaniach z zespołem stwierdził: …nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z zespołem Carrantuohill, polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej.

Etykiety: , ,

Kiedy: 26.06.2020 r. (piątek), godz. 21:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 20 zł, ilość biletów ograniczona

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Podczas koncertu Ela zaprezentowała piosenki z najnowszej płyty „Zbieram siebie” oraz swoje największe przeboje takie jak: „Jesienna zaduma”, „Do Wenecji dalej stąd co dzień” i wiele innych.Artystce na scenie towarzyszyli: Piotr Goljat – fortepian, śpiew; Piotr Górka –kontrabas.

Kiedy: 21.06.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł, ilość biletów ograniczona

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Boba Jazz Band – jeden z najpopularniejszych zespołów jazzu tradycyjnego w Polsce. Grupa zawiązała się w 1990 r. w Krakowie z inicjatywy pianisty Jana Boby oraz grającego na banjo i gitarze Marka Rosnera. Zespół wykonuje szeroki repertuar – od jazzu nowoorleańskiego i standardów epoki swingu (Duke’a Ellingtona, Counta Basiego, Glenna Millera) po muzykę rozrywkową, taneczną, latynoską, przeboje kina (m.in. tematy Henryka Warsa) i musicalu.

Etykiety: , ,

Kiedy: 20.06.2020 r. (sobota), godz. 18:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł, ilość biletów ograniczona

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Buddy Paroovo  uliczny zespół krakowski, który wszystkie możliwe przeboje światowe aranżuje na jazzowo, czym zdumiewa, bo czasami są to utwory kompletnie niejazzowe, ale w ich wydaniu brzmią świeżo, tanecznie, swingowo i bardzo energetycznie.

Zespół zaprezentował się zupełnie akustycznie!

Etykiety: , ,

Kiedy: 19.06.2020 r. (piątek), godz. 20:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o prowadzącym

Tryskając wodą i humorem imprezę poprowadził Wodnik Szuwarek czyli Krzysztof SKIBA. Muzycznie towarzyszył mu Jacek Telus z Piosenkami na czas zarazy. W trakcie imprezy szereg atrakcji takich jak:

 • Rzucanie okiem na oczko wodne
 • Zbiorowe lanie wody w stylu TVP
 • Festiwal Rozwodnionych Piosenek
 • Turniej wiedzy o wodzie i przyrodzie z nagrodami
 • Taniec z wężem gumowym

Uwaga! W trakcie imprezy konkurs na fraszkę o oczku wodnym Pomysłodawcy. Dla autorów najlepszych fraszek nagrody.

Kiedy: 14.06.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł, ilety dostępne wyłącznie online

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

W imieniu Restauracji Pałacykowej zapraszamy na Biesiadę pod Chmurką z muzyką na żywo. Czerwcowe popołudnie ze świetnym menu dopełnią swoim występem Robert & Żaneta Lubera Nie-Bo. Wstęp 10 zł. Bilety dostępne wyłącznie w Internecie.

Nie-Bo to muzyczny zespół Roberta Lubery który od lat działa na rynku muzycznym realizując własną wizję artystyczną...

Żaneta Lubera (córka Roberta) to półfinalistka programu The Voice Of Poland, uczestniczka programu Ameryka Expres, autorka piosenek, stypendystka Miasta Kraków, laureatka World Independent Music Award. Współpracowała z wieloma artystami na szerokim polu gatunków muzycznych. Występowała min. z Patrycją Markowską, Piotrem Nalepą, Mattem Kowalskym, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Balcarem i wieloma innymi.

W czasie koncertu usłyszeliśmy piosenki autorskie Roberta ze wszystkich projektów (Sagittarius, The End, Nie-Bo) oraz piosenki Żanety z jej autorskiej płyty... oczywiście nie zabrakło także piosenek z Voice of Poland i Tribute to Breakout...

Skład zespołu: Robert Lubera – gitara śpiew; Żaneta Lubera – śpiew; Wojtek Famielec – gitara basowa; Józef Rusinowski – perkusja.

Etykiety: ,

Kiedy: 13.06.2020 r. (sobota), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł, bilety dostępne tylko online

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

W imieniu Restauracji Pałacykowej zapraszamy na Biesiadę pod chmurką z muzyką na żywo. Ostatnie majowe popołudnie ze świetnym menu dopełni swoim występem Robert Kasprzycki w programie „Zapiszę śniegiem w kominie” – Letnia scena Pałacyku. Koszt udziału w biesiadzie 15 zł, bilety dostępne tylko on-line.

