Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach
Szkło kontaktowe w Pałacyku - logo

Kiedy: 04.01.2020 r. (sobota), godz. 17:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 10 zł do 30.12.2019 r., potem 20 zł (bilety dostępne od 12.12.2019 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o programie

Bieżące zagadnienia społeczne i polityczne, w ramach Noworocznej Trzydniówki Kulturalnej (3-5 stycznia), komentowali: Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski.

Kiedy: 11.01.2020 r. (sobota), godz. 17:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 15 zł do 27.12.2019 r., potem 20 zł (bilety dostępne od 20.12.2019 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: KLANG  Banana Boat

Pierwsza szantowa Bitwa na głosy odbyła się w 2010 r. Na scenie pojawiły się wówczas zespoły Klang i Banana Boat, wyśmienite składy śpiewające a cappella. Był to niezapomniany koncert pełen znakomitego śpiewu i błyskotliwych żartów. Po dziesięciu latach dochodzi do niezwykłego pojedynku w Bitwie Morskiej między męskimi głosami zespołów Klang i Banana Boat.

Klang to zespół pochodzący z Rzeszowa od lat zajadle walczący wielogłosowo o dostęp swoje miasta do morza. Banana Boat to sekstet wokalny, specjalizujący się w oryginalnej twórczości autorskiej w dziedzinie współczesnej piosenki żeglarskiej, neo-szanty oraz w autorskiej interpretacji szanty klasycznej. To będzie bitwa!

Klub podróźnika - logo

Kiedy: 16.01.2020 r. (czwartek), godz. 18:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o Indiach

Zapraszamy do odwiedzenia najmniej poznanego, ale pięknego regionu Indii, który nadal można traktować jako jeden z ostatnich rezerwatów przyrodniczych i kulturowych w Azji. Region jest połączony 20-kilometrowym korytarzem z resztą kraju a granice z Chinami, Birmą, Bhutanem i Bangladeszem to ponad 2 tys. km. Odwiedzimy cztery stany spośród siedmiu, zwanych często siostrami. Pod względem kulturowym regiony te są bliższe Indochinom niż Indiom centralnym. Mniejsze są wpływy hinduizmu, mieszkają tutaj buddyści i chrześcijanie, a także wyznawcy słońca i księżyca. Nawet w jednym stanie przedstawiciele plemion mówią różnymi językami i wyznają inne religie. Podróżowanie nie jest tutaj usłane różami, są kontrole na granicach stanów, drogi często w budowie lub ich po prostu brak, a klimat się zmienia od tropikalnego po typowo wysokogórski. Jednak wspaniała przyroda nizinnego Asamu w dolinie Brahmaputry, „żywe mosty” w stanie Meghalaja, świątynie buddyjskie w górach stanu Arunaćal Pradeś, spotkania z „łowcami głów” i festiwal „dzioborożca” w stanie Nagalang dostarczają niezapomnianych wrażeń i niwelują trudy podróży.

Galeria Oranżeria - logo

Kiedy: 17.01.2020 r. (piątek), godz. 18:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: Wolny

Prosty przepis na benefis - Tak by wszystkich mógł pokrzepić:
Zapraszamy bo przyjść warto, Póki jeszcze żyje autor.
Coś opowie, coś pokaże, Wspomnień garstka, porcja marzeń
Ździebko prawdy, szcypta fikcji Mały łyczek prohibicji.
Chcesz mieć kontakt z kabaretem Wypij setę, wrzuć monetę;
Już obecność będzie darem

Janowski Jarek... Zapraszam

Talk show „Cudzoziemcy w Kielcach” - logo

Kiedy: 26.01.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o prowadzącym

Podczas kolejnego spotkania w cudzoziemcami, którzy wybrali Kielce jako miejsce swojego życia, prowadzący Brian Scott próbował dowiedzieć się od nich dlaczego wybór padł na nasze miasto? Przypadek czy świadoma decyzja? Co wiedzieli o Polsce i o Kielcach, kiedy wyjeżdżali ze swoich ojczyzn, a co wiedzą dzisiaj.? Co miłego i zabawnego ich u nas spotkało? Czy poleciliby Kielce swoim krajanom?

Gośćmi Pałacyku i Briana Scotta (Gujana) byli:

 • Pier De Roover z Belgii,
 • Svetlana Kuszyńska z Uzbekistanu,
 • s. Nazarena Scopelliti z włoskiej Sycylii,
 • Maria Bereziuk z Mołdawii.
Teatry Czwartkowe - logo

Kiedy: 30.01.2020 r. (czwartek), godz. 19:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 10 zł do 28.012020 r., potem 15 zł (bilety dostępne od 14.01.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Z pewnością wiele osób zastanawiało się przez moment, co kryje się pod tym tajemniczym tytułem. Po prostu! „One i My”! One, czyli Wy, drogie nieocenione kobiety i My, czyli my, niedocenieni mężczyźni. A teraz: ad rem! Sama konstelacja obecności obok siebie kobiet i mężczyzn to za mało. Ten banalny fakt jest nasycony niezwykle bogatą treścią. Punktem wyjścia do dogłębnej analizy tej treści jest dość oczywista obserwacja: zasadnicza różnica płci, która jest powodem całej antologii przyjemności, satysfakcji, nieporozumień, sprzeczności czy konfliktów, na czarnej rozpaczy kończąc. Zabiegani, przytłoczeni codziennością ludzie zazwyczaj nie mają czasu zastanowić się nad tym, co się dzieje z ich wzajemną relacją, skąd się bierze ta cała wymieniona powyżej „antologia”, czy można coś z tym dictum zrobić, czy też są to sprawy, na które i tak nie mamy wpływu, bo matka natura itd. itd...

Czytaj więcej...

Etykiety: ,

Kiedy: 09.02.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 15 zł do 06.02.2020 r., potem 20 zł (bilety dostępne od 14.01.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Muzykę o czarnych korzeniach wykonała charyzmatyczna artystka, wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka. Trzykrotnie nominowana do najbardziej prestiżowej nagrody polskiej branży fonograficznej FRYDERYK. Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis, Tennessee, USA. Siedmiokrotna bluesowa wokalistka roku. We Francji nazwana „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).

Śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie. Doskonale znana jest z tego, że łatwo nawiązuje kontakt z publicznością i wciąga ją regularnie do zabawy oraz wspólnego tworzenia muzyki. Magda wydała 6 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin' Slima ze Szwecji. Wzięła też gościnny udział w kilkunastu wydawnictwach oraz ma na swoim koncie składanki wydane w Europie i Singapurze. Płyta „Afro Groove” została wydana m.in. w Japonii. Występowała z wieloma uznanymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, m.in. z Organkiem, Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Szłapczyńskim, Bobem Margolinem, Bobem Brozmanem, Slidin' Slimem, Billy Gibsonem, Ritą Engedalen, Seckou Keitą czy grupą Engerling. Magda śpiewa głównie po angielsku i po polsku. Chętnie także sięga do różnych innych języków, także afrykańskich: np. tamaszek i bambara.

Wystąpili:

Magda Piskorczyk (wokal, gitara akustyczna i basowa, perkusja, aranżacje) z zespołem w składzie:

 • Bartosz Kazek – perkusja,
 • Jędrzej Weber – gitary,
 • Adam Rozenman – instrumenty perkusyjne.
Klub Podróżnika - logo

Kiedy: 13.02.2020 r. (czwartek), godz. 18:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o Tuszetii

GRUZJA (jedno z moich ukochanych miejsc na Ziemi) to jeden z najpopularniejszych kierunków wyjazdów turystycznych Polaków. Zapewne już ponad 100 tys. (a pewnie znacznie więcej) moich Rodaków odwiedziło ten piękny kraj, poznało Tbilisi, słoneczne plaże Batumi, Klasztor Cminda Sameba pod legendarną Górą Kazbek, Skalne miasta Upliscihe i Vardzia, monumentalne monastyry Mccheta i David Gareja, Kachetię o smaku wina... I setki innych pięknych i fascynujących miejsc. Lecz stosunkowo niewielu dotarło tam...

