Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach

Orkiestra Świętego Mikołaja – koncert folkowy

IMPREZA ODWOŁANA!

Osoby, które zakupiły bilety online otrzymają automatycznie zwrot pieniędzy na konto.
Osoby, które zakupiły bilety w Pałacyku Zielińskiego proszone są o zgłaszanie się do kasy (z biletem i paragonem) do 19 grudnia 2021 r.

 

19.12.2021 r. (niedziela), godz. 17:00

Pałacyk Zielińskiego – Sala Koncertowa

Wstęp: 20 zł (do 16.12.2021 r.), później 30 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dowiedz się więcej o zespole

Orkiestra św. Mikołaja nie mieści się w ramach gatunków i stylów muzycznych. Od lat mocuje się nieprzebranym bogactwem kultury tradycyjnej tworząc muzykę nowoczesną muzykę umykającą wszelkim kwalifikacjom. Skupia się w niej ludowość, ale też osobiste fascynacje muzyczne każdego z artystów, choćby reggae'owy świat Jacka Warszawy z Dąbrówki, który przez wiele lat grał z Jackiem Kleyffem w ONZ, czy basisty Zbyszka Kowalczyka znanego na lubelskiej scenie bleusowej. Na próbach zespołu powstają „kawałki” mocno osadzone w tradycji, ale bez problemu czytelne dla współczesnego słuchacza. Przez wiele lat było muzykowanie akustyczne, teraz pora na mocniejsze brzmienie!

Skład grupy: Anna Kołodziej – skrzypce, nyckelharpa, mazanki, śpiew; Jacek Warszawa – perkusja; Zbyszek Kowalczyk – gitara basowa, śpiew; Marcin Skrzypek – gitara, mandolina, koboz, cymbały, bębenki, śpiew; Bogdan Bracha – skrzypce, fujarki, śpiew.

 

Free Joomla! templates by AgeThemes