DO PAŁACYKOWEGO OGRODU ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ TYCH, KTÓRYM NIE UDAŁO SIĘ POSŁUCHAĆ ROBERTA W KWIETNIU.

Co prawda czekając na ten koncert okazało się, że na śnieg nie mamy już (na szczęście) co liczyć, ale ten i inne paradoksy w związku z zaistniałą sytuacją, otaczającym nas smogiem i całą resztą rzeczywistości obśpiewał artysta łączący sarkastyczny ogląd świata z autoironicznym poczuciem humoru.

Kiedy: 02-03.06.2020 r. (wtorek i środa), godz. 21:00

Gdzie: Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny :-)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

W związku z ogromnym zainteresowaniem DOMÓWKĄ szybciutko organizujemy 2. część 2. edycji Internetowego Festiwalu Piosenki Uziemionej :-)

W tej części spotkamy się na naszym pałacykowym Fb profilu 2 i 3 czerwca o godz. 21:00.

W programie:

 • 2 czerwca: - koncert telefoniczny „Wołosatki w domu” – zaproszeni goście w repertuarze Wołosatek – Przegląd z nagrodami :-)
 • 3 czerwca – ogłoszenie wyników Festiwalu – koncert laureatów – koncert Gości
Etykiety: , ,

Kiedy: 29, 30 i 31.05.2020 r. (piątek, sobota i niedziela), godz. 21:00

Gdzie: Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny :-)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Po sukcesie pierwszej edycji zapraszamy Was na 2. Internetowy Festiwal Piosenki Uziemionej DOMÓWKA 2020.

29 maja godz. 21:00 – Przegląd „Moja muza”– piosenki o różnej tematyce czyli „co wam w duszy gra – muzyczna jazda dowolna” + zaproszeni goście

30 maja godz. 21:00 – Przegląd „Wołosate w sieci” – nawiązujący klimatem do legendarnych Przeglądów Piosenki odbywających się w leśnym amfiteatrze na Wołosatem; teraz piosenkę turystyczną można usłyszeć na wielu znakomitych festiwalach w Polsce, ale w internecie festiwal tej muzyki będzie chyba po raz pierwszy... + zaproszeni goście

31 maja godz. 21:00 – Ogłoszenie wyników, koncert laureatów i zaproszonych gości.

PRZEGLĄD: Przez pierwsze dwa dni zobaczycie i posłuchacie piosenki w wykonaniu uczestników przeglądu – piosenki nagrane przez nich w domowych warunkach #zostańwdomu. Wyemitowane piosenki będziecie mogli oglądać także przez kolejne dni, a po wysłuchaniu ostatniej będziecie mogli zagłosować na Fb na swojego faworyta przez 24h :-) Festiwal poprowadzą zdalnie: Andrzej Janeczko – Trzeci Oddech Kaczuchy :-) i Jarek FOKA Bukowski z DŚT.

Etykiety: ,

Kiedy: 23.05.2020 r. (sobota), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 20 zł, wejściówki dostępne tylko online

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

W imieniu Restauracji Pałacykowej zapraszamy na Biesiadę pod chmurką z muzyką na żywo. Majowe popołudnie ze świetnym menu dopełnią swoim występem ANDRZEJ KORYCKI i DOMINIKA ŻUKOWSKA w programie „Ballady na dwa serca”. Koszt udziału w biesiadzie 20 zł, wejściówki dostępne tylko online. Ilość miejsc ograniczona.

Duet Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej od lat ma swoich wiernych słuchaczy za sprawą talentu scenicznego i starannego repertuaru, na który składają się autorskie pieśni żeglarskie, ballady własne, irlandzkie i rosyjskie. Nie wyczerpuje to bogactwa repertuarowego, którym zawsze oczarowują publiczność. Każdy ich koncert jest świeży i nowy, nawet jeśli wykonują utwory już znane. Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”. Dominika Żukowska obdarzona krystalicznym głosem jest znakomitą interpretatorką klimatycznych utworów wykonywanych wraz Andrzejem. Oby więcej takich zespołów.

Etykiety: ,
Galeria Oranżeria - logo

Kiedy: 22.05-21.06.2020 r.

