Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

ZADUSZKI JAZZOWE

13-14.11.2021 r. (sobota i niedziela), godz. 17:00

Pałacyk Zielińskiego – Sala Koncertowa

Wstęp: karnet dwudniowy – 50 zł (do 06.11.2021 r.), później 60 zł
Bilety dostępne od 12.10.2021 r. od godz. 14:00

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

sobota (13.11.2021 r.), godz. 17:00

Trio Andrzeja Jagodzińskiego w programie „Chopin, Bach, Jagodziński”
Skład: Andrzej Jagodziński – fortepian, Adam Cegielski – kontrabas, Czesław Bartkowski – perkusja

 

niedziela (14.11.2021 r.), godz. 17:00

Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet
Skład: Siergiej Wowkotrub – skrzypce, Jacek Serczyk – gitara, Jakub Mietła – akordeon, Piotr Górka – kontrabas

Dragonflies Bernard Maseli projekt
Skład: Bernard Maseli – wibrafon, Klaudia Wachtarczyk – bas, Justyna Mikrut – perkusja

 

Prowadzenie red. Leszek Ślusarski.

 

Zespół Andrzej Jagodziński Trio powstał w 1993 roku z inicjatywy Andrzeja Jagodzińskiego, w skład tria wchodzą także perkusista Czesław Bartkowski i kontrabasista Adam Cegielski. Zespół realizuje różnorodne projekty, m.in. koncerty polskiej muzyki jazzowej w opracowaniu klasycznym z orkiestrą smyczkową oraz udziałem artystów polskiej sceny, ale najbardziej znany jest z jazzowych aranżacji utworów Fryderyka Chopina. Ostatnia płyta zespołu – „Bach” – udowadnia, że bachowskie motywy stylistyka świetnie współgrają z jazzowym poczuciem frazy i dynamiki...

Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet został założony w 2011 roku przez Siergieja Wowkotruba – lidera, wirtuoza skrzypiec, muzyka pochodzącego z Ukrainy, od 1992 r. na stałe mieszkającego w Polsce. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych. Na obszerny repertuar “Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet” składają się nie tylko standardy gypsy swingu, inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze.

Dragonflies Project to najnowszy zespół naszego najlepszego wibrafonisty elektrycznego Bernarda Maseli. Tym razem zaprasza on do współpracy basistę elektryczną Klaudię Wachtarczyk oraz perkusistkę Justynę Mikrut. Klaudia i Justyna wciąż są studentkami Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, lecz dały się już poznać jako znakomite instrumentalistki o dużym doświadczeniu, wynikającym z ich ogromnej aktywności scenicznej w ramach różnorodnych stylistycznie projektów muzycznych. Muzyka tria to połączenie bluesa-funky-jazzu oraz rocka, czyli oscyluje wokół intensywnych rytmów tanecznych i przepełniona jest równie intensywnymi zwrotami melodycznymi. Bernard próbuje przełożyć na język wibrafonu charakterystyczny kolor i „groove” tych gatunków i warto przy tym zaznaczyć, że jest to pierwsze tego typu połączeniu wibrafonu z muzyką funky w historii muzycznej naszego kraju.

 

Free Joomla! templates by AgeThemes