Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

„Będziesz moją Panią” – zespół Dzień Dobry na Dzień Kobiet

10.03.2024 r. (niedziela), godz. 17:00

Pałacyk Zielińskiego – Sala Koncertowa

Wstęp: 30 zł (do 07.03.2024 r.), później 40 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Bielski zespół „Dzień Dobry” to wspólne muzykowanie, które wyzwala silne emocje i ogromną radość. Dążą do tego, aby ich muzyka podobnie oddziaływała na każdego słuchacza, to co grają, określają mianem: Pozytywnej Akustycznej Fali.

We wrześniu 2008 roku zespół zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote” na Krakowskim Festiwalu Twórczości „Korowód” im. Marka Grechuty. Konsekwencją tego wydarzenia jest program pod tytułem: „Dzień Dobry Panie Marku”, który zawiera utwory Marka Grechuty w nowych aranżacjach i autorskie piosenki Zespołu. Wystąpił u boku takich gwiazd polskiej estrady jak: Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Gaba Kulka, Jacek Wójcicki, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki, Artur Gadowski, Tadeusz Woźniak czy słynna „Anawa”. Ich energia i talent zostały także docenione w drugiej edycji telewizyjnego show Must be the music, gdzie prezentując autorskie numery dotarli do półfinału, zyskując bardzo przychylne opinie jury i publiczności. W sierpniu 2015 roku zespół otrzymał Grand Prix na letniej edycji Grechuta Festival w Świnoujściu.

Zespół tworzą znakomici muzycy: Piotr Mirecki (śpiew, gitara, cajon), Krzysztof Maciejowski (skrzypce), Małgorzata Stachura (bas akustyczny, śpiew), Jan Stachura (gitara).

Ich kieleckie koncerty w Pałacyku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Tym razem z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet przygotowali specjalny program „Będziesz moją Panią”, który jest przepiękną muzyczną podróżą przez piosenkę poetycką. Na koncercie zaprezentują nie tylko utwory z płyty „Dzień Dobry Panie Marku”, która zawiera utwory z repertuaru Marka Grechuty. Specjalnie na to wydarzenie przygotowali również piosenki Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej. Całość dopełnią standardy poetyckie i autorskie piosenki zespołu. Będzie to niezapomniana muzyczna uczta.

 

Free Joomla! templates by AgeThemes