Chciałbym pokazać Państwu inną Gruzję, a właściwie jej maleńką część, jeszcze prawie nie „tkniętą” komercją i nie zadeptaną przez tłumy turystów... zieloną krainę skrytą gdzieś wśród pasm Kaukazu, do której dostać się możemy pieszo, konno lub dojechać co najwyżej terenowym samochodem przez „drogę”, uznaną za jedną z dziesięciu najniebezpieczniejszych na świecie – jadąc m.in. przez przełęcz położoną prawie pół kilometra wyżej niż nasze Rysy... poznamy magiczne i tajemnicze miejsce, odizolowane i niedostępne przez wieki, z zapierającymi dech widokami, z wspaniałymi, twardymi i wojowniczymi mieszkańcami – Tuszetami, mającymi swój niepowtarzalny język, wspaniałą choć tajemniczą kulturę i wierzenia... odwiedzimy wsie – twierdze, powędrujemy nad tajemnicze jezioro wśród gór z przyrodę rozkwitającą tylko na 5 miesięcy a potem skutą przez lód i wielometrowe warstwy śniegu... Zapraszam do TUSZETI – DZIEWICZEJ części GRUZJI.

Jacek Śniadecki – z urodzenia Łodzianin, z wyboru Góral Świętokrzyski, mieszkaniec Tumlina pod Górą Grodową. Pracownik Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach. Przewodnik Świętokrzyski PTTK.
Miłośnik pieszych wędrówek, metalu, Gór nie tylko Świętokrzyskich, rocka, Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Łodzi, bluesa, Kazimierza Dolnego i Gruzji.

Kiedy: 16.02.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 20 zł do 13.02.2020 r., potem 25 zł (bilety dostępne od 23.01.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Duet Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej od lat ma swoich wiernych słuchaczy za sprawą talentu scenicznego i starannego repertuaru, na który składają się autorskie pieśni żeglarskie, ballady własne, irlandzkie i rosyjskie. Nie wyczerpuje to bogactwa repertuarowego, którym zawsze oczarowują publiczność. Każdy ich koncert jest świeży i nowy, nawet jeśli wykonują utwory już znane.

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”. Dominika Żukowska obdarzona krystalicznym głosem jest znakomitą interpretatorką klimatycznych utworów wykonywanych wraz Andrzejem. Oby więcej takich zespołów.

Kiedy: 22.02.2020 r. (sobota), godz. 19:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 20 zł (bilety dostępne od 03.01.2020 r.) lub wpisowe na Konkurs Taneczny 20 zł (zapisy od 20.12.2019 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Lekcję tańca swingowego poprowadzą: Karolina Macałka i Bartosz Madej, instruktorzy szkoły tańców swingowych KMiTa Swing z Krakowa. Stroje wygodne, nie muszą być sportowe. Ważne są buty. Powinny być wygodne, dla bezpieczeństwa pań – najlepiej nie na obcasie – skórzane lub tenisówki.

Po koncercie i pokazie konkursowym widownia wybiera opcję: wychodzę lub zostaję na tanecznym Afterparty.

Sponsorem nagród w Konkursie jest
Sklep Taneczny STREFA TAŃCA
Kielce, ul. Wspólna 8AZapraszamy na Ostatkowy Bal Swingowy przy znakomitej muzyce grupy Boba Jazz Band, który jest obecnie jednym z najlepszych polskich i czołowych w Europie zespołów wykonujących swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci. Wieczór podzielony jest na dwie części:

 • 19:00 - Konkurs tańca – w którym może wziąć udział każdy „czujący” swingowe brzmienie. Wpisowe na konkurs wynosi 20 zł – czekamy na wszystkich chętnych, którzy zaprezentują się przez fachowym Jury i zawalczą o jedną z wielu atrakcyjnych nagród.
 • ok. 20.30 - Taneczne Afterparty Rock and Roll, modern jive, east coast swing, czy west coast swing. W jakim stylu będziecie tańczyć nie ma znaczenia – wystarczy, że poczujecie tę muzykę i dacie się jej porwać.

Kiedy: 23.02.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 20 zł (bilety dostępne od 30.01.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Strauss Ensemble to zespół muzyki wiedeńskiej działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularnaa, filmowa i taneczna.

Skład zespołu: Ludmiła Worobec-Witek – skrzypce, Agnieszka Wolska-Ścipniak – flet, Jacek Hodur – wiolonczela, Krzysztof Sokołowski – kontrabas, Dariusz Kozieł – klarnet, Bogusław Olczyk – perkusja, Artur Jaroń – fortepian, szef artystyczny, gospodarz wieczoru.
Gościnnie: Małgorzata Długosz – sopran, Mieczysław Błaszczyk – tenor.

Teatry Czwartkowe - logo

Kiedy: 27.02.2020 r. (czwartek), godz. 19:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 15 zł (bilety dostępne od 06.02.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Pułapka to studium psychologiczne bohaterów, których połączyło jedno wydarzenie: zaginięcie pewnej kobiety. Czy cel może uświęcić najgorsze środki działania? Motywy, rozwój wydarzeń, a przede wszystkim finał zagadki obnażą najciemniejsze ludzkie emocje, intencje i pragnienia. Do położonego na uboczu domu wprowadza się małżeństwo tuż po ślubie. Małżonkowie początkowo przeżywają cudowne chwile, jednak z czasem między nimi coraz częściej dochodzi do kłótni. Wreszcie któregoś dnia kobieta znika... Mąż najpierw bagatelizuje wyjazd żony, potem zaczyna się niepokoić. Prosi policję o pomoc w odnalezieniu kobiety. Wkrótce w jego domu zjawiają się tajemniczy ludzie, a wraz z nimi zaskakujące sytuacje... Spektakl kryminalny z zaskakującym zakończeniem. Reżyseria Maciej Dzięciołowski.

Etykiety: ,

Kiedy: 29.02.2020 r. (sobota), godz. 18:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 20 zł do 17.02.2020 r., potem 25 zł (bilety dostępne od 10.02.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: SKALDOWIE  WOŁOSATKI

To niezwykły koncert, jedyna okazja do posłuchania akustycznej wersji wielkich przebojów zespołu Skaldowie w niespotykanym zestawie wykonawczym. Koncert wpisuje się w zestaw wydarzeń związanych z 55-leciem działalności legendarnej grupy.

Skaldowie: Andrzej Zieliński – śpiew, fortepian, Jacek Zieliński – śpiew, skrzypce, trąbka, Bogumił Zieliński – gitara basowa, Wojciech Zieliński – perkusjonalia.
Wołosatki: Natalia Kloc – śpiew, Karolina Łakomiec – śpiew, Karolina Pękalska – śpiew, Barbara Winkler – śpiew.

Kiedy: 01.03.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 10 zł do 27.02.2020 r., potem 15 zł (bilety dostępne od 10.02.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Kapela Karpati to kwartet przyjaciół, który swoją grą porusza serca. W obecnych składzie koncertują od 2018 roku, a w ich grze słychać ducha Karpat, Bałkanów, Rosji, Ukrainy i przede wszystkim Polski. Ich wizytówką są oryginalne aranżacje – śpiew na trzy głosy, brawurowe sola i wielka energia płynąca z instrumentów.

Z przykrością zawiadamiamy, że Stefan Wyczyński nie wystąpi z powodu choroby.

Stefan Wyczyński jest solistą kapeli ludowej, którą w 1935 roku założył najstarszy brat Feliks Wyczyński. Zarówno solista jak i kapela to laureaci licznych festiwali i konkursów folklorystycznych.

Klub Podróżnika - logo

Kiedy: 05.03.2020 r. (czwartek), godz. 18:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Relacja z podróży do krain nomadów – górskich republik Kirgistanu i Tadżykistanu. Większość terenu tych małych krajów to góry, gdzie życie wśród skalnych dolin nie zmieniło się przez wieki. Nadal przyjeżdża tu bardzo niewielu turystów. Tien Shan i Pamir – trzecie najwyższe góry świata, przypominają Tybet. To jedne z najpiękniejszych gór świata: pełne ośnieżonych szczytów, kolorowych jezior i rozległych zielonych dolin. Mieszkańcy tych rejonów to Kirgizi i Tadżycy. Zawsze można liczyć na ich gościnę. Kirgizi swoim wyglądem i sposobem życia przypominają Mongołów. Tadżycy bardziej podobni są do Irańczyków. „Podczas naszej podróży przez góry spędziłem wiele czasu w małych górskich wioskach, zazwyczaj w tradycyjnych domach i jurtach, często w otoczeniu zielonych rozległych łąk i kolorowych jezior. Na koniec odwiedziłem legendarną Samarkandę w Uzbekistanie. Dzisiaj chcę podzielić się małym fragmentem tej przygody”.