Gdzie: Galeria Oranżeria

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

pt. #archiwalianiepandemiczne1_ grafika artystyczna i projektowa Instytutu Sztuk Wizualnych UJK w Kielcach

Prezentowane prace artystów: Teresa Ślusarek, Katarzyna Ziołowicz, Maciej Zdanowicz, Justyna Pikulska, Marek Osman, Arkadiusz Sędek, Henryk Królikowski, Magdalena Szplit-Królikowska, Rafał Urbański, Wojciech Domagalski, Patryk Kuca, Ewelina Chyc, Aleksander Walijewski, Kamila Garbacz, Kamil Pięta, Emanuela Skierska, Anna Piven, Kamila Kościańska, Fatma Gurel, Anna Kaleta, Katarzyna Żugaj.

Klub Podróżnika - logo

Kiedy: 21.05.2020 r. (czwartek), godz. 20:30

Gdzie: Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o miejscu

Chcę Państwa zaprosić w niezwykłą podróż pakistańskim odcinkiem Karakorum Highway z Islamabadu aż po Sust na granicy chińskiej. Zanim wyruszymy, najpierw zwiedzimy meczet Faisala w Islamabadzie i wielkie bazary w Rawalpindi. Zaopatrzeni we właściwe stroje będziemy kontynuować podróż najwyżej położoną drogą na świecie (Karakorum Highway) i z pewnością jedną z najbardziej malowniczych. Naszym celem jest druga co do wielkości góra Pakistanu, czyli Nanga Parbat. Żeby tam dotrzeć trzeba także przemierzyć Fairy Meadows – najniebezpieczniejszą drogę na świecie. Zrekompensuje nam to bajeczna kraina, w której się znajdziemy – oszałamiające widoki na szczyty, lodowce i Nanga Parbat. W drodze powrotnej dotrzemy do słynących z długowieczności Hunzów i spotkamy się z jedyną niemuzułmańska mniejszością etniczną – kolorowymi Kalaszami.

Mariola Maćko

Koncert przeniesiony na pierwszy możliwy termin.

Bilety zachowują ważność. Ewentualne zwroty biletów zakupionych w kasie Pałacyku – od 20 kwietnia. Ewentualne zwroty biletów zakupionych internetowo – po wcześniejszej informacji o chęci zwrotu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – od 30 marca.

 

Kiedy: 19.04.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 15 zł do 08.03.2020 r., potem 20 zł (bilety dostępne od 24.02.2020 r.); UWAGA: bilety zakupione na 15.03.2020 r. zachowują ważność!

Dowiedz się więcej o artyście

Turystykon - logo

IMPREZA ODWOŁANA!

Osoby, które zakupiły bilety online otrzymają automatycznie zwrot na konto, a osoby dokonujące zakupu w Pałacyku Zielińskiego proszone są o zgłaszanie się do kasy po 14 kwietnia 2020 r.

 

Kiedy: 05.04.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 15 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: ZESPÓŁ BROWAR ŻYWIEC  SPRZEDAWCY DYMU

 

Kiedy: 04, 05 i 06.04.2020 r. (sobota, niedziela i poniedziałek), godz. 21:00

Gdzie: Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny ;-)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Zapraszamy Was na 1. Internetowy Festiwal Piosenki Uziemionej.

Spotkamy się na naszym pałacykowym Fb profilu 4, 5 i 6 kwietnia o godz. 21:00.

KONKURS: Przez pierwsze dwa dni zobaczycie i posłuchacie piosenki w wykonaniu uczestników konkursu – piosenki nagrane przez nich w domowych warunkach #zostańwdomu. Wyemitowane piosenki będziecie mogli oglądać także przez kolejne dni, a po wysłuchaniu ostatniej będziecie mogli zagłosować na Fb na swojego faworyta przez 24h :-)

Festiwal poprowadzi zdalnie Andrzej Janeczko – Trzeci Oddech Kaczuchy :-)

Trzeciego dnia, czyli 6 kwietnia, o 21:00 po ogłoszeniu wyników konkursu „Domówki” zagrają (też ze swoich domów) Goście festiwalu.

Etykiety: ,

IMPREZA ODWOŁANA!

Z przyczyn niezależnych od organizatorów koncert zespołów POLANIE i NURT zostaje odwołany. Osoby, które zakupiły bilety on-line otrzymają automatycznie zwrot na konto, a osoby dokonujące zakupu w Pałacyku Zielińskiego proszone są o zgłaszanie się do kasy od dnia 13 marca 2020 r..

