Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

Popołudnie z muzyką klasyczną

10.10.2021 r. (niedziela), godz. 17:00

Pałacyk Zielińskiego – Sala Koncertowa

Wstęp: 10 zł, w dniu koncertu 15 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Pierwszy w sezonie jesiennym 2021 – we wnętrzach Pałacyku Zielińskiego – koncert muzyki klasycznej. W koncercie usłyszeliśmy zróżnicowane brzmienia fortepianu, oboju, gitary klasycznej, skrzypiec, wiolonczeli i fletu poprzecznego. Pięknym słowem występy artystów okrasiła Agnieszka Nowak-Zagóra, a na scenie wystąpili: Anna Czarnomska-Połomka (wiolonczela), Paulina Kruk (flet), Edyta Piwowarczyk (fortepian), Tomasz Grzybowski (gitara), Grzegorz Kustra (obój), Mariusz Połomka (skrzypce).

Anna Czarnomska-Połomka – wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Bernarda Poloka. Muzyk tutti w grupie wiolonczel Filharmonii Świętokrzyskiej. Jest również pedagogiem PSM I st. w Starachowicach. Od 2019 r. jest członkiem Kwartetu Świętokrzyskiego. W 2019 r. odbyła z orkiestra Beethoven Symphonieorchester tournée po Chinach jako koncertmistrz. Na stałe wspólpracuje z AOIDE w Hanowerze i Symphonia Unanima w Wiedniu.

Paulina Kruk – absolwentka Akademii Muzycznej im. G. I K. Bacewiczow w Łodzi w klasie fletu. Swoje umiejętności doskonaliła w Niemczech. Koncertuje jako solistka i kameralistka, prezentując flet poprzeczny i flet piccolo. Występowała z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej oraz Orkiestra Camerata Scholarum. Na co dzień pedagog ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach.

Edyta Piwowarczyk – nauczyciel fortepianu, teorii muzyki, akompaniator w ZPSM w Kielcach. Od ponad 20 lat współpracuje z Filharmonią Świętokrzyską. Koncertuje z Trio kameralnym w wielu ośrodkach w Polsce. Akompaniuje wielu solistom wokalistom i instrumentalistom. Nagrała płyty z Trio kameralnym, mezzosopranistką Martą Złotnicką.

Tomasz Grzybowski – gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie gitary klasycznej prowadzonej przez Krzysztofa Sadłowskiego. Swój warsztat muzyczny doskonalił podczas lekcji mistrzowskich u największych wirtuozów gitary, takich jak Pavel Steidl, Carlo Marchione czy Marcin Dylla. Jako solista i kameralista, jest laureatem nagród i wyróżnień zdobytych na wielu konkursach gitarowych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej (m.in. Krynica-Zdrój 2010, Kielce 2009). Występował u boku takich artystów, jak – wokaliści: Ewa Bem, Mietek Szcześniak, Jorgos Skolias; instrumentaliści – Joszko Broda, Joachim Mencel; orkiestry – Filharmonii Świętokrzyskiej, Akademii Beethovenowskiej, czy orkiestra PassionART. Koncertował również poza granicami kraju – w Niemczech, Belgii, Rosji, Brazylii oraz w Chinach.

Grzegorz Kustra – absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie oboju Karela Fiali. Po otrzymaniu dyplomu został pierwszym oboistą Filharmonii Świętokrzyskiej, a z końcem lat 90 koncertmistrzem grupy dętej i perkusji. Od początku jest również pedagogiem w Szkole Muzycznej I i II st, w Kielcach. Występuje też jako solista i kameralista. Koncertuje z zespołem kameralnym Al Antico złożonym z fletu, fagotu i continuo, a także w duecie z cytrą i klawesynem.

Mariusz Połomka – ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Tomasza Króla. Współpracował z Filharmonią Kaliską, Łódzką i Polską Operą Kameralną oraz z zespołami Pieśni i Tańca: „Wiśniowa Góra”, „Harnam” i „Rzgowianie”. Swój warsztat gry doskonalił również podczas Międzynarodowych Konkursów Mistrzowskich im. Zenon Brzewskiego w Łańcucie. Obecnie jest skrzypkiem Buskiej Orkiestry Zdrojowej oraz Filharmonii Świętokrzyskiej.

 

Free Joomla! templates by AgeThemes