Kiedy: 08.03.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 20zł (bilety dostępne od 10.02.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Basia Stępniak-Wilk, wybitna autorka i wykonawczyni m. in. takich przebojów jak „Bombonierka” (duet z Grzegorzem Turnauem), czy „Słodka chwila zmian”– piosenek, które gościły na najwyższych miejscach listy przebojów radiowej Trójki i wielu innych rozgłośni – polskich i polonijnych. Jej utwory to różne smaki i barwy, a że artystka ma w swoim dorobku m.in. cztery autorskie płyty i nieustająco współpracuje ze znakomitymi kompozytorami (A. Zarycki, A. Brzeziński), jej repertuar jest bogaty i niezwykle kolorowy. Basia Stępniak-Wilk jest ceniona zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z nastrojową, poetycką Krainą Łagodności.

Wystąpiła z zespołem: Jasiek Kusek – fortepian, Szymon Frankowski – kontrabas, Paweł Solecki – fagot, melodica, EWI, cajon.

Podwieczorek z gwiazdą - logo

IMPREZA ODWOŁANA!

Osoby, które zakupiły bilety on-line otrzymają automatycznie zwrot na konto, a osoby dokonujące zakupu w Pałacyku Zielińskiego proszone są o zgłaszanie się do kasy od dnia 16 marca do 28 marca 2020 r.

 

Kiedy: 29.03.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 15 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o gościu

Szkło kontaktowe w Pałacyku - logo

IMPREZA ODWOŁANA!

Zwroty biletów zakupionych w kasie Pałacyku – od 14 kwietnia. Zwroty biletów zakupionych internetowo – po wcześniejszej informacji o chęci zwrotu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. – od 26 marca.

 

Kiedy: 01.04.2020 r. (środa), godz. 19:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 20 zł (bilety dostępne od 09.03.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o programie

IMPREZA ODWOŁANA!

Z przyczyn niezależnych od organizatorów koncert zespołów POLANIE i NURT zostaje odwołany. Osoby, które zakupiły bilety on-line otrzymają automatycznie zwrot na konto, a osoby dokonujące zakupu w Pałacyku Zielińskiego proszone są o zgłaszanie się do kasy od dnia 13 marca 2020 r..

 

Kiedy: 04.04.2020 r. (sobota), godz. 17:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 60 zł do 03.04.2020 r., w dniu koncertu 70 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: POLANIE  NURT

Kiedy: 04, 05 i 06.04.2020 r. (sobota, niedziela i poniedziałek), godz. 21:00

Gdzie: Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny ;-)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Zapraszamy Was na 1. Internetowy Festiwal Piosenki Uziemionej.

Spotkamy się na naszym pałacykowym Fb profilu 4, 5 i 6 kwietnia o godz. 21:00.

KONKURS: Przez pierwsze dwa dni zobaczycie i posłuchacie piosenki w wykonaniu uczestników konkursu – piosenki nagrane przez nich w domowych warunkach #zostańwdomu. Wyemitowane piosenki będziecie mogli oglądać także przez kolejne dni, a po wysłuchaniu ostatniej będziecie mogli zagłosować na Fb na swojego faworyta przez 24h :-)

Festiwal poprowadzi zdalnie Andrzej Janeczko – Trzeci Oddech Kaczuchy :-)

Trzeciego dnia, czyli 6 kwietnia, o 21:00 po ogłoszeniu wyników konkursu „Domówki” zagrają (też ze swoich domów) Goście festiwalu.

Etykiety: ,
Turystykon - logo

IMPREZA ODWOŁANA!

Osoby, które zakupiły bilety online otrzymają automatycznie zwrot na konto, a osoby dokonujące zakupu w Pałacyku Zielińskiego proszone są o zgłaszanie się do kasy po 14 kwietnia 2020 r.

 

Kiedy: 05.04.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 15 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: ZESPÓŁ BROWAR ŻYWIEC  SPRZEDAWCY DYMU

 

Koncert przeniesiony na pierwszy możliwy termin.

Bilety zachowują ważność. Ewentualne zwroty biletów zakupionych w kasie Pałacyku – od 20 kwietnia. Ewentualne zwroty biletów zakupionych internetowo – po wcześniejszej informacji o chęci zwrotu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. – od 30 marca.

 

Kiedy: 19.04.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Pałacyk – sala koncertowa

Wstęp: 15 zł do 08.03.2020 r., potem 20 zł (bilety dostępne od 24.02.2020 r.); UWAGA: bilety zakupione na 15.03.2020 r. zachowują ważność!

Dowiedz się więcej o artyście

Klub Podróżnika - logo

Kiedy: 21.05.2020 r. (czwartek), godz. 20:30

Gdzie: Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o miejscu

Chcę Państwa zaprosić w niezwykłą podróż pakistańskim odcinkiem Karakorum Highway z Islamabadu aż po Sust na granicy chińskiej. Zanim wyruszymy, najpierw zwiedzimy meczet Faisala w Islamabadzie i wielkie bazary w Rawalpindi. Zaopatrzeni we właściwe stroje będziemy kontynuować podróż najwyżej położoną drogą na świecie (Karakorum Highway) i z pewnością jedną z najbardziej malowniczych. Naszym celem jest druga co do wielkości góra Pakistanu, czyli Nanga Parbat. Żeby tam dotrzeć trzeba także przemierzyć Fairy Meadows – najniebezpieczniejszą drogę na świecie. Zrekompensuje nam to bajeczna kraina, w której się znajdziemy – oszałamiające widoki na szczyty, lodowce i Nanga Parbat. W drodze powrotnej dotrzemy do słynących z długowieczności Hunzów i spotkamy się z jedyną niemuzułmańska mniejszością etniczną – kolorowymi Kalaszami.

Mariola Maćko

Galeria Oranżeria - logo

Kiedy: 22.05-21.06.2020 r.

Gdzie: Galeria Oranżeria

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

pt. #archiwalianiepandemiczne1_ grafika artystyczna i projektowa Instytutu Sztuk Wizualnych UJK w Kielcach

Prezentowane prace artystów: Teresa Ślusarek, Katarzyna Ziołowicz, Maciej Zdanowicz, Justyna Pikulska, Marek Osman, Arkadiusz Sędek, Henryk Królikowski, Magdalena Szplit-Królikowska, Rafał Urbański, Wojciech Domagalski, Patryk Kuca, Ewelina Chyc, Aleksander Walijewski, Kamila Garbacz, Kamil Pięta, Emanuela Skierska, Anna Piven, Kamila Kościańska, Fatma Gurel, Anna Kaleta, Katarzyna Żugaj.

Kiedy: 23.05.2020 r. (sobota), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 20 zł, wejściówki dostępne tylko online

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

W imieniu Restauracji Pałacykowej zapraszamy na Biesiadę pod chmurką z muzyką na żywo. Majowe popołudnie ze świetnym menu dopełnią swoim występem ANDRZEJ KORYCKI i DOMINIKA ŻUKOWSKA w programie „Ballady na dwa serca”. Koszt udziału w biesiadzie 20 zł, wejściówki dostępne tylko online. Ilość miejsc ograniczona.

Duet Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej od lat ma swoich wiernych słuchaczy za sprawą talentu scenicznego i starannego repertuaru, na który składają się autorskie pieśni żeglarskie, ballady własne, irlandzkie i rosyjskie. Nie wyczerpuje to bogactwa repertuarowego, którym zawsze oczarowują publiczność. Każdy ich koncert jest świeży i nowy, nawet jeśli wykonują utwory już znane. Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”. Dominika Żukowska obdarzona krystalicznym głosem jest znakomitą interpretatorką klimatycznych utworów wykonywanych wraz Andrzejem. Oby więcej takich zespołów.

Etykiety: ,

Kiedy: 29, 30 i 31.05.2020 r. (piątek, sobota i niedziela), godz. 21:00

Gdzie: Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny :-)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Po sukcesie pierwszej edycji zapraszamy Was na 2. Internetowy Festiwal Piosenki Uziemionej DOMÓWKA 2020.