 

Kiedy: 04.04.2020 r. (sobota), godz. 17:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 60 zł do 03.04.2020 r., w dniu koncertu 70 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: POLANIE  NURT

Szkło kontaktowe w Pałacyku - logo

IMPREZA ODWOŁANA!

Zwroty biletów zakupionych w kasie Pałacyku – od 14 kwietnia. Zwroty biletów zakupionych internetowo – po wcześniejszej informacji o chęci zwrotu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – od 26 marca.

 

Kiedy: 01.04.2020 r. (środa), godz. 19:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 20 zł (bilety dostępne od 09.03.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o programie

Podwieczorek z gwiazdą - logo

IMPREZA ODWOŁANA!

Osoby, które zakupiły bilety on-line otrzymają automatycznie zwrot na konto, a osoby dokonujące zakupu w Pałacyku Zielińskiego proszone są o zgłaszanie się do kasy od dnia 16 marca do 28 marca 2020 r.

 

Kiedy: 29.03.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 15 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o gościu

Kiedy: 08.03.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 20zł (bilety dostępne od 10.02.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Basia Stępniak-Wilk, wybitna autorka i wykonawczyni m. in. takich przebojów jak „Bombonierka” (duet z Grzegorzem Turnauem), czy „Słodka chwila zmian”– piosenek, które gościły na najwyższych miejscach listy przebojów radiowej Trójki i wielu innych rozgłośni – polskich i polonijnych. Jej utwory to różne smaki i barwy, a że artystka ma w swoim dorobku m.in. cztery autorskie płyty i nieustająco współpracuje ze znakomitymi kompozytorami (A. Zarycki, A. Brzeziński), jej repertuar jest bogaty i niezwykle kolorowy. Basia Stępniak-Wilk jest ceniona zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z nastrojową, poetycką Krainą Łagodności.

Wystąpiła z zespołem: Jasiek Kusek – fortepian, Szymon Frankowski – kontrabas, Paweł Solecki – fagot, melodica, EWI, cajon.

Klub Podróżnika - logo

Kiedy: 05.03.2020 r. (czwartek), godz. 18:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Relacja z podróży do krain nomadów – górskich republik Kirgistanu i Tadżykistanu. Większość terenu tych małych krajów to góry, gdzie życie wśród skalnych dolin nie zmieniło się przez wieki. Nadal przyjeżdża tu bardzo niewielu turystów. Tien Shan i Pamir – trzecie najwyższe góry świata, przypominają Tybet. To jedne z najpiękniejszych gór świata: pełne ośnieżonych szczytów, kolorowych jezior i rozległych zielonych dolin. Mieszkańcy tych rejonów to Kirgizi i Tadżycy. Zawsze można liczyć na ich gościnę. Kirgizi swoim wyglądem i sposobem życia przypominają Mongołów. Tadżycy bardziej podobni są do Irańczyków. „Podczas naszej podróży przez góry spędziłem wiele czasu w małych górskich wioskach, zazwyczaj w tradycyjnych domach i jurtach, często w otoczeniu zielonych rozległych łąk i kolorowych jezior. Na koniec odwiedziłem legendarną Samarkandę w Uzbekistanie. Dzisiaj chcę podzielić się małym fragmentem tej przygody”.

Kiedy: 01.03.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 10 zł do 27.02.2020 r., potem 15 zł (bilety dostępne od 10.02.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Kapela Karpati to kwartet przyjaciół, który swoją grą porusza serca. W obecnych składzie koncertują od 2018 roku, a w ich grze słychać ducha Karpat, Bałkanów, Rosji, Ukrainy i przede wszystkim Polski. Ich wizytówką są oryginalne aranżacje – śpiew na trzy głosy, brawurowe sola i wielka energia płynąca z instrumentów.

Występ Kapeli Karpati w półfinale XII edycji programu Mam Talent w 2019 r.

Z przykrością zawiadamiamy, że Stefan Wyczyński nie wystąpi z powodu choroby.

Stefan Wyczyński jest solistą kapeli ludowej, którą w 1935 roku założył najstarszy brat Feliks Wyczyński. Zarówno solista jak i kapela to laureaci licznych festiwali i konkursów folklorystycznych.

Kiedy: 29.02.2020 r. (sobota), godz. 18:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 20 zł do 17.02.2020 r., potem 25 zł (bilety dostępne od 10.02.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: SKALDOWIE  WOŁOSATKI

To niezwykły koncert, jedyna okazja do posłuchania akustycznej wersji wielkich przebojów zespołu Skaldowie w niespotykanym zestawie wykonawczym. Koncert wpisuje się w zestaw wydarzeń związanych z 55-leciem działalności legendarnej grupy.

