Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

VI Hammond Kielce Festival

17-18.09.2022 r. (sobota i niedziela), godz.17:00

Pałacyk Zielińskiego – Sala Koncertowa

Wstęp: 40 zł (do 12.09.2022 r.), później 50 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

sobota (17.09.2022 r.), godz. 17:00:
Blues-fusion Roman „Pazur” Wojciechowski
1ONE

niedziela (18.09.2022 r.), godz. 17:00
Piotr Pociask Quartet
Kajetan Galas Trio

 

VI HAMMOND KIELCE FESTIVAL to muzyczna uczta z udziałem czterech zespołów: Blues-fusion Roman „Pazur” Wojciechowski, 1ONE, Piotr Pociask Quartet oraz Kajetan Galas Trio. Muzycy wystąpili w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach – w sali koncertowej Pałacyku Zielińskiego, w którym mieści się Muzeum Hammonda. Festiwal odbył się 17 i 18 września 2022 roku.

 

Roman „Pazur” Wojciechowski

 

1ONE

 

Piotr Pociask Quartet

 

Kajetan Galas Trio

 

W 2021 r. Roman Wojciechowski zainicjował powstanie zespołu Blues-fusion Roman „Pazur" Wojciechowski. Pomysłodawca to polski wokalista rhythm and bluesowy, kompozytor, nestor polskiej muzyki bluesowej. Jest żywą legendą śląskiej muzyki. Nagrywał i koncertował ze wszystkimi liczącymi się twórcami polskiej muzyki rozrywkowej. Lider zespołu „Twarze”. Zespół ten grający muzykę z pogranicza bluesa i rocka liczył się tak samo jak "Silesian Blues Band", a później SBB Józefa Skrzeka. Wojciechowski wraz z supergrupą DDD (Dużo Dobrych Dźwięków) wziął udział w konkursie Grand Prix Sopot ’91, będąc pierwszym w historii festiwalu wykonawcą bluesowym i najwyżej ocenionym reprezentantem Polski. W 2013 roku ukazała się płyta „Wspomnienie” będąca hołdem wokalisty dla Czesława Niemena.

W 2017 roku w Międzyzdrojach w ramach Festiwalu Gwiazd odbył się koncert pt. „Noc przebojów – Hity światowej muzyki”, którego pomysłodawcą i jednym z wykonawców był Roman Wojciechowski. Artysta zaprosił do współpracy: Ewę Bem, Grażynę Łobaszewską, Karolinę Cygonek, Sylwestra Targosza-Szalonka, Janusza Hryniewicza, Annę Marię Mbayo i Paulinę Lendę. W lipcu 2018 roku wokalista brał udział w projekcie „Kinior Reggae Sound”.

 

Polski zespół rockowy 1ONE powstał w 2012 roku. W jego skład wchodzą: Sylwia Dziardziel – wokal, Aga Malicka – instrumenty klawiszowe, Artur Olkowicz – bas, Daniel Wręczycki – gitara, Adrian Łukaszewski – perkusja. Grupa ma na swoim koncie dwie krótkie trasy koncertowe po USA, w ramach których wystąpiła m.in. w słynnym klubie „Whisky a Go Go” w Hollywood, Las Vegas czy San Diego. W tym pierwszym najsłynniejszym rockowym klubie świata koncertowali jako gwiazda wieczoru. Warto zwrócić uwagę, że w „Whisky a Go Go” karierę rozpoczynali: Jimmy Hendrix, The Doors, Guns N' Roses a ostatnio koncertował Slash. Latem 2021 r. ukazał się trzeci album formacji 1ONE, na którym występują: na gitarze Doug Aldrich (Whitesnake), na basie Stu Hamm (Joe Satriani, Steve Vai, Frank Gambale), a na perkusji Jeff Bowders (Paul Gilbert, Shakira, Joe Satriani). Debiutancki album zespołu „Njoyin” miał swą premierę w listopadzie 2012 roku i szybko zyskał na popularności, zarówno wśród fanów, jak i dziennikarzy muzycznych. Druga płyta „Świat świętych krów” ukazała się w Polsce 11 kwietnia 2015, zaś wydanie angielskojęzyczne „Truth of lies” pojawiło się na półkach sklepów muzycznych w USA 27 października 2015 roku. Materiał w całości został zarejestrowany w Los Angeles, a inżynierem dźwięku został sam Jun Murakawa (Soundgarden, Nine Inch Nails, Toto). Wśród zaproszonych na płycie gości można znaleźć takie sławy jak Paul Gilbert, gitarzysta formacji Mr.Big, czy Jeff Bowders, który współpracował m.in. z Shakirą i Joe Satrianim.