29 maja godz. 21:00 – Przegląd „Moja muza”– piosenki o różnej tematyce czyli „co wam w duszy gra – muzyczna jazda dowolna” + zaproszeni goście

30 maja godz. 21:00 – Przegląd „Wołosate w sieci” – nawiązujący klimatem do legendarnych Przeglądów Piosenki odbywających się w leśnym amfiteatrze na Wołosatem; teraz piosenkę turystyczną można usłyszeć na wielu znakomitych festiwalach w Polsce, ale w internecie festiwal tej muzyki będzie chyba po raz pierwszy... + zaproszeni goście

31 maja godz. 21:00 – Ogłoszenie wyników, koncert laureatów i zaproszonych gości.

PRZEGLĄD: Przez pierwsze dwa dni zobaczycie i posłuchacie piosenki w wykonaniu uczestników przeglądu – piosenki nagrane przez nich w domowych warunkach #zostańwdomu. Wyemitowane piosenki będziecie mogli oglądać także przez kolejne dni, a po wysłuchaniu ostatniej będziecie mogli zagłosować na Fb na swojego faworyta przez 24h :-) Festiwal poprowadzą zdalnie: Andrzej Janeczko – Trzeci Oddech Kaczuchy :-) i Jarek FOKA Bukowski z DŚT.

Etykiety: ,

Kiedy: 02-03.06.2020 r. (wtorek i środa), godz. 21:00

Gdzie: Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny :-)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

W związku z ogromnym zainteresowaniem DOMÓWKĄ szybciutko organizujemy 2. część 2. edycji Internetowego Festiwalu Piosenki Uziemionej :-)

W tej części spotkamy się na naszym pałacykowym Fb profilu 2 i 3 czerwca o godz. 21:00.

W programie:

 • 2 czerwca: - koncert telefoniczny „Wołosatki w domu” – zaproszeni goście w repertuarze Wołosatek – Przegląd z nagrodami :-)
 • 3 czerwca – ogłoszenie wyników Festiwalu – koncert laureatów – koncert Gości
Etykiety: , ,

Kiedy: 13.06.2020 r. (sobota), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł, bilety dostępne tylko online

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

W imieniu Restauracji Pałacykowej zapraszamy na Biesiadę pod chmurką z muzyką na żywo. Ostatnie majowe popołudnie ze świetnym menu dopełni swoim występem Robert Kasprzycki w programie „Zapiszę śniegiem w kominie” – Letnia scena Pałacyku. Koszt udziału w biesiadzie 15 zł, bilety dostępne tylko on-line.

DO PAŁACYKOWEGO OGRODU ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ TYCH, KTÓRYM NIE UDAŁO SIĘ POSŁUCHAĆ ROBERTA W KWIETNIU.

Co prawda czekając na ten koncert okazało się, że na śnieg nie mamy już (na szczęście) co liczyć, ale ten i inne paradoksy w związku z zaistniałą sytuacją, otaczającym nas smogiem i całą resztą rzeczywistości obśpiewał artysta łączący sarkastyczny ogląd świata z autoironicznym poczuciem humoru.

Kiedy: 14.06.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł, ilety dostępne wyłącznie online

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

W imieniu Restauracji Pałacykowej zapraszamy na Biesiadę pod Chmurką z muzyką na żywo. Czerwcowe popołudnie ze świetnym menu dopełnią swoim występem Robert & Żaneta Lubera Nie-Bo. Wstęp 10 zł. Bilety dostępne wyłącznie w Internecie.

Nie-Bo to muzyczny zespół Roberta Lubery który od lat działa na rynku muzycznym realizując własną wizję artystyczną...

Żaneta Lubera (córka Roberta) to półfinalistka programu The Voice Of Poland, uczestniczka programu Ameryka Expres, autorka piosenek, stypendystka Miasta Kraków, laureatka World Independent Music Award. Współpracowała z wieloma artystami na szerokim polu gatunków muzycznych. Występowała min. z Patrycją Markowską, Piotrem Nalepą, Mattem Kowalskym, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Balcarem i wieloma innymi.

W czasie koncertu usłyszeliśmy piosenki autorskie Roberta ze wszystkich projektów (Sagittarius, The End, Nie-Bo) oraz piosenki Żanety z jej autorskiej płyty... oczywiście nie zabrakło także piosenek z Voice of Poland i Tribute to Breakout...

Skład zespołu: Robert Lubera – gitara śpiew; Żaneta Lubera – śpiew; Wojtek Famielec – gitara basowa; Józef Rusinowski – perkusja.

Etykiety: ,

Kiedy: 19.06.2020 r. (piątek), godz. 20:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o prowadzącym

Tryskając wodą i humorem imprezę poprowadził Wodnik Szuwarek czyli Krzysztof SKIBA. Muzycznie towarzyszył mu Jacek Telus z Piosenkami na czas zarazy. W trakcie imprezy szereg atrakcji takich jak:

 • Rzucanie okiem na oczko wodne
 • Zbiorowe lanie wody w stylu TVP
 • Festiwal Rozwodnionych Piosenek
 • Turniej wiedzy o wodzie i przyrodzie z nagrodami
 • Taniec z wężem gumowym

Uwaga! W trakcie imprezy konkurs na fraszkę o oczku wodnym Pomysłodawcy. Dla autorów najlepszych fraszek nagrody.

Kiedy: 20.06.2020 r. (sobota), godz. 18:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł, ilość biletów ograniczona

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Buddy Paroovo  uliczny zespół krakowski, który wszystkie możliwe przeboje światowe aranżuje na jazzowo, czym zdumiewa, bo czasami są to utwory kompletnie niejazzowe, ale w ich wydaniu brzmią świeżo, tanecznie, swingowo i bardzo energetycznie.

Zespół zaprezentował się zupełnie akustycznie!

Etykiety: , ,

Kiedy: 21.06.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł, ilość biletów ograniczona

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Boba Jazz Band – jeden z najpopularniejszych zespołów jazzu tradycyjnego w Polsce. Grupa zawiązała się w 1990 r. w Krakowie z inicjatywy pianisty Jana Boby oraz grającego na banjo i gitarze Marka Rosnera. Zespół wykonuje szeroki repertuar – od jazzu nowoorleańskiego i standardów epoki swingu (Duke’a Ellingtona, Counta Basiego, Glenna Millera) po muzykę rozrywkową, taneczną, latynoską, przeboje kina (m.in. tematy Henryka Warsa) i musicalu.

Etykiety: , ,

Kiedy: 26.06.2020 r. (piątek), godz. 21:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 20 zł, ilość biletów ograniczona

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Podczas koncertu Ela zaprezentowała piosenki z najnowszej płyty „Zbieram siebie” oraz swoje największe przeboje takie jak: „Jesienna zaduma”, „Do Wenecji dalej stąd co dzień” i wiele innych.Artystce na scenie towarzyszyli: Piotr Goljat – fortepian, śpiew; Piotr Górka –kontrabas.

Kiedy: 05.07.2020 r. (niedziela), godz. 20:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł do 04.072020 r., 20 zł w dniu koncertu (bilety dostępne od 26.062020 r.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Przeszło 30 lat na scenie, ponad 3000 zagranych koncertów na całym świecie, złota i platynowa płyta, Fryderyk w kategorii etno/folk, 18 wydawnictw muzycznych w dorobku. Seamus Heaney – irlandzki poeta, laureat Nagrody Nobla w 1995 r. – po kilku spotkaniach z zespołem stwierdził: …nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z zespołem Carrantuohill, polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej.

Etykiety: , ,
Galeria Oranżeria - logo

Kiedy: 09.07-09.08.2020 r.