Skaldowie: Andrzej Zieliński – śpiew, fortepian, Jacek Zieliński – śpiew, skrzypce, trąbka, Bogumił Zieliński – gitara basowa, Wojciech Zieliński – perkusjonalia.
Wołosatki: Natalia Kloc – śpiew, Karolina Łakomiec – śpiew, Karolina Pękalska – śpiew, Barbara Winkler – śpiew.

Teatry Czwartkowe - logo

Kiedy: 27.02.2020 r. (czwartek), godz. 19:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 15 zł (bilety dostępne od 06.02.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Pułapka to studium psychologiczne bohaterów, których połączyło jedno wydarzenie: zaginięcie pewnej kobiety. Czy cel może uświęcić najgorsze środki działania? Motywy, rozwój wydarzeń, a przede wszystkim finał zagadki obnażą najciemniejsze ludzkie emocje, intencje i pragnienia. Do położonego na uboczu domu wprowadza się małżeństwo tuż po ślubie. Małżonkowie początkowo przeżywają cudowne chwile, jednak z czasem między nimi coraz częściej dochodzi do kłótni. Wreszcie któregoś dnia kobieta znika... Mąż najpierw bagatelizuje wyjazd żony, potem zaczyna się niepokoić. Prosi policję o pomoc w odnalezieniu kobiety. Wkrótce w jego domu zjawiają się tajemniczy ludzie, a wraz z nimi zaskakujące sytuacje... Spektakl kryminalny z zaskakującym zakończeniem. Reżyseria Maciej Dzięciołowski.

Etykiety: ,

Kiedy: 23.02.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 20 zł (bilety dostępne od 30.01.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Strauss Ensemble to zespół muzyki wiedeńskiej działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularnaa, filmowa i taneczna.

Skład zespołu: Ludmiła Worobec-Witek – skrzypce, Agnieszka Wolska-Ścipniak – flet, Jacek Hodur – wiolonczela, Krzysztof Sokołowski – kontrabas, Dariusz Kozieł – klarnet, Bogusław Olczyk – perkusja, Artur Jaroń – fortepian, szef artystyczny, gospodarz wieczoru.
Gościnnie: Małgorzata Długosz – sopran, Mieczysław Błaszczyk – tenor.

Kiedy: 22.02.2020 r. (sobota), godz. 19:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 20 zł (bilety dostępne od 03.01.2020 r.) lub wpisowe na Konkurs Taneczny 20 zł (zapisy od 20.12.2019 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Lekcję tańca swingowego poprowadzą: Karolina Macałka i Bartosz Madej, instruktorzy szkoły tańców swingowych KMiTa Swing z Krakowa. Stroje wygodne, nie muszą być sportowe. Ważne są buty. Powinny być wygodne, dla bezpieczeństwa pań – najlepiej nie na obcasie – skórzane lub tenisówki.

Po koncercie i pokazie konkursowym widownia wybiera opcję: wychodzę lub zostaję na tanecznym Afterparty.

Sponsorem nagród w Konkursie jest
Sklep Taneczny STREFA TAŃCA
Kielce, ul. Wspólna 8AZapraszamy na Ostatkowy Bal Swingowy przy znakomitej muzyce grupy Boba Jazz Band, który jest obecnie jednym z najlepszych polskich i czołowych w Europie zespołów wykonujących swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci. Wieczór podzielony jest na dwie części:

 • 19:00 - Konkurs tańca – w którym może wziąć udział każdy „czujący” swingowe brzmienie. Wpisowe na konkurs wynosi 20 zł – czekamy na wszystkich chętnych, którzy zaprezentują się przez fachowym Jury i zawalczą o jedną z wielu atrakcyjnych nagród.
 • ok. 20.30 - Taneczne Afterparty Rock and Roll, modern jive, east coast swing, czy west coast swing. W jakim stylu będziecie tańczyć nie ma znaczenia – wystarczy, że poczujecie tę muzykę i dacie się jej porwać.

Kiedy: 16.02.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 20 zł do 13.02.2020 r., potem 25 zł (bilety dostępne od 23.01.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Duet Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej od lat ma swoich wiernych słuchaczy za sprawą talentu scenicznego i starannego repertuaru, na który składają się autorskie pieśni żeglarskie, ballady własne, irlandzkie i rosyjskie. Nie wyczerpuje to bogactwa repertuarowego, którym zawsze oczarowują publiczność. Każdy ich koncert jest świeży i nowy, nawet jeśli wykonują utwory już znane.

