Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

Przedkominkowe impresje w ramach festiwalu „Przy Kominku”

IMPREZA ODWOŁANA!

Koncert „Przedkominkowe impresje”, który miał się odbyć w czwartek 17.11.2022 r., z powodu choroby wokalistki zespołu „Ponad Chmurami” zostaje odwołany.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności.
O szczegółach zwrotów biletów informujemy niżej.

 

17.11.2022 r. (czwartek), godz. 19:00

Pałacyk Zielińskiego – Sala Koncertowa

Wstęp: 30 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o artystach: Ponad Chmurami  Maciej Jóźwik

ZWROTY BILETÓW:

  1. Osoby, które zakupiły bilet w internecie automatycznie otrzymają zwrot pieniędzy na konto od portalu Bilety24.pl.
  2. Osoby, które dokonały zakupu w kasie Pałacyku mogą w dniach 16 - 21.11.2022r. (kasa czynna od godz. 14:00 do 20:00, a w weekend od 8:00 do 20:00):
  • dokonać zamiany (trzeba mieć ze sobą bilet i paragon) na bilet na koncert (do wyboru):
    • Carrantuohill – koncert muzyki irlandzkiej 20.11.2022 r. (niedziela), godz. 17:00,
    • Pokominkowe reminiscencje w piosenkach z Krainy Łagodności (wystąpią: Kasia Harabin-Żesławska Trio oraz Irena Salwowska z Zespołem) 02.12.2022 r. (piątek), godz. 19:00.
  • otrzymać zwrot pieniędzy (pod warunkiem posiadania ze sobą biletu i paragonu fiskalnego).

Zwrotu lub zamiany można dokonać do poniedziałku, 21 listopada 2022 r.

 

Wielkimi krokami zbliża się 10. Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” Kielce 2022. Zanim jednak spotkamy się 27 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce, zapraszamy Was na muzyczną rozgrzewkę podczas Przedkominkowych Impresji. W sali koncertowej Pałacyku Zielińskiego wystąpią: zespół Ponad Chmurami oraz Maciej Jóźwik.

 

Ponad Chmurami
Podczas koncertu zespołu „Ponad Chmurami” (Katarzyna i Nikodem Jacuk) usłyszycie autorskie kompozycje artystów do wierszy polskich poetek – Marii Konopcnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan i Hanny Woś-Dewińskiej. Znalazły się one na najnowszej autorskiej płycie zespołu, której premiera miała miejsce w czerwcu 2021 roku. Ponadto usłyszycie także utwory Bułata Okudżawy oraz Leonarda Cohena w polskich tłumaczeniach.

Ponad Chmurami wciąż przemierza koncertowe szlaki, grając kilkadziesiąt koncertów rocznie w całej Polsce. Zawsze bardzo dobrze odbierani przez widzów. W zgromadzonej publiczności wyzwalają naturalne emocje, od śmiechu do łez. Wystąpili jako goście specjalni na Międzynarodowym Festiwalu im. Bułata Okudżawy, gdzie ich występ zachwycił m.in. żonę Okudżawy. Poza występami na terenie całej Polski mają na swoim koncie wydanych kilka płyt CD, w tym najnowszą „Czas nic nie zmienił” wydaną w łódzkim wydawnictwie Dalmafon. Podczas koncertu Państwa uwagę zwróci niepowtarzalny głos wokalistki grającej także na gitarze, ukulele oraz instrumentach perkusyjnych (Kasia Jacuk) wraz z delikatnym akompaniamentem gitary (Nikodem Jacuk).

 

Maciej Jóźwik
Najważniejsza w zawodzie muzyka jest pasja, której Maćkowi „Bieszczadzkiemu Scyzorykowi” nie można odmówić… Maciej Jóźwik od zawsze związany z Kielcami, od 30 lat zakochany w Bieszczadach i mocno nimi przesiąknięty. Ze swoją muzyką od lat gości na Bieszczadzkich scenach w towarzystwie kolegów po fachu, zaprzyjaźnionych Bieszczadzkich Bardów. Komponuje i pisze muzykę do słów bardziej i mniej znanych bieszczadzkich i świętokrzyskich poetów. W swoim dorobku artystycznym może śmiało pochwalić się trzema wydanymi płytami z muzyką w stylu poezji śpiewanej i bluesa. Należy do grona nielicznych artystów, którzy oswoili grę na 12-to strunowej gitarze, co dla wielu stanowi nie lada wyzwanie. Chodzą słuchy, że trwają pracę nad czwartym krążkiem, na który czekamy z niecierpliwością...

 

Free Joomla! templates by AgeThemes