Gdzie: Galeria Oranżeria – online

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Piotr Wypych o swojej wystawie – obejrzyj film

Codzienne fascynacje. Leśnik i artysta grafik oraz doktor nauk humanistycznych, a przy tym człowiek o renesansowych zainteresowaniach, dr Piotr Wypych z zamiłowaniem uprawia twórczość fotograficzną. Rejestruje swoje najbliższe otoczenie: dom, rodzinę, znajomych, swoje miasto oraz trasy licznych podróży artystycznych. Fotografuje dużo i z zapałem kolekcjonuje obrazy. Krajoznawca dba o poziom merytoryczny dzieł, oraz o ich poziom estetyczny. Tworzy obrazy o wybitnych walorach plastycznych i znakomitym opracowaniu warsztatowym. Swoje fotografie układa w cykle, które obejmują różnorodne aspekty autorskiego świata codziennych fascynacji [...]. Dr Piotr Wypych z zapałem fotografuje napotkane obiekty architektoniczne. Dokumentuje układy urbanistyczne, ulice, place oraz budowle, aby zachować ich wygląd dla następnych pokoleń. Ze szczególnym upodobaniem szuka starych, zabytkowych elementów, odkrywa ich urodę, zapisuje unikalne formy, kształty, cienie rzucane na ściany okolicznych domów, a także obrazy latarni przeglądające się w ulicznych kałużach. Artysta kolekcjonuje wizerunki zabytków architektury, od wykopalisk archeologicznych, poprzez zespoły kościołów i klasztorów [znakomite wnętrza!], do średniowiecznych warowni, pałaców, dworów i zabytkowych ogrodów. Ważne miejsce w twórczości dr Piotra Wypycha zajmują krajobrazy i przyroda. Ukochane tematy autor fotografuje w wersji czarno białej, w różnych porach roku, przy różnych stanach atmosferycznych (pełne słońce, deszcz, śnieg, grad, mgła), w różnych porach roku, w świetle dnia, także w okresie wschodów i zachodów słońca, a często po zapadnięciu zmroku. Zapisuje pejzaże otwarte (często w formie panoram) oraz fragmenty krajobrazu. Zna swoje tematy, fotografuje pojedyncze drzewa, szeregi wierzb na otwartej przestrzeni, a także wnętrza lasu. Klasyczne krajobrazy fotografuje we mgłach poranka, lub z krążkiem zachodzącego słońca, a często z pochmurnym niebem, podkreślającym romantyczny nastrój przedstawianego widoku. Utrwala wygląd mieszkańców krajobrazu: żubry na śniegu, bociany w locie i na gnieździe, jelenie, sarny, pajęczynki i inne. Mistrz w utrwalaniu subtelnych nastrojów krajobrazu, w swojej twórczości fotograficznej kontynuuje i rozwija najpiękniejsze tradycje polskiej fotografii.

PAWEŁ PIERŚCIŃSKI, Kielce 2015 r.

Kielecki Magiel Muzyczny - logo

W ZWIĄZKU Z NIEKORZYSTNĄ POGODĄ KONCERT ZOSTAŁ PRZESUNIĘTY NA 18 LIPCA! Za utrudnienia przepraszamy...

 

Kiedy: 11.07.2020 r. (sobota), godz. 19:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Tym razem w Ogrodzie Pałacyku wystąpią:

 • Marzena Trzebińska – Artur Jaroń, czyli kielecka wokalista obdarzona przepięknym głosem, której na fortepianie będzie akompaniował znany kielecki pianista i animator kultury,
 • Piotr Restecki - gitarzysta reprezentujący fingerstyle, czyli technikę polegającą na wydobyciu z jednego instrumentu efektu, jak gdyby grało kilku muzyków,
 • Kasia Lisowska – Łukasz Kowalski – duet na stałe współpracujący z Andrzejem Piasecznym: wokalistka szerszej publiczności znana m.in. z występów w pierwszej edycji programu „The Voice of Poland” oraz producent, aranżer i znakomity klawiszowiec,
 • Babcia Blues i spółka, czyli legenda kieleckiego bluesa – Marek Dubeltowicz z przyjaciółmi.

Kiedy: 12.07.2020 r. (niedziela), godz. 19:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł do 11.07.2020 r., w dniu koncertu 20 zł (bilety dostępne od 26.06.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

OSIECKA-JAZZOWO to muzyczny projekt znanego wrocławskiego muzyka Krzysztofa Żesławskiego współpracującego z zespołami Tax Free i Wolna Grupa Bukowina, który do współpracy zaprosił charyzmatyczną wokalistkę Natalię Lubrano oraz wyśmienitego pianistę Łukasza Perka grającego również na puzonie. W grudniu 2016 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu.

Krzysztof Żesławski od wielu lat jest propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, pełni również funkcję kierownika muzycznego Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda” we Wrocławiu.

Natalia ma za sobą współpracę m.in. z andrzejem smolikiem, zespołem Miloopa. W 2012 r. ukazała się solowa płyta Natalii pt. R.E.S.P.E.C.T, jest również laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie otrzymała nagrodę publiczności za brawurowe wykonanie piosenki „Wariatka tańczy”. W 2014 r Natalia Lubrano wzięła udział w V edycji programu The Voice of Poland.

 

Etykiety: , ,
Kielecki Magiel Muzyczny - logo

Kiedy: 18.07.2020 r. (sobota), godz. 19:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Tym razem w Ogrodzie Pałacyku wystąpili:

 • Marzena Trzebińska – Artur Jaroń, czyli kielecka wokalista obdarzona przepięknym głosem, której na fortepianie akompaniował znany kielecki pianista i animator kultury,
 • Piotr Restecki - gitarzysta reprezentujący fingerstyle, czyli technikę polegającą na wydobyciu z jednego instrumentu efektu, jak gdyby grało kilku muzyków,
 • Kasia Lisowska – Łukasz Kowalski – duet na stałe współpracujący z Andrzejem Piasecznym: wokalistka szerszej publiczności znana m.in. z występów w pierwszej edycji programu „The Voice of Poland” oraz producent, aranżer i znakomity klawiszowiec,
 • Babcia Blues i spółka, czyli legenda kieleckiego bluesa – Marek Dubeltowicz z przyjaciółmi.

Kiedy: 19.07.2020 r. (niedziela), godz. 19:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 20 zł do 18.07.2020 r., w dniu koncertu 25 zł (bilety dostępne od 03.07.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Najlepszy obok Kapeli ze Wsi Warszawa folkowy towar exportowy naszego kraju. Swoje granie określili jako „muzykę czterech stron Wschodu” i to mówi o nich wszystko. Ich inspiracją są ludowe melodie świata słowiańskiego, ale także Cyganów, Żydów, Hindusów czy bogatej w rytmy i dźwięki Afryki. Od samego początku zadziwiają pomysłami, aranżacjami, wielowątkowością inspiracji czy wreszcie żywiołowością na scenie. Oni nie grają tylko na instrumentach, oni sami są instrumentami. Nie ma znaczenia czy ze sceny płynie smutna, cygańska ballada, wesoła rosyjska pieśń czy żywiołowy, bałkański taniec. Zapraszamy zatem na ucztę folkowych brzmień szeroko rozumianego Orientu – od Bałkanów przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie.

Etykiety: , ,

Kiedy: 22.07.2020 r. (środa), godz. 18:00

Gdzie: Ogród

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

„Turystyczne Pośpiewuchy” to wydarzenie, które przyjmujemy pod nasze pałacykowe skrzydła :-) Impreza jest organizowana spontanicznie przez grupę osób, które lubią wspólnie pośpiewać przy akompaniamencie gitar i jest wydarzeniem otwartym na kolejne osoby, które preferują ten sposób spędzania wolnego czasu :-) Organizatorzy zapewniają śpiewniki, a od uczestników oczekują dobrego humoru i przyjaznego nastawienia.

Kiedy: 26.07.2020 r. (niedziela), godz. 19:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł do 23.07.2020 r., później 20 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Zespół EKT Gdynia powstał w 1986 roku. Początkowo związany z nurtem piosenki turystycznej występował i zdobywał nagrody na festiwalach piosenki turystycznej i studenckiej. Twórczość zespołu to piosenki turystyczne, ballady, piosenki o tematyce piwnej i oczywiście piosenki żeglarskie. Te ostatnie dominują w twórczości zespołu. Od wielu lat EKT Gdynia to jeden z najlepszych i najpopularniejszych zespołów szantowych. Występuje z powodzeniem na scenach największych i najlepszych festiwali szantowych.

Kiedy: 02.08.2020 r. (niedziela), godz. 19:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł (bilety dostępne od 13.07.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Kwartet smyczkowy OMEGA powstał w 1994 roku z inicjatywy kontrabasisty Aleksandra Rudkowskiego. Zespół koncertował w kraju i za granicą, między innymi w Belgii, Niemczech i Szwajcarii. Tworzą go muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach: Mariusz Połomka – skrzypce, Marian Kupisz – altówka (kierownik zespołu), Dorota Bałaga – wiolonczela, Grzegorz Jerzak – kontrabas, Justyna Mroczek-Gil – prowadzenie koncertu.

Na letniej scenie Pałacyku zabrzmiały utwory min. Brahmsa, Mozarta, czy Johanna Strausa.

