Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

„Niemen Mniej Znany” – koncert Natalii Niemen

18.02.2024 r. (niedziela), godz. 17:00

Pałacyk Zielińskiego – Sala Koncertowa

Wstęp: 50 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artyście

W roku 20 rocznicy śmierci Czesława Niemena zapraszamy na koncert „Niemen Mniej Znany”. Jest to projekt zainicjowany przez córkę Czesława Niemena, w którym artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak „Terra Deflorata” czy „Spodchmurykapelusza”. Program koncertowy, to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia. Od lat ‘80 XX w. Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał – robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów.

Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych „hitów” Czesława Niemena takich jak „Jednego serca”, „Dziwny jest ten świat” czy „Płonąca stodoła”.

Scenariusz koncertów NMZ (oprócz wrażeń muzycznych) przewiduje przybliżenie postaci Czesława przez Natalię poprzez prezentowane fakty z życia, anegdoty oraz wpływ twórczości gwiazdora na występujące osobowości, pozwolą zapewnić wyjątkowość tego koncertu.

Skład: Natalia Niemen (wokal/altówka), Mateusz Szmigel (bass/kierownictwo muzyczne), Dobrosław Jabłczyński (piano).

 

Free Joomla! templates by AgeThemes