Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

„Swing, swing, swing” – koncert Boba Jazz Band z pokazem tańca swingowego

01.07.2022 r. (piątek), godz. 20:00

Scena letnia – w ogrodzie

Wstęp: 40 zł (do 30.06.2022 r.), 50 zł w dniu koncertu

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Wieczór ze swingiem, przy znakomitej muzyce grupy Boba Jazz Band, która jest obecnie jednym z najlepszych polskich i czołowych w Europie zespołów wykonujących swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci.

Liderem zespołu jest pianista Jan Boba, którego sukcesy artystyczne sięgają lat 60-tych, był między innymi wieloletnim liderem Jazz Band Ball Orchestra. W 1986 roku Boba otrzymał dyplom z rąk prezydenta Regana za krzewienie kultury Amerykańskiej. W 1990 roku założył zespół, w którego skład wchodzą dwa pokolenia muzyków. Zespół ten zaczął firmować swoim nazwiskiem i tak powstał Boba Jazz Band. Brali udział w najważniejszych festiwalach światowych, grając razem z najważniejszymi przedstawicielami jazzu europejskiego i amerykańskiego, w tym z Glenn Miller Orchestra.

Ale piątkowy koncert Boba Jazz Band w pałacykowym ogrodzie krył w sobie o wiele więcej atrakcji niż się spodziewaliście, bowiem oprócz czegoś dla melomanów, było też coś dla tych co lubią tańczyć. Po pierwsze zawodowe pary ze Studia Tańców Swingowych Swing City z Katowic zaprezentowały jak się tańczy swinga, a po drugie - każdy z Was też mógł ruszyć w tany (do czego gorąco zachęcaliśmy ). A wszystko to było możliwe dlatego, że w piątek obok sceny zadebiutowała przygotowana przez Restauracja i Ogród Pałacyk Zielińskiego... podłoga do tańca w plenerze. Ale nie byle jaka podłoga, o nie! Genialny podest z litego drewna, wymalowany elegancko, gruby, prosty, duży, plaski...  Można więc było w końcu, bezpiecznie dla obuwia, wykonywać różne taneczne wygibasy na świeżym powietrzu.

Reasumując, co było w piątek od 20:00:

  • koncert Boba Jazz Band,
  • pokazy i nauka tańca swingowego w wykonaniu Swing City,
  • możliwość potańczenia na „zawodowej” podłodze,
  • świeże powietrze,
  • bliskość baru, kuchni i
  • ...trawy (leżaczki, kocyki)...

 

Etykiety: , ,
Free Joomla! templates by AgeThemes