Kiedy: 09.08.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł (bilety dostępne od 27.07.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Zespół powstał pod koniec 2016 roku w Gdańsku. Oprócz lidera – grającego na akordeonie Arka Czernysza, który komponuje łącząc elementy tradycji etnicznej, klasycznej i jazzowej – tworzą go kontrabasista Filip Arasimowicz i perkusista Antoni Wojnar.

Etykiety: , ,

Kiedy: 12.08.2020 r. (środa), godz. 18:30

Gdzie: Ogród

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Po udanej VII edycji „Turystycznych Pośpiewuch” zapraszamy na kolejną edycję do ogrodu Pałacyku Zielińskiego. Przypominamy, że impreza jest organizowana spontanicznie przez grupę osób, które lubią wspólnie pośpiewać przy akompaniamencie gitar i jest wydarzeniem otwartym, na kolejne osoby, które preferują ten sposób spędzania wolnego czasu. Organizatorzy zapewniają śpiewniki, które są UDOSTĘPNIANE NA CZAS IMPREZY (nie zabieramy ich ze sobą do domu po Pośpiewuchach), a od uczestników oczekują dobrego humoru, przyjaznego nastawienia i ewentualnie instrumentów perkusyjnych (tzw. przeszkadzajek), gitar, skrzypiec, harmonijek ustnych itp.

Wstęp wolny i wszyscy chętni mile widziani :-)

Kiedy: 16.08.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł do 13.08.2020 r., potem 20 zł (bilety dostępne od 30.07.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Profesjonalizm (garnitury szyte na miarę, buty prosto z Liverpoolu, oryginalne beatlesowskie gitary i wzmacniacze), uśmiech i charyzma to atuty zespołu, który tworzą: Grzegorz Markocki jako John Lennon, Marcin Wojtowicz jako Ringo Starr, Paweł Jaworski jako George Harrison, Przemek Mańczuk jako Paul McCartney.

The Beatlmen wykonuje piosenki grupy The Beatles oraz polskiego Big-bitu: Czerwone gitary, Skaldowie, Niebiesko-Czarni.

Etykiety: ,
Galeria Oranżeria - logo

Kiedy:21.08-06.09.2020 r.

Gdzie: Galeria Oranżeria – online

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o wystawie: Facebook  Blog

Wystawa składa się z prac, które prezentowane były w Szklanym Domu w Ciekotach podczas obchodów 5-lecia istnienia grupy „Kwiatki w betonie” 7 października 2017 roku. Na wystawie prezentuje się około 40 fotografii o wymiarach około 45/60 cm kilkunastu fotografów, które zostały wykonane od 2012 roku. Przedstawiają małą architekturę oraz prace plastyczne, jak witraże, murale i inne obiekty, powstałe w PRL-u, które znaleźć można w przestrzeni publicznej Polskich miast. Bogaty jest zbiór fotografii nadesłanych z okolicznych miejscowości, np. z Ożarowa czy Ostrowca Świętokrzyskiego. Zdarzają się też zdjęcia z oddalonych regionów Polski np. z Helu.

„Kwiatki w betonie” to ogólnopolskie przedsięwzięcie realizowane społecznie przez grupę zapaleńców, dla których ważne są dzieła sztuki użytkowej zdobiące przestrzeń publiczną, powstałe w latach 1945-1989. Mała architektura, rzeźby, witraże, murale i inne zdobienia elewacji budynków dodawały koloru ówczesnej szaro-burej rzeczywistości. Celem działań grupy jest zwrócenie uwagi na odchodzące bezpowrotnie „kwiatki w betonie”.

Działania zostały zapoczątkowane 9 marca 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Masłowie. Podczas inauguracji odsłonięto po renowacji witraż Adama Wolskiego oraz zaprezentowano fotografie Pawła Pierścińskiego dokumentujące twórczość artysty. Autorzy prac, które znajdują się na wystawie: Mateusz Fąfara, Kamil Smuga, Igor Bednarski, Barbara Brzoza, Magdalena Wolff, Agnieszka Radlak, Marcin Michalski, Sławomir Ożóg, Iwona Stachura, Artur Ptak, Małgorzata Chmiel, Tomasz Siudak, Krzysztof Zając, Agnieszka Gołębiowska, Magdalena Szczykutowicz, Maciej Wytrych, Joanna Biskup, Wojciech Walkiewicz.

Kiedy: 23.08.2020 r. (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 15 zł (bilety dostępne od 09.082020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Kapela Karpati to kwartet przyjaciół, który swoją grą porusza serca. W obecnych składzie koncertują od 2018 roku, a w ich grze słychać ducha Karpat, Bałkanów, Rosji, Ukrainy i przede wszystkim Polski. Ich wizytówką są oryginalne aranżacje – śpiew na trzy głosy, brawurowe sola i wielka energia płynąca z instrumentów.

Etykiety: , ,
Lato z ptakami odchodzi - logo

Kiedy: 30.08.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł do 27.08.2020 r., potem 20 zł (bilety dostępne od 15.08.2020 r.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: Jerzy Filar  Wołosatki

Zapraszamy na trzecią kawę, klimat schroniska i chleb ze smalcem. Koncert poprowadzi Jerzy Filar. Wystąpią: Mariusz Dekiel, Maciej Jóźwik, Wołosatki, Jerzy Filar.

Kiedy: 31.08.2020 r. (poniedziałek), godz. 19:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach

Zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłej podróży muzycznej „A River of Sounds” w wykonaniu duetu Anahata Soul System. Projekt „A River of Sounds" to ciekawe połączenie brzmień naturalnych instrumentów wykorzystywanych w dźwiękoterapii z instrumentami elektronicznymi. To fascynująca dźwiękowa podróż w świat mantr i uzdrawiających pieśni, która otwiera serce, uspokaja umysł i raduje duszę. Koncert zagrają: Olga Komorowska-Jóźwicka i Kajetan Strzelczyk.

Zabierzcie ze sobą koce, leżaki itp!

Etykiety: ,

Kiedy: 06.09.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 20 zł, w dniu koncertu 25 zł (bilety dostępne od 20.08.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – wybierają to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych i wykonują zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Skład zespołu:

 • Gabriela Mościcka – śpiew, akordeon,
 • Lena Nowak – klarnet, śpiew,
 • Kazimierz Nitkiewicz – trąbka,
 • Mateusz Kowalski – perkusjonalia, śpiew,
 • Jakub Fedak – wibrafon,
 • Łukasz Owczynnikow – kontrabas,
 • Krzysztof Baranowski – mandolina, gitara.

 

 

Etykiety: ,
Galeria Oranżeria - logo

Kiedy: 10.09-04.10.2020 r.

Gdzie: Galeria Oranżeria – online

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystce

Zwiedzanie wystawy jest możliwe od 10 września w rygorze sanitarnym.

Janina Ita Hernik
Urodzona w 1989 roku, w Rybniku. W 2008 obroniła dyplom z wyróżnieniem w Liceum Plastycznym w Katowicach, specjalizacja jubilerstwo. W roku 2018 uzyskała tytuł magistra sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Wydział Artystyczny, Pracownia Działań Interdyscyplinarnych prof. Lesława Tetli. Głównie pracuje w technice pasteli, malarstwa olejnego i technik własnych.