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”. Dominika Żukowska obdarzona krystalicznym głosem jest znakomitą interpretatorką klimatycznych utworów wykonywanych wraz Andrzejem. Oby więcej takich zespołów.

Klub Podróżnika - logo

Kiedy: 13.02.2020 r. (czwartek), godz. 18:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o Tuszetii

GRUZJA (jedno z moich ukochanych miejsc na Ziemi) to jeden z najpopularniejszych kierunków wyjazdów turystycznych Polaków. Zapewne już ponad 100 tys. (a pewnie znacznie więcej) moich Rodaków odwiedziło ten piękny kraj, poznało Tbilisi, słoneczne plaże Batumi, Klasztor Cminda Sameba pod legendarną Górą Kazbek, Skalne miasta Upliscihe i Vardzia, monumentalne monastyry Mccheta i David Gareja, Kachetię o smaku wina... I setki innych pięknych i fascynujących miejsc. Lecz stosunkowo niewielu dotarło tam...

Chciałbym pokazać Państwu inną Gruzję, a właściwie jej maleńką część, jeszcze prawie nie „tkniętą” komercją i nie zadeptaną przez tłumy turystów... zieloną krainę skrytą gdzieś wśród pasm Kaukazu, do której dostać się możemy pieszo, konno lub dojechać co najwyżej terenowym samochodem przez „drogę”, uznaną za jedną z dziesięciu najniebezpieczniejszych na świecie – jadąc m.in. przez przełęcz położoną prawie pół kilometra wyżej niż nasze Rysy... poznamy magiczne i tajemnicze miejsce, odizolowane i niedostępne przez wieki, z zapierającymi dech widokami, z wspaniałymi, twardymi i wojowniczymi mieszkańcami – Tuszetami, mającymi swój niepowtarzalny język, wspaniałą choć tajemniczą kulturę i wierzenia... odwiedzimy wsie – twierdze, powędrujemy nad tajemnicze jezioro wśród gór z przyrodę rozkwitającą tylko na 5 miesięcy a potem skutą przez lód i wielometrowe warstwy śniegu... Zapraszam do TUSZETI – DZIEWICZEJ części GRUZJI.

Jacek Śniadecki – z urodzenia Łodzianin, z wyboru Góral Świętokrzyski, mieszkaniec Tumlina pod Górą Grodową. Pracownik Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach. Przewodnik Świętokrzyski PTTK.
Miłośnik pieszych wędrówek, metalu, Gór nie tylko Świętokrzyskich, rocka, Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Łodzi, bluesa, Kazimierza Dolnego i Gruzji.

Kiedy: 09.02.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 15 zł do 06.02.2020 r., potem 20 zł (bilety dostępne od 14.01.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Muzykę o czarnych korzeniach wykonała charyzmatyczna artystka, wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka. Trzykrotnie nominowana do najbardziej prestiżowej nagrody polskiej branży fonograficznej FRYDERYK. Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis, Tennessee, USA. Siedmiokrotna bluesowa wokalistka roku. We Francji nazwana „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).

Śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie. Doskonale znana jest z tego, że łatwo nawiązuje kontakt z publicznością i wciąga ją regularnie do zabawy oraz wspólnego tworzenia muzyki. Magda wydała 6 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin' Slima ze Szwecji. Wzięła też gościnny udział w kilkunastu wydawnictwach oraz ma na swoim koncie składanki wydane w Europie i Singapurze. Płyta „Afro Groove” została wydana m.in. w Japonii. Występowała z wieloma uznanymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, m.in. z Organkiem, Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Szłapczyńskim, Bobem Margolinem, Bobem Brozmanem, Slidin' Slimem, Billy Gibsonem, Ritą Engedalen, Seckou Keitą czy grupą Engerling. Magda śpiewa głównie po angielsku i po polsku. Chętnie także sięga do różnych innych języków, także afrykańskich: np. tamaszek i bambara.

Wystąpili:

Magda Piskorczyk (wokal, gitara akustyczna i basowa, perkusja, aranżacje) z zespołem w składzie:

 • Bartosz Kazek – perkusja,
 • Jędrzej Weber – gitary,
 • Adam Rozenman – instrumenty perkusyjne.

Strona 1 z 2

Free Joomla! templates by AgeThemes