 

Piotr Pociask Quartet to mocna męska muzyka, będąca jazzową ucztą klasyki gatunku. Zespół powstał w 1997 roku, a w jego skład wchodzą znakomici, cenieni w międzynarodowym środowisku instrumentaliści, stanowiący czołówkę polskiego jazzu: Piotr Pociask, Rafał Stępień, Andrzej Święs i Paweł Dobrowolski. W repertuarze zespołu znajdują się kompozycje lidera Piotra Pociaska ukazujące nowe oblicze muzyki fusion, które przenoszą słuchaczy w poetycką i wysublimowaną przestrzeń gatunku. Z zespołem współpracują najwybitniejsi muzycy sceny polskiej jak również amerykańskiej. Grant Celvin Weston - wieloletni perkusista Ornette’a Colemana, obecnie współpracuje min. z Johnem Medeskim oraz Jamesem Bloodem Ulmerem Joachim Mencel - jeden z najbardziej kreatywnych polskich pianistów, Paweł Dobrowolski - czołowy polski perkusista, Andrzej Święs - basista znany m.in. z zespołów Zbigniewa Namysłowskiego i Jana Ptaszyna Wróblewskiego Z zespołem gościnnie grają również znakomity basista - Adam Kowalewski, pianista - Jan Smoczyński, Rafał Stępień oraz saksofonista - Tomasz Duda.

 

KAJETAN GALAS TRIO
Wybitny organista hammondowy Kajetan Galas od wielu lat tworzy krakowski kolektyw wraz z Szymonem Miką – znakomitym gitarzystą oraz Grzegorzem Masłowskim – utalentowanym perkusistą młodego pokolenia. Muzyka grupy utrzymana jest w jazzowym mainstreamie i w nowoczesny sposób nawiązuje do tradycji tria organowego.

Kajetan Galas to organista, pianista, edukator, oficjalny artysta Hammond Polska i Hammond Europe. Laureat pierwszego miejsca w kategorii organy według ankiety krytyków magazynu Jazz Forum w 2020 roku. Lider autorskiej formacji Organ Spot, z którą wydał debiutancki album w 2012 roku. Od 2019 roku prowadzi klasę teorii, fortepianu i organów Hammonda w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, od 2021 roku wykładowca Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie organów Hammonda.

Szymon Mika – to jeden z najbardziej utytułowanych gitarzystów jazzowych w Polsce. Na co dzień koncertuje z czołówką europejskich muzyków, współtworząc nietuzinkowe projekty. Występował na licznych festiwalach muzycznych w Polsce i zagranicą, między innymi Montreux Jazz Festival czy Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami. Komponuje autorską muzykę.

Grzegorz Masłowski – perkusista, związany przede wszystkim z krakowskim środowiskiem jazzowym. Współpracuje m.in. z Januszem Muniakiem, Piotrem Baronem, Organ Spot, Jarek Bothur Quartet, Inner Spaces (PL/CZ), Coherence Quartet, Mika/Pałka Quartet, Pernal/Szkil Quintet oraz wieloma innymi muzykami polskiej sceny jazzowej.

 

Free Joomla! templates by AgeThemes