Zobacz wystawę online

Czarna Afryka jest niezwykłym źródłem inspiracji dla każdego europejskiego twórcy – jej różnorodność, mnogość motywów, egzotyczne piękno oraz niezwykła fuzja kultur, która występuje lokalnie jak i globalnie. Na ulicach widzimy osoby ubrane na sposób „afrykański” oraz takie, które przeniesione w realia polskie nie wyróżniałyby się swym ubiorem z tłumu. Nie ma już plemion, wszechobecna amerykanizacja i europeizacja wyparły tradycje, jedynie niektóre elementy folkloru przetrwały i są dostrzegalne w życiu przeciętnych ludzi. Jest to niezwykłe, takie przenikanie się nas z nimi. Widzę dziewczynę, młodą, piękną. Idąc ulicą rozmawia przez telefon, ubrana zupełnie normalnie, a na jej głowie worek. Rwanda obecnie jest krajem młodych ludzi, rzadko widuję osoby w wieku średnim, sporadycznie mijam osoby starsze. To skutek ludobójstwa, taki nieoczywisty ślad tamtych zdarzeń. Ogólnie, oprócz oficjalnych miejsc pamięci, trudno jest zauważyć cokolwiek, bezpośrednio nawiązującego do tamtej tragedii. Kraj tętni życiem na ulicach, oprócz eksplozji kolorów, eksplozja smaków zawartych w świeżo zerwanych owocach, sprzedawanych na ulicach. Zdecydowanie jest to kraina życia, zbudowana na kościach miliona ludzi. I ja zaczynam kochać to życie, takie świeże i barwne. W mojej pracy artystycznej nie potrafię już się odnieść bezpośrednio do ludobójstwa Rwanda to ci wszyscy ludzie spotykani na ulicach, to każde wypowiedziane „amakuru” z uśmiechem na twarzy. Jestem tutaj, doświadczam, wsiąkam w tę tkankę, w to życie. Już nawet tubylcy przestają mnie traktować, jak przeciętnego turystę. Jem z nimi, rozmawiam, jeżdżę tymi samymi autobusami, słucham tego samego radia, zacierają się pomiędzy nami granice. Nie szukam już twarzy Hutu, ich szerokich nosów, ani wysokich czół Tutsi, ani ich nad przeciętnego wzrostu. Jednak za każdym razem moją uwagę przykuwają te wszystkie rzeczy noszone przez nich na głowach. Niejednokrotnie są to olbrzymie konstrukcje, misternie układane kompozycje. Na przemian mnie zachwycają i zaskakują. Przyglądam się im, dla mnie to martwe natury, eksponowane w ten niesamowity sposób. „Kwikorera” stała się ogniwem łączących przeszłość z teraźniejszością. Przed masakrami, jak i w ich trakcie podczas ucieczek niesiono swój dobytek na głowach. Później Hutu uciekający przed zemstą i osądem czynili tak samo, niosąc na głowach między innymi blachę zrabowaną z dachów domów Tutsi, która w tamtym czasie miała dużą wartość. Jedne z pierwszych pytań, które zadałam sobie przed wyjazdem do Rwandy: czy potrafię się utożsamić z ofiarami ludobójstwa? Po pewnym czasie przestaję zauważać ich ciemny kolor skóry. Następnie nie są już dla mnie ani Hutu, ani Tutsi. Przed oczami przesuwają mi się tylko martwe natury umieszczone na ich głowach.

Kiedy: 12.09.2020 r. (sobota), godz. 18:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach

Kompozycje zespołu bazują na bogatej tradycji wielkopolskiej oraz kresowej – od Huculszczyzny po Litwę. Ludowe motywy zaczerpnięte ze zbiorów Oskara Kolberga Waldemar Rychły łączy z muzyką klasyczną, rockową ekspresją i jazzową improwizacją.

Wystąpią: Waldemar Rychły (Kwartet Jorgi) – gitara, dzwonki; Dominika Dołżyńska – skrzypce; Agnieszka Kowalczyk – wiolonczela.

Etykiety: , ,

Kiedy: 13.09.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 20 zł (bilety dostępne od 26.08.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Zapraszamy na spotkanie z artystą Kabaretu pod Wyrwigroszem Łukaszem Rybarskim. Łukasz w okresie lockdownu zaczął tworzyć felietony YES :), które powstają jako reakcja na absurdy, którymi rząd nas zaskakuje prawie codziennie. Zapowiada się zatem niezła zabawa... Zapraszamy.

Kiedy: 20.09.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł do 17.09.2020 r., potem 15 zł (bilety dostępne od 31.08.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Old Metropolitan Band to niekonwencjonalny zespół jazzowy, który powstał w 1968 roku. Do dzisiaj fascynuje pełną temperamentu muzyką, również poza granicami kraju. Szybko awansował do grona najbardziej ulubionych dixielandowskich formacji. Na początku lat 70 zespół wygrywał większość konkursów jazzowych. Po latach istnienia, krakowska grupa nic nie straciła ze swojej przysłowiowej witalności i tryskającego energią drive'u. Niekonwencjonalny jest też jej repertuar: od standardów jazzu tradycyjnego, poprzez znane evergreens, jak Bel Ami, Midnight in Moscow, aż po ujazzowioną przez nią wersję Forelle F. Szuberta. OMB tworzy muzykę inspirowaną światem, którego już nie ma. Nowoorleański klimat tradycyjnego jazzu w utworach grupy przenika się nawzajem z nutą swojską, bliską każdemu pokoleniu słuchaczy.

Etykiety: , ,

Kiedy: 23.09.2020 r. (środa), godz. 18:30

Gdzie: Ogród

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Zapraszamy wszystkich lubiących wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitar na kolejną edycję „Turystycznych Pośpiewuch”, czyli imprezy spontanicznie organizowanej przez grupę osób, które lubią wspólnie pośpiewać przy akompaniamencie gitar i innych „przenośnych” instrumentów. Jako że „Pośpiewuchy” są wydarzeniem otwartym, to zapraszamy wszystkich, którzy preferują ten sposób spędzania wolnego czasu :-) Organizatorzy zapewniają śpiewniki, które są UDOSTĘPNIANE NA CZAS IMPREZY (nie zabieramy ich ze sobą do domu), a od uczestników oczekują dobrego humoru, przyjaznego nastawienia i ewentualnie instrumentów: perkusyjnych (tzw. przeszkadzajek), gitar, skrzypiec, harmonijek ustnych itp.

Wstęp wolny i wszyscy chętni mile widziani :-)

Kiedy: 26.09.2020 r. (sobota), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 30 zł do 20.09.2020 r., później 40 zł (bilety dostępne od 08.09.2020 r.)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

Zapraszamy Państwa na koncert Artura Andrusa – artysty, którego nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. W programie usłyszycie znane i lubiane przeboje piosenki kabaretowej (i pewnie też te mniej znane, które szybko polubicie). Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami i anegdotami. Wszystko, jak zwykle, na najwyższym artystycznym poziomie.

Wyśmienita zabawa gwarantowana!

Kiedy: 03.10.2020 r. (sobota), godz. 17:00

Gdzie: Ogród

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o imprezie

Na kolejne, bo już 49. Pieśniobranie zapraszamy wspólnie ze Stowarzyszeniem „A nam się chce!” Tym razem usłyszymy ze sceny i będziemy mogli wspólnie zaśpiewać (dzięki specjalnie na tę okazję przygotowanym śpiewnikom) pieśni i piosenki żydowskie. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Wykonawcy 49. Pieśniobrania:

 • dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej, przygotowane przez Iwonę Stefańczyk: Weronika Dobrowolska, Andrzej Litwin, Oliwia Piwnicka, Karolina Podedworna;
 • Maximilian Konov i Agata Zatorska ze Studia Piosenki METRO (w Kielcach), przygotowani przez Olgę Antas;
 • zespół Animusz przygotowany przez Małgorzatę Szymoniak i Lecha Skawińskiego (akompaniament);
 • zespoły: Panaceum, Tu i teraz, a także: Olga Antas, Agnieszka Majcher, Marcin Brykczyński, Krzysztof Marzec, Maciej Kmita, Iwona Stefańczyk;
 • a przede wszystkim: mieszkańcy Kielc i nie tylko :)

Przygotowanie muzyczne – Michał Kopeć. Akompaniament – Michał Kopeć (instrument klawiszowy) i Olga Pajda (skrzypce).

Kiedy: 04.10.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 10 zł do 01.10.2020 r, potem 20 zł.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: Limboski  Sosnowski

Na przekór pandemicznej martwocie i ogólnemu zniechęceniu Limboski wraz z Sosnowskim napisali piosenkę pt. „Odmrożeni” i ruszyli w trasę koncertową w konwencji „double bill”. Bluesowe rytmy, zaskakujące zwroty akcji i czarny humor są ich stałymi towarzyszami w tej eskapadzie po koncertowej ziemi jałowej...

Etykiety: ,

Kiedy: 09.10.2020 r. (piątek), godz. 16:00 – 20:00

Gdzie: Ogród

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Organizatorem wydarzenia realizowanego z Budżetu Obywatelskiego jest Stowarzyszenie Sport CK, a pomysłodawcą Pan Jerzy Sobierajski.

Podczas spotkania proponujemy:

 • program artystyczny w wykonaniu studentów Katedry Muzyki UJK pod kierunkiem dr Katarzyny Lisowskiej,
 • turniej w bule z nagrodami,
 • turniej w darta z nagrodami,
 • karaoke,
 • quiz wiedzy o Karolu Wojtyle,
 • projekcja filmu o JP II pt. „Ja bym z takim papieżem nie wytrzymał”,
 • poczęstunek.

Ilość miejsc ograniczona.

IMPREZA ODWOŁANA!

Kiedy: 11.10.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: Wolny

Dowiedz się więcej o artyście

To mogą być już ostatnie tego roku chwile z możliwością na fajną rozrywkę w pałacykowym ogrodzie, zanim nadejdą jesienne chłody. Just Jazz jest kwintetem powstałym w 2013 roku w Krakowie, grającym klasyczny, swingujący i melodyjny jazz. Piszą o sobie: Naszym celem jest powrót do grania muzyki Ery Swingu w małych składach i zachowanie jej w żywej formie. Chcemy poprzez naszą grę bawić i edukować, docierając w ten sposób do ludzi w każdym wieku przybliżając im muzykę z tej epoki.

Na letniej scenie Pałacyku zagrają: Władysław Grochot – lider, trąbka, wokal; Wojciech Groborz – klawisze; Wojciech Krawczyk – bas; Wiesław Jamioł – perkusja; Janusz Nowak – puzon.

IMPREZA ODWOŁANA!

Kiedy: 18.10.2020 r. (niedziela), godz. 17:00

Gdzie: Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: Wolny

Dowiedz się więcej o zespole

Zespół KLANG śpiewa szanty i szeroko rozumianą piosenkę żeglarską głównie w aranżacjach a cappella. Pierwszy raz o Klangu można było usłyszeć na festiwalu „Shanties'97”. Wywodzą się i mieszkają w stolicy Podkarpacia i okolicach. Podczas koncertów prezentują ciekawe wokalne aranżacje pieśni morza ze szczególnym uwzględnieniem polskich pieśni z okresu dwudziestolecia międzywojennego (wyłuskiwane skrupulatnie ze starych śpiewników na przykład... Ligi Morskiej).

Skład zespołu: Przemysław Burek, Paweł Delikat, Sławomir Gołąb, Grzegorz Mazur, Łukasz Skowroński, Mirosław Szpyrka.

Salon Publicystyki Umiarkowanej - logo

Kiedy: 10.12.2020 r. (czwartek), godz. 20:30

Gdzie: Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o naszym gościu

W kolejnym (tym razem online) „Salonie Publicystyki Umiarkowanej” spotkaliśmy się z Paolo Cozza – Włochem od lat mieszkającym w Polsce. Redaktor Marzena Sobala rozmawiałą z naszym gościem m.in. na tematy:

 • aborcja we Włoszech oraz komentarz gościa dotyczący aktualnych polskich problemów w tym zakresie,
 • religia w szkołach w Polsce i we Włoszech,
 • postać JP II w Polsce i we Włoszech,
 • relacja władzy wykonawczej, ustawodawczej i sądowniczej z kościołem,
 • pedofilia w kościele w Polsce i we Włoszech,
 • Polska wczoraj i dziś oczami Włochów.

Paolo odpowiedział też na pytania internautów, które drogą elektroniczną można było zadawać podczas spotkania.

Obejrzyj na Facebooku

Kiedy: 13.12.2020 r. (niedziela), godz. 21:00

Gdzie: Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystce

Magia Świąt Agi Zaryan. Zmysłowy głos Pierwszej Damy Polskiego Jazzu, selekcja ponadczasowych evergreenów o tematyce świątecznej z albumu „What Xmas Means To Me” oraz towarzystwo wytwornego zespołu jazzowego. To kwintesencja koncertu „Christmas Songs”.

Wokalistka swoim śpiewem przeniosła nas w atmosferę pełną świątecznej aury i bożonarodzeniowego uniesienia. Olbrzymim atutem występu był wyjątkowy wybór utworów, usłyszeliśmy m.in . radosne „Santa Claus Is Coming To Town”, „Jingle Bells”, które uzupełniały z pełnym zadumy „Someday at Christmas” czy nastrojowym „The Christmas Song”. Artystce towarzyszł zespół wytwornych muzyków jazzowych.

Obejrzyj na Facebooku

Aga Zaryan – głos, Michał Tokaj – fortepian, Robert Majewski – trąbka, Michał Barański – kontrabas.

Etykiety: , ,
Galeria Oranżeria - logo

Kiedy: 18.12.2020 r. (piątek), godz. 18:00

Gdzie: Profil Galerii Oranżeria na Fb

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria i Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej Delegatura w Kielcach zapraszają na wernisaż online Wystawy Międzynarodowego Pleneru Artystycznego z cyklu „Świętokrzyskie krajobrazy” – Kielce i okolice 2020.

Wystawa dedykowana Kazimierzowi Kielianowi (1958-2019)

Obejrzyj na Facebooku

Plener w czasie zarazy

Kieleckie plenery mają bogatą tradycję, większość z nich odnosiła się nie tylko do samego miasta Kielce ale szerzej, do Kielecczyzny. Krajobraz Kielecczyzny, jak sięgamy do źródeł, już od XIX wieku znajdował się w centrum zainteresowania artystów. Współcześnie wspomnieć należy plenery organizowane w latach 70. 80. i 90. ubiegłego stulecia przez: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach (TPSP), Związek Polskich Artystów Plastyków w Kielcach (ZPAP), Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach (BWA), Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski (ZPAF), Stowarzyszenie Genius Loci Karczówka. Dokładnie dwadzieścia lat temu odbył się Plener „Kielce 2000” zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej Delegatura w Kielcach (PSEP).

Kiedy: 21.12.2020 r. (poniedziałek), godz. 19:00 – Koncert – konkurs

Kiedy: 22.12.2020 r. (wtorek), godz. 19:00 – Koncert Laureatów, Świąteczny Koncert Kasi Lisowskiej – gościa wydarzenia

Gdzie: Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Regulamin

Kieleckie Rodzinne Kolędowanie zakończone. Gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim Wykonawcom. Byliście fantastyczni! Dziękujemy wspaniałej Publiczności, która oklaskiwała artystów tak mocno, że było słychać aż na kieleckim Rynku...

Obejrzyj na Facebooku

W efekcie internetowego głosowania Publiczność przyznała nagrody:

miejsce I – Mariusz Mrówka i Sebastian Błach – „Święta są dobre na wszystko”,
miejsce II – Urszula Stachura – „W żłobie leży”,
miejsce III – Jacek Wójcikiewicz i Iga Wójcikiewicz – „Kolęda dla Maćka”.

Dodatkowo wyróżnienia od Dom Środowisk Twórczych i Zespołu Wołosatki powędrowały do: Amelii Brożyny za piękne wykonanie pastorałki „Lulejże mi lulej” oraz Ani Wieleńskiej z mamą Marią za piękne wykonanie i zagranie liczącej prawie 500 lat kolędy „Już słońce z gwiazdy wyszło”.

Nagrody w postaci zestawów upominków od Miasta Kielce, płyt i kalendarzy zespołu Wołosatki oraz wstępów na wybrane koncerty w Pałacyku Zielińskiego przekażemy po indywidualnych ustaleniach.

Etykiety: ,

22.12.2020 r. (wtorek), godz. 19:00 – Świąteczny Koncert Kasi Lisowskiej

Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

W ramach Kieleckiego Rodzinnego Kolędowania zaprosiliśmy na świąteczny koncert online Kasi Lisowskiej – wokalistki na stałe współpracującej z Andrzejem Piasecznym, znanej szerszej publiczności m.in. z występów w pierwszej edycji programu „The Voice of Poland”, której akompaniawał Łukasz Kowalski.

Obejrzyj na Facebooku

Etykiety: ,

30.12.2020 r. (środa), godz. 20:00

Profil Pałacyku na FB

Wstęp: Wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: SKALDOWIE  WOŁOSATKI

Koncert na pożegnanie roku 2020 i życzenia, aby nadchodzący rok był lepszy. Śpiewająco w rok 2021 wprowadzili nas Skaldowie oraz Wołosatki. Oba zespoły spotkały się (nie po raz pierwszy) na pałacykowej scenie, aby wspólnie zagrać i zaśpiewać. My, specjalnie dla Państwa, całkowicie za darmo, transmitowaiśmy ten koncert na naszym profilu na Facebooku.

Obejrzyj na Facebooku

Etykiety: ,
Free Joomla! templates